WinMerge - en to bg translation catalogue (817 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
bg: LANG_BULGARIAN, SUBLANG_DEFAULT

note: Codepage
en: 1252
bg: 1251

en: C&opy to Right
bg: Копирай в &дясно

en: Cop&y to Left
bg: Копирай в &ляво

en: &Select Line Difference
bg: &Избери различията в реда

en: &Undo
bg: О&тмени

en: &Redo
bg: &Върни

en: Cu&t
bg: И&зрежи

en: &Copy
bg: &Копирай

en: &Paste
bg: По&стави

en: &Goto...
bg: Отиди &на...

en: Op&en
bg: &Отвори

en: with &Registered Application
bg: с &Регистрирано Приложение

en: with &External Editor
bg: с &Външен Редактор

en: &with...
bg: &със...

en: &File
bg: &Файл

en: &New	Ctrl+N
bg: &Нов	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
bg: &Отвори...	Ctrl+O

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
bg: Отвори &Проект...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
bg: &Запиши Проект...

en: E&xit
bg: &Изход

en: &Edit
bg: &Редактиране

en: &Options...
bg: &Настройки...

en: &View
bg: И&зглед

en: Select &Font...
bg: Избери &шрифт...

en: Use Default F&ont
bg: Използвай ш&рифт по подразбиране

en: &Status Bar
bg: &Лента на състоянието

en: &Language...
bg: &Език...

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &Filters...
bg: &Филтри...

en: &Generate Patch...
bg: &Създай пач...

en: &Plugins
bg: &Добавки

en: &Manual Unpacking
bg: &Ръчно разархивиране

en: &Automatic Unpacking
bg: &Автоматично разархивиране

en: &Edit with Unpacker
bg: &Редактирай с разархиватора

en: &Reload plugins
bg: &Презареди добавките

en: &Load Config...
bg: &Зареди Конфигурация...

en: &Window
bg: &Прозорци

en: Cl&ose
bg: &Затвори

en: Clo&se All
bg: Затвори &всички

en: Change &Pane	F6
bg: Смени &листа	F6

en: Tile &Horizontally
bg: Подреди &хоризонтално

en: Tile &Vertically
bg: Подреди &вертикално

en: &Cascade
bg: Подреди &каскадно

en: &Help
bg: &Помощ

en: A&rchive Support disabled...
bg: Забранена поддръжка на &архиви...

en: &About WinMerge...
bg: &За WinMerge...

en: L&eft Read-only
bg: О&т ляво само за четене

en: Ri&ght Read-only
bg: От дяс&но само за четене

en: File En&coding
bg: &Кодиране на файла

en: Select &All	Ctrl+A
bg: Избери &всичко	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
bg: Покажи &Еднаквите неща

en: Show &Different Items
bg: Покажи &Различните неща

en: Show L&eft Unique Items
bg: Покажи &Левите уникални неща

en: Show Ri&ght Unique Items
bg: Покажи &Десните Уникални неща

en: Show S&kipped Items
bg: Покажи &Пропуснатите неща

en: S&how Binary Files
bg: Покажи Дв&оичните файлове

en: Show Hidd&en Items
bg: Покажи &Скритите неща

en: Compa&re Statistics
bg: Статистика на сравняването

en: Refre&sh	F5
bg: &Обнови	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
bg: Обнови &избраното	Ctrl+F5

en: &Merge
bg: &Сравняване

en: Co&mpare	Enter
bg: Сра&вни	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
bg: &Следваща разлика	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
bg: &Предишна разлика	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
bg: П&ърва разлика	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
bg: &Текуща разлика	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
bg: По&следна разлика	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
bg: Копирай в &дясно	Alt+Right

en: Copy to L&eft	Alt+Left
bg: Копирай в л&яво	Alt+Left

en: &Delete	Del
bg: &Изтрий	Del

en: &Customize Columns...
bg: &Нагласи колоните...

en: Generate &Report...
bg: Създай &Отчет...

en: &Save	Ctrl+S
bg: &Запиши	Ctrl+S

en: Save &Left
bg: Запиши &лявата част

en: &Save
bg: &Запиши

en: Save &As...
bg: Запиши &като...

en: Save &Right
bg: Запиши &дясната част

en: &Print...
bg: &Принтиране...

en: Print Previe&w
bg: П&реглед

en: &Convert Line Endings to
bg: &Формат за

en: &Merge Mode	F9
bg: Режим на сливане	F9

en: &Undo	Ctrl+Z
bg: &Отмени	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
bg: Въ&рни	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
bg: &Изрежи	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
bg: &Копирай	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
bg: По&стави	Ctrl+V

en: Select Line &Difference	F4
bg: Избери &различните редове	F4

en: F&ind...	Ctrl+F
bg: Н&амери...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
bg: Замес&ти...	Ctrl+H

en: &Scripts
bg: &Скриптове

en: < Empty >
bg: < Празен >

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
bg: &Копирай с номерата на редовете	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
bg: &Отметки

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
bg: &Прикрепи отметка	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
bg: &Следваща отметка	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
bg: П&редишна отметка	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
bg: &Изчисти всички отметки

en: &Go To...	Ctrl+G
bg: От&иди на...	Ctrl+G

en: &View Whitespace
bg: &Покажи празните места

en: Vie&w Line Differences
bg: Покажи различните редове

en: View Line &Numbers
bg: Покажи номера на редовете

en: W&rap Lines
bg: Отрежи дългите редове

en: Sw&ap Panes
bg: Размени листовете

en: Diff &Pane
bg: Лист с &различията

en: Lo&cation Pane
bg: Навигатор

en: C&opy to Right and Advance	Alt+Ctrl+Right
bg: К&опирай в дясно и се премести	Alt+Ctrl+Right

en: Copy &to Left and Advance	Alt+Ctrl+Left
bg: Копирай &в ляво и се премести	Alt+Ctrl+Left

en: Copy &All to Right
bg: Копирай &всичко в дясно

en: Cop&y All to Left
bg: Копира&й всичко в ляво

en: &Prediffer
bg: &Налични

en: Comp&are
bg: &Сравни

en: &Left to Right
bg: От &ляво към дясно

en: L&eft to...
bg: От ляв&о към...

en: &Right to Left
bg: От &дясно към ляво

en: R&ight to...
bg: От д&ясно към...

en: &Move
bg: &Премести

en: &Left to...
bg: От &ляво към...

en: &Right to...
bg: От &дясно към...

en: &Delete
bg: &Изтрий

en: &Left
bg: &От ляво

en: &Right
bg: &От дясно

en: &Both
bg: &Двете

en: Re&name
bg: &Преименувай

en: &Hide Items
bg: &Скрий

en: &Open Left
bg: &Отвори в ляво

en: O&pen Right
bg: О&твори в дясно

en: Cop&y Pathnames
bg: Копирай &пътя

en: &Left (%1 of %2)
bg: &Ляво (%1 от %2)

en: &Right (%1 of %2)
bg: &Дясно (%1 от %2)

en: &Both (%1 of %2)
bg: Д&вете (%1 от %2)

en: Copy &Filenames
bg: Копирай &файловите имена

en: &Zip
bg: &Зип

en: &Left... (%1 of %2)
bg: &Ляво... (%1 от %2)

en: &Right... (%1 of %2)
bg: &Дясно... (%1 от %2)

en: &Both... (%1 of %2)
bg: Д&вете... (%1 от %2)

en: &Differences... (%1 of %2)
bg: &Разлики... (%1 от %2)

en: &Refresh
bg: &Обнови

en: &Copy Full Path
bg: &Копирай пътя

en: Copy &Filename
bg: Копирай &името

en: Prediffer Settings
bg: Налични настройки

en: &No prediffer
bg: &Без налични

en: Auto prediffer
bg: &Автоматични

en: G&oto Diff
bg: &Отиди на разлика

en: &No Moved Blocks
bg: &Без преместени блокове

en: &All Moved Blocks
bg: &Всички преместени блокове

en: Moved Block for &Current Diff
bg: Преместен блок за &текуща разлика

en: About WinMerge
bg: За WinMerge

en: All rights reserved.
bg: Всички права запазени.

en: Visit the WinMerge HomePage!
bg: Посети страницата на WinMerge!

en: OK
bg: ОК

en: Contributors
bg: Дарители

en: Select Files or Folders
bg: Избери Файл или директория...

en: &Left:
bg: От &ляво:

en: &Browse...
bg: &Потърси...

en: &Right:
bg: От &дясно:

en: Bro&wse...
bg: По&търси...

en: &Filter:
bg: &Филтър:

en: Select...
bg: Избери...

en: &Unpacker:
bg: &Разархивитор:

en: &Select...
bg: Избери...

en: &Include Subfolders
bg: &Включително подпапките

en: Status:
bg: Статус:

en: Cancel
bg: Отмени

en: Help
bg: Помощ

en: Files or Folders to Compare
bg: Файлове или директории за сравняване

en: Database:
bg: База данни:

en: Project:
bg: Проект:

en: User:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: Link to Destination VSS project
bg: Връзка с VSS проект

en: Apply to all items
bg: Задай за всички

en: Check Out
bg: Действай

en: Save As...
bg: Запиши като...

en: &Path to cleartool.exe:
bg: &Път до cleartool.exe:

en: General
bg: Основни

en: Automatically &scroll to first difference
bg: Автоматично &придвижване  към първата разлика

en: &Disable Splash Screen
bg: &Забрани началния прозорец

en: Cl&ose windows with ESC
bg: Затвори &прозорците при ESC

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
bg: &Автоматично провери пътищата в диалога Отвори

en: All&ow only one instance to run
bg: Позволи само &едно стартирано копие

en: Enable multiple compare windows for
bg: Позволи много прозорци за сравняване за

en: &Folder compare
bg: Сравняване на &Папки

en: Fil&e compare
bg: Сравняване на &Файлове

en: WinMerge allows hiding some common messageboxes. Press the Reset button to make all messageboxes visible again.
bg: WinMerge позволява скриване на някои съобщения. Натиснете бутона Възстанови, за да покажете пак тези съобщения.

en: Reset
bg: Възстанови

en: Language
bg: Език

en: Available languages:
bg: Налични езици:

en: Find
bg: Намери

en: Fi&nd what:
bg: &Търси за:

en: Match &whole word only
bg: Търси &само цели думи

en: Match &case
bg: Главни/малки букви

en: Regular &expression
bg: Правилни &изрази

en: D&on't wrap end of file
bg: До края на файла

en: Direction
bg: Посока

en: &Up
bg: &Нагоре

en: &Down
bg: На&долу

en: &Find Next
bg: &Намери

en: Replace
bg: Замени

en: Re&place with:
bg: &Замени с:

en: &Don't wrap end of file
bg: До края на файла

en: Replace in
bg: Замени в

en: &Selection
bg: &Избраното

en: Wh&ole file
bg: В &целия файл

en: &Replace
bg: &Замени

en: Replace &All
bg: Зам. &всичко

en: CheckOut
bg: Действай

en: Comments
bg: Коментари

en: Linefilters
bg: Филтри за ред

en: Regular Expressions (one per line):
bg: Правилни изрази (по един на ред):

en: Colors
bg: Цветове

en: Difference:
bg: Разлики:

en: Selected Difference:
bg: Избрани разлики:

en: Background
bg: Фон

en: Deleted
bg: Изтрити

en: Text
bg: Текст

en: Ignored Difference:
bg: Игнорирани разлики:

en: Moved:
bg: Преместени:

en: Selected Moved:
bg: Избрани и преместени:

en: Word Difference:
bg: Разлики в думите:

en: Selected Word Diff:
bg: В избраните думи:

en: Defaults
bg: Възстанови

en: Dialog
bg: Диалог

en: System
bg: Системни

en: &Send deleted files to Recycle Bin
bg: &Сложи изтритите файлове в Кошчето

en: Integration
bg: Интеграция

en: &Add to explorer context menu
bg: &Добави към менюто на Експлорера

en: E&nable advanced menu
bg: Позволи &допълнително меню

en: In&clude subfolders by default
bg: Включително подпапките

en: &External editor:
bg: &Външен редактор:

en: &Filter folder:
bg: &Папка на филтрите:

en: Br&owse...
bg: П&отърси...

en: Patch Generator
bg: Генериране на пач

en: File&1:
bg: Файл&1:

en: File&2:
bg: Файл&2:

en: &Swap
bg: &Размени

en: &Append to existing file
bg: &Приложи към съществуващ файл

en: &Result:
bg: &Резултат:

en: &Format
bg: &Формат

en: St&yle:
bg: Сти&л:

en: &Context:
bg: &Контекст:

en: W&hitespaces
bg: Празн&и места

en: Com&pare
bg: Срав&ни

en: I&gnore changes
bg: И&гнорирай промените

en: Ig&nore all
bg: Иг&норирай всичко

en: Ignor&e blank lines
bg: Игнорира&й празните линии

en: Case sensi&tive
bg: Големи/малки букви

en: Inclu&de command line
bg: Включително командния ред

en: Open to e&xternal editor
bg: Отвори с външе&н редактор

en: Display Columns
bg: Покажи колоните

en: Select Unpacker
bg: Избери разархиватор

en: File unpacker:
bg: Файлов разархиватор:

en: Display all unpackers, don't check the extension
bg: Показвай всички разархиватори, не проверявай разширенията

en: Extensions list:
bg: Списък на разширенията:

en: Description:
bg: Описание:

en:  Folder Compare Progress
bg: Сравняване на папки

en: Stop
bg: Спри

en: Comparing items...
bg: Сравняване на...

en: Items compared:
bg: Сравнени:

en: Items total:
bg: Всичко:

en: Go To
bg: Отиди на

en: G&oto:
bg: &Отиди на:

en: File
bg: Файл

en: Goto what
bg: Отиди на:

en: Li&ne
bg: Ре&д

en: &Difference
bg: &Разлика

en: &Go To
bg: &Отиди

en: Compare
bg: Сравняване

en: Whitespace
bg: Празни места

en: &Compare
bg: &Сравняване

en: &Ignore change
bg: &Игнорирай промените

en: I&gnore all
bg: И&гнорирай всичко

en: Ignore blan&k lines
bg: Игнорирай пра&зните линии

en: Ignore &case
bg: Игнорирай &Големи/малки букви

en: E&nable moved block detection
bg: Позволи разпознаване на преместен &блок

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
bg: Игнорирай времевите разлики по-малки от 3 секунди

en: &File Compare method:
bg: Метод за сравнение:

en: S&top after first difference
bg: &Спри след първата разлика

en: Filter Comments
bg: Филтър за коментари

en: Editor
bg: Редактор

en: &Highlight syntax
bg: &Подчертавай синтаксиса

en: &Automatic rescan
bg: &Автоматично сканиране

en: &Preserve original EOL chars
bg: &Запази оригиналните EOL вифър

en: Tabs
bg: Табулация

en: &Tab size:
bg: &Големина на табулацията:

en: &Insert Tabs
bg: &Сложи табулация

en: Insert &Spaces
bg: Сложи &разстояния

en: Line Difference Coloring
bg: Оцветявай редовете с разлики

en: View line differences
bg: Показвай разликите в реда

en: &Character level
bg: Ниво &символ

en: &Word-level:
bg: Ниво &дума:

en: Filefilters
bg: Файлови филтри

en: Test
bg: Тествай

en: Install...
bg: Инсталирай...

en: New...
bg: Нов...

en: Edit...
bg: Редактирай...

en: Delete...
bg: Изтрий...

en: Save modified files?
bg: Запис на променени файлове?

en: Left side file
bg: Ляв файл

en: &Save changes
bg: &Запиши промените

en: &Discard changes
bg: &Отмени промените

en: Right side file
bg: Десен файл

en: S&ave changes
bg: З&апиши промените

en: Dis&card changes
bg: О&тмени промените

en: Discard All
bg: Отмени всички

en: Codepage
bg: Кодировка

en: Default Codepage
bg: Стандартна кодировка

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
bg: Изберете стандартна кодировка за не-Unicode файлове:

en: Detect codepage info for these files : .html, .rc, .xml 
    need to restart session
bg: Засечи кодировката за следните файлове : .html, .rc, .xml 
    изисква рестартиране на сесията

en: System codepage
bg: Кодировка на системата

en: According to WinMerge User Interface
bg: Според интерфейса на WinMerge

en: Custom codepage :
bg: Потребителска кодировка :

en: WinMerge - Archive support disabled
bg: WinMerge - Забранена поддръжка на архиви

en: Unable to detect 7-Zip version (not installed?)
bg: Не е засечена версия на 7-Zip (не е инсталирана?)

en: Archive support requires 7-Zip 3.11 or later to be installed on your computer, or its
    essential components to be copied to the program directory for standalone operation.
bg: Поддръжката на архиви изисква 7-Zip 3.11 или по-нов инсталиран на Вашия компютър, или неговите 
    важни компоненти да бъдат копирани в програмната папка за независими операции.

en: There must also be an appropriate interface plugin (Merge7z*.dll) on the path.
bg: Трябва да има подходяща добавка (Merge7z*.dll) в пътя.

en: Please use the version of 7-Zip recommended below until interface plugins for later
    versions become available.
bg: Моля използвайте препоръчителната отдолу версия на 7-Zip докато излезе добавката
    за последната версия.

en: Version
bg: Версия

en: Plugin required
    (dllbuild %04u)
bg: Необходима добавка
    (dllbuild %04u)

en: Recommended version of 7-Zip:
bg: Препоръчителна версия на 7-Zip:

en: present
bg: налична

en: 7-Zip software installed on your computer:
bg: 7-Zip инсталиран на вашия компютър:

en: none
bg: няма

en: missing
bg: липсва

en: 7-Zip components for standalone operation:
bg: 7-Zip компонент за независими действия:

en: outdated
bg: остарял

en: Plugins on path:
bg: Път на добавка:

en: Plugin Download
bg: Свали добавки

en: Options
bg: Настройки

en:  Categories
bg:  Категории

en: Import...
bg: Импорт...

en: Export...
bg: Експорт...

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

en: Function names:
bg: Имена на функции:

en: Comments:
bg: Коментари:

en: Numbers:
bg: Числа:

en: Operators:
bg: Оператори:

en: Strings:
bg: Стрингове:

en: Preprocessor:
bg: Предпроцесор:

en: User 1:
bg: Потребител 1:

en: User 2:
bg: Потребител 2:

en: Bold
bg: Удебелен

en: Folder Compare Report
bg: Отчет за сравняване на папки

en: Report &File:
bg: Файл:

en: Browse...
bg: Потърси...

en: &Style:
bg: &Стил:

en: &Copy to Clipboard
bg: &Копирай в клипборда

en: Shared or Private Filter
bg: Споделен или собствен филтър

en: Which type of filter do you want to create?
bg: Кой тип филтър искате да създадете?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
bg: Споделен филтър (за всички потребители на този компютър)

en: Private Filter (only for current user)
bg: Собствен филтър (само за текущия потребител)

en: Archive Support
bg: Поддръжка на архиви

en: Archive support requires 7-Zip plugin installed:
bg: Поддръжката на архиви изисква инсталирана 7-Zip добавка:

en: Download 7-zip Plugin
bg: Свали 7-zip добавка

en: &Enable archive file support
bg: &Позволи поддръжка на архиви

en: &Use stand-alone 7-Zip if available
bg: &Използвай отделен 7-Zip ако е на лице

en: U&se local 7-Zip from WinMerge folder
bg: Използвай локален 7-Zip от папката на WinMerge

en: &Detect archive type from file signature
bg: &Засечи архива от файловата сигнатура

en: Compare Statistics
bg: Статистика за сравняване

en: Folders:
bg: Папки:

en: Files:
bg: Файла:

en: Different
bg: Различни

en: Text:
bg: Текст:

en: Binary:
bg: Двоични:

en: Unique
bg: Уникални

en: Left:
bg: Ляво:

en: Right:
bg: Дясно:

en: Identical
bg: Идентични

en: Total:
bg: Общо:

en: Close
bg: Затвори

en: Select Codepage for
bg: Изберете кодировка за

en: &File Loading:
bg: &Зареждане на файл:

en: File &Saving:
bg: Записване на файл:

en: &Use same codepage for both
bg: &Използвай еднаква кодировка и за двете

en: &Apply
bg: &Приложи

en: &Cancel
bg: &Отмени

en: Test Filter
bg: Тест на филтър

en: Testing filter ...
bg: Тестване на филтър ...

en: &Enter text to test:
bg: &Въведете текст за тестване:

en: &Folder Name
bg: &Име на папка

en: Result:
bg: Резултат:

en: &Test
bg: &Тествай

en: &Close
bg: &Затвори

en: &Use customized text colors
bg: &Използвай зададени цветове за текста

en: Custom text colors
bg: Зададени цветове на текст

en: Whitespace:
bg: Бяло пространство:

en: Regular text:
bg: Нормален текст:

en: Selection:
bg: Избран:

en: Paths
bg: Пътища

en: R&ead-only
bg: Само за четене

en: Re&ad-only
bg: Само за четене

en: Open...
bg: Отвори...

en: Save...
bg: Запиши...

note: StringFileInfo.Block
en: 040904e4
bg: 040204e3

note: VarFileInfo.Translation
en: 0x409, 1252
bg: 0x402, 1251

en: Ready
bg: Готов

en: Create empty documents
    New Documents (Ctrl+N)
bg: Създай нов документ
    Нов документ (Ctrl+N)

en: Open an existing document
    Open (Ctrl+O)
bg: Отвори съществуващ документ
    Отвори (Ctrl+O)

en: Close the active document
    Close
bg: Затвори действащия документ
    Затвори

en: Save the active document
    Save (Ctrl+S)
bg: Запиши текущия документ
    Запиши (Ctrl+S)

en: Save the active document with a new name
    Save As
bg: Запиши текущия документ с ново име
    Запиши като

en: Change the printing options
    Page Setup
bg: Промени настройките на принтера
    Настройки на страницата

en: Change the printer and printing options
    Print Setup
bg: Промени настройките на принтера и настройките за принтиране
    Настройки за принтиране

en: Print the active document
    Print
bg: Принтирай текущия документ
    Принтирай

en: Display full pages
    Print Preview
bg: Виж страницата преди принтиране
    Преглед

en: Make all hidden items visible again
bg: Направи всички скрити елементи отново видими

en: Open project file
    Project file (Ctrl+J)
bg: Отвори файлов проект
    Файл с проект (Ctrl+J)

en: Unknown error attempting to open project file
bg: Непозната грешка при отварянето на файла с проекта

en: Unknown error attempting to save project file
bg: Непозната грешка при записването на файла с проекта

en: Project File
bg: Проектов файл

en: Project file successfully loaded.
bg: Проектовия файл е зареден успешно.

en: Project file successfully saved.
bg: Проектовия файл е записан успешно.

en: Save current paths and options to project file
    Save Project File
bg: Запиши текущите пътища и настройки в проектов файл
    Запиши проекта във файл

en: Display program information, version number and copyright
    About
bg: Представя информация за програмата, версията и авторското право
    За

en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
bg: Излизане от приложението; напомняне да запазите документа
    Изход

en: Open this document
bg: Отваряне на този документ

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
bg: Превключи към следващия прозорец
    Следващ прозорец

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
bg: Превключи към предишния прозорец
    Предишен прозорец

en: Arrange windows so they overlap
    Cascade Windows
bg: Подрежда прозорците каскадно
    Подреди Каскадно

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
bg: Копира избраното и го слага в Clipboard
    Копирай

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
bg: Режи избраното и го слага в Clipboard
    Изрежи

en: Find the specified text
    Find
bg: Търси определен текст
    Търси

en: Insert Clipboard contents
    Paste
bg: Сложи съдържанието на Clipboard
    Постави

en: Repeat the last action
    Repeat
bg: Повтори последното действие
    Повтори

en: Replace specific text with different text
    Replace
bg: Замести определен текст
    Замести

en: Select the entire document
    Select All
bg: Избери целия документ
    Избери всичко

en: Undo the last action
    Undo (Ctrl+Z)
bg: Отмени последното действие
    Отмени (Ctrl+Z)

en: Redo the previously undone action
    Redo (Ctrl+Y)
bg: Върни последното действие
    Върни (Ctrl+Y)

en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
bg: Показва или скрива инструментите
    Покажи инструментите

en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
bg: Показва или скрива статуса
    Статус

en: Change the window size
bg: Промени големината на прозореца

en: Change the window position
bg: Промени мястото на прозореца

en: Reduce the window to an icon
bg: Направи прозореца на икона

en: Enlarge the window to full size
bg: Увеличи прозореца до пълните му размери

en: Switch to the next document window
bg: Прехвърли на следващия документ

en: Switch to the previous document window
bg: Прехвърли на предишния документ

en: Close the active window and prompts to save the documents
bg: Затваря прозореца и пита дали да запише документите

en: Restore the window to normal size
bg: Нормалната големина на прозореца

en: Close print preview mode
    Cancel Preview
bg: Затвори режима на преглед
    Отмени прегледа

en: Preserve original EOL chars
bg: Запази оригиналния символ EOL

en: Press any key
bg: Натисни клавиш

en: Right click on the path to copy
bg: Натисни десен бутон за копиране на пътя

en: &Ok
bg: &ОК

en: &Abort
bg: &Прекъсни

en: &Retry
bg: &Опитай пак

en: &Ignore
bg: &Игнорирай

en: Ignore &all
bg: Игнорирай &всичко

en: &Yes
bg: &Да

en: Yes to &all
bg: Да за &всички

en: &No
bg: &Не

en: No to a&ll
bg: Не за В&сички

en: &Continue
bg: &Продължи

en: &Skip
bg: &Прескочи

en: Skip &all
bg: Прескочи &всички

en: Don't display this &message again.
bg: Не показвай това съобщение отново.

en: Don't ask this &question again.
bg: Не питай пак този въпрос.

en: Syntax colors
bg: Цветове на синтаксиса

en: Text Colors
bg: Цветове на текста

en: Version Control
bg: Контрол на версията

en: Version %1
bg: Версия %1

en: Unicode
bg: Уникод

en: Options (%1)
bg: Настройки (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
bg: Всички съобщения се показват отново.

en: Modifications have been made to the current file comparison session.  Some settings may not take place until the current file comparison is restarted.
bg: Промените се правят на файловете от текущиата сесия на сравнение. Някои промени ще станат докато се рестартира текущата сесия.

en: The selected font change will not be applied to any currently visible difference windows.
bg: Избрания шрифт няма да оказва влияние на никои от текущите прозорци.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
bg: Стойността на табулацията не е в границите, които WinMerge приема.
    
    Моля, използвайте стойност от 1 - %1.

en: Open
bg: Отвори

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
bg: Програми|*.exe;*.bat;*.cmd|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
bg: Всички файлове (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
bg: WinMerge файлове с проекти (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
bg: Файлове за настройка (*.ini)|*.ini|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
bg: Текстови файлове (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
bg: HTML файлове (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
bg: XML файлове (*.xml)|*.xml|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: Full Contents
bg: Цялото съдържание

en: Quick Contents
bg: Бърз достъп

en: Modified Date
bg: Променена дата

en: Modified Date and Size
bg: Променени дата и размер

en: Size
bg: Размер

en: Name
bg: Име

en: Location
bg: Място

en: Filters
bg: Филтри

en: Description
bg: Описание

en: Select filename for new filter
bg: Изберете име за новия филтър

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
bg: Файлови Филтри (*.flt)|*.flt|Всички файлове (*.*)|*.*||

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
bg: Не може да се копира шаблона в папката за филтри:
    %1
    
    Моля, уверете се че папката съществува и може да се записва в нея.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
bg: Не е зададена папка за потребителски шаблони!
    
    Моля, изберете папка за филтри в Настройки/Системни.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
bg: Не може да се изтрие филтърният файл:
    %1
    
    Може би файлът е само за четене?

en: Locate filter file to install
bg: Задайте филтърен файл за инсталиране

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
bg: Грешка при инсталирането на филтърния файл.
    
    Не може да се копира новият файл в папката с филтри.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
bg: Филтърният файл вече съществува. Да се презапише ли съществуващият филтър?

en: &Path to cleartool.exe :
bg: &Път до cleartool.exe :

en: &Path to SS.EXE :
bg: &Път до SS.EXE :

en: Folder Comparison Results
bg: Резултати от сравняване на директориите

en: File Comparison
bg: Сравняване на файлове

en: Untitled left
bg: Без заглавие ляв

en: Untitled right
bg: Без заглавие десен

en: Scanning files...
bg: Сканиране на файловете...

en: Opening selection
bg: Отваря избраното

en: Copying Left to Right
bg: Копира от ляво на дясно

en: Copying Right to Left
bg: Копира от дясно на ляво

en: Copying All to Left
bg: Копира всичко в ляво

en: Copying All to Right
bg: Копира всичко в дясно

en: Copying files...
bg: Копиране на файлове...

en: Deleting files...
bg: Изтриване на файлове...

en: Moving files...
bg: Преместване на файлове...

en: Creating the report...
bg: Създаване на отчет...

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
bg: Ред: %s  Кол: %d/%d  Сим: %d/%d  EOL: %s

en: Line: %s
bg: Ред: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
bg: Ред: %s  Кол: %d/%d  Сим: %d/%d

en: Merge
bg: Сливане

en: Difference %1 of %2
bg: Разлики %1 от %2

en: %1 Differences Found
bg: %1 Намерени разлики

en: 1 Difference Found
bg: 1 Намерена разлика

en: Item %1 of %2
bg: Елемент %1 от %2

en: Items: %1
bg: Общо: %1

en: Select two existing folders or files to compare
bg: Изберете две СЪЩЕСТВУВАЩИ директории или файлове за сравнение

en: Folder Selection
bg: Избор на директория

en: Select two folders or two files to compare.
bg: Изберете две папки или два файла за сравнение.

en: Left path is invalid!
bg: Невалиден ляв път!

en: Right path is invalid!
bg: Невалиден десен път!

en: Both paths are invalid!
bg: Двата пътя са невалидни!

en: Choose two files to enable unpacker selection.
bg: Изберете два файла за активиране на избора за разархивиране.

en: Cannot compare file and folder!
bg: Не може да се сравни файл с директория!

en: File not found: %1
bg: Не е намерен файла: %1

en: File not unpacked: %1
bg: Не е разархивиран файла: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
bg: Не може да се отвори файла
    %1
    
    %2

en: Save As
bg: Запиши като

en: Save changes to %1?
bg: Запиши промените на %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file ? (No to save as new filename.)
bg: %1 е само за четене. Да запиша ли файла? (Не, ще го запиша с ново име.)

en: Error checking destination writeability
bg: Грешка при проверката за запис

en: Error backing up file
bg: Грешка при създаване на резервно копие

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
bg: Не може да се направи резервно копие на оригиналния файл:
    %1
    
    Да продължа ли?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	-use a different filename (Press Ok)
    	-abort the current operation (Press Cancel)?
bg: Грешка при записването на файла.
    %1
    %2
    Искате ли да:
    	-използвате различно име (натиснете Ok)
    	-отмените текущата операция (натиснете Отмени)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
bg: Добавката '%2' не може да пакетира вашите промени от левия файл в '%1'.
    
    Оригиналния файл няма да бъде променен.
    
    Искате ли да запишете непакетирана версия в друг файл?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
bg: Добавката '%2' не може да пакетира вашите промени от десния файл в '%1'.
    
    Оригиналния файл няма да бъде променен.
    
    Искате ли да запишете непакетирана версия в друг файл?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
bg: Друго приложение е обновило файла
    %1
    откакто WinMerge го е заредил.
    
    Да заменя ли променения файл?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
bg: %1
    е маркиран само з четене. Искате ли да замените елемента само за четене?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    If you want to refresh files close current file compare and load files again.
bg: Друго приложение е обновило файла
    %1
    откакто WinMerge го е сканирал за последен път.
    
    Ако искате да обновите файловете, затворете текущото файлово сравняване и отворете файловете отново.

en: Save Left File As
bg: Запиши левия файл като

en: Save Right File As
bg: Запиши десния файл като

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
bg: Не може да се сравнят разликите когато документите не са в синхронизация.
    
    Обновете документите преди да продължите.

en: You must specify a SourceSafe project path in order to continue (ie:  $/MyProject)
bg: Вие трябва да изберете SourceSafe проект за да продължите (пр:  $/MyProject)

en: Checkout files from VSS...
bg: Проверяване на файлове от VSS...

en: Versioning System returned an error while attempting to check out the file.  Unable to continue...
bg: Versioning System върна грешка при опита да провери файла. Не може да продължи...

en: Error executing versioning system command.
bg: Грешка при стартиране на команда от versioning system.

en: The VSS Working Folder and the location of the current file do not match. Continue?
bg: VSS работната папка и разположението на файла не съвпадат. Ще продължите ли?

en: No VSS database(s) found!
bg: Не е намерена VSS база данни!

en: Error from VSS:
bg: Грешка от VSS:

en: Versioning System returned an error while attempting to check in the file.
     Please, check config spec of used view.
     Undo checkout operation?
bg: Versioning System върна грешка докато се опитва да провери във файла.
     Моля, проверете конфигурацията на използвания изглед.
     Да отменя ли проверката?

en: Versioning System returned an error while attempting to undo checkout the file.
     Please, check config spec of used view.
bg: Versioning System върна грешка докато се опитва да отмени проверката на файла.
     Моля, проверете конфигурацията на използвания изглед.

en: None
bg: Няма

en: Visual SourceSafe (less than 5.0)
bg: Visual SourceSafe (преди в.5.0)

en: Visual SourceSafe (5.0 and above)
bg: Visual SourceSafe (в.5.0 и нагоре)

en: Break at whitespace
bg: Прекъсни на празно пространство

en: Break at whitespace or punctuation
bg: Прекъсни на празно пространство или пунктуация

en: Copy selected item to named directory
bg: Копирай избраните неща в зададената папка

en: Copy selected item to custom directory
bg: Копирай избраните неща в потребителска папка

en: Delete selected item on left
bg: Изтриване на избрания обект от ляво

en: Delete selected item on right
bg: Изтриване на избрания обект от дясно

en: Delete selected item(s) on both sides
bg: Изтриване на избрания обект(и) от двете страни

en: Hide selected item(s) (on the fly filter)
bg: Скрий избрания обект(и) ('on the fly' филтър)

en: Rename selected item on both sides
bg: Преименувай избрания елемент в двете страни

en: Right to Left (%1)
bg: От дясно към ляво (%1)

en: Left to Right (%1)
bg: От ляво към дясно (%1)

en: Right to Left (%1 of %2)
bg: Десен към ляв (%1 oт %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
bg: Ляв към десен (%1 oт %2)

en: Left to... (%1)
bg: Ляв към... (%1)

en: Right to... (%1)
bg: Десен към... (%1)

en: Left to... (%1 of %2)
bg: Ляв към... (%1 oт %2)

en: Right to... (%1 of %2)
bg: Десен към... (%1 oт %2)

en: Left (%1)
bg: Ляво (%1)

en: Right (%1)
bg: Дясно (%1)

en: Both (%1)
bg: Двете(%1)

en: Left (%1 of %2)
bg: Ляв (%1 от %2)

en: Right (%1 of %2)
bg: Десен (%1 от %2)

en: Both (%1 of %2)
bg: двете (%1 от %2)

en: Select destination folder
bg: Избор на директория

en: Left side - select destination folder:
bg: Лява част - изберете папка:

en: Right side - select destination folder:
bg: Дясна част - изберете папка:

en: (%1 Files Affected)
bg: (%1 Файла засегнати)

en: (%1 of %2 Files Affected)
bg: (%1 от %2 файла засегнати)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете
    
    %1 ?

en: Open left file
bg: Отваряне на левия файл

en: Open the left file to external editor
bg: Отваряне на левия файл с външен редактор

en: Open left file with ...
bg: Отваряне на левия файл с...

en: Open right file
bg: Отваряне на десния файл

en: Open the right file to external editor
bg: Отваряне на десния файл с външен редактор

en: Open right file with...
bg: Отваряне на десния файл с...

en: Failed to execute external editor: %1
bg: Не може да се стартира външния редактор: %1

en: Unknown extension on external editor: %1
bg: Непознато разширение за външния редактор: %1

en: Copy filenames to clipboard
bg: Копирай файловите имена в клипборда

en: Copy left side pathnames to clipboard
bg: Копирай пътя до документа в ляво в клипборда

en: Copy right side pathnames to clipboard
bg: Копирай пътя до документа в дясно в клипборда

en: Copy both sides pathnames to clipboard
bg: Копирай пътя до документа в двете страни в клипборда

en: Unknown archive format
bg: Непознат архивен формат

en: Add items from left side to archive
bg: Добави обектите от лявата страна в архив

en: Add items from right side to archive
bg: Добави обектите от дясната страна в архив

en: Add items from both sides to archive
bg: Добави обектите от двете страни в архив

en: Add different items to archive (both sides)
bg: Добави други обекти в архив (от двете страни)

en: Move selected file on left to custom directory
bg: Премести избрания файл от ляво в дадена папка

en: Move selected file on right to custom directory
bg: Премести избрания файл от дясно в дадена папка

en: Filename
bg: Име

en: Folder
bg: Директория

en: Comparison result
bg: Резултати при сравняване

en: Left Date
bg: Лява дата

en: Right Date
bg: Дясна дата

en: Extension
bg: Разширение

en: Left Size
bg: Размер на лявата част

en: Right Size
bg: Размер на дясната част

en: Right Size (Short)
bg: Размер от дясно (Кратък)

en: Left Size (Short)
bg: Размер от ляво (Кратък)

en: Left Creation Time
bg: Време за направа на лявата част

en: Right Creation Time
bg: Време за направа на дясната част

en: Newer File
bg: Нови файлове

en: Left File Version
bg: Версия на левия файл

en: Right File Version
bg: Версия на десния файл

en: Short Result
bg: Бързи резултати

en: Left Attributes
bg: Атрибути от ляво

en: Right Attributes
bg: Атрибути от дясно

en: Left EOL
bg: Ляв EOL

en: Right EOL
bg: Десен EOL

en: Left Encoding
bg: Лява кодировка

en: Right Encoding
bg: Дясна кодировка

en: Ignored Diff.
bg: Игнорирани разлики

en: Differences
bg: Разлики

en: Binary
bg: Двоичен

en: Unable to compare files
bg: Не може да се сравнят файловете

en: Item aborted
bg: Прекъснат файл

en: File skipped
bg: Пропуснат файл

en: Folder skipped
bg: Пропусната директория

en: Binary files are identical
bg: Бинарните файлове са еднакви

en: Binary files are different
bg: Бинарните файлове са различни

en: Files are different
bg: Различни файлове

en: Left Only
bg: Само левият

en: Right Only
bg: Само десният

en: Elapsed time: %ld ms
bg: Оставащо време: %ld ms

en: 1 item selected
bg: 1 избран обект

en: %1 items selected
bg: %1 избрани обекта

en: Filename or folder name.
bg: Име на папката или файла.

en: Subfolder name when subfolders are included.
bg: Име на подпапката, когато са включени подпапките.

en: Comparison result, long form.
bg: Резултат на сравнението, дълга форма.

en: Left side modification date.
bg: Дата на промяна на лявата страна.

en: Right side modification date.
bg: Дата на промяна на дясната страна.

en: File's extension.
bg: Разширение на файла.

en: Left file size in bytes.
bg: Размер на левия файл в байта.

en: Right file size in bytes.
bg: Размер на десния файл в байта.

en: Left file size abbreviated.
bg: Съкратен размер на файла в ляво.

en: Right file size abbreviated.
bg: Съкратен размер на файла в дясно.

en: Left side creation time.
bg: Дата на създаване на лявата страна.

en: Right side creation time.
bg: Дата на създаване на дясната страна.

en: Tells which side has newer modification date.
bg: Показва коя страна има по-нова дата на промяна.

en: Left side file version, only for some filetypes.
bg: Версия на файла от ляво, само за файлове от еднакъв тип.

en: Right side file version, only for some filetypes.
bg: Версия на файла от дясно, само за файлове от еднакъв тип.

en: Short comparison result.
bg: Кратки резултати на сравняване.

en: Left side attributes.
bg: Атрибути на лявата страна.

en: Right side attributes.
bg: Атрибути на дясната страна.

en: Left side file EOL type
bg: EOL тип на левия файл

en: Right side file EOL type
bg: EOL тип на десния файл

en: Left side encoding.
bg: Кодировка на лявата страна.

en: Right side encoding.
bg: Кодировка на дясната страна.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
bg: Брой на игнорираните разлики във файл. Тези разлики са игнорирани от WinMerge и не могат да бъдат смесени.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
bg: Брой на различията във файл. Този брой не включва игнорираните разлики.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
bg: Покажи звездичка (*), ако файлът е двоичен.

en: Compare %1 with %2
bg: Сравняване на %1 с %2

en: Comma-separated list
bg: Списък, разделен със запетая

en: Tab-separated list
bg: Списък, разделен с табулация

en: Simple HTML
bg: Чист HTML

en: Simple XML
bg: Чист XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
bg: Файлът с отчета вече съществува. Искате ли да замените съществуващия файл?

en: Error creating the report:
    %1
bg: Грешка при създаване на отчета:
    %1

en: The report has been created successfully.
bg: Отчетът беше създаден успешно.

en: The same file is opened in both panels.
bg: Еднакви файлове са отворени в двата панела.

en: The selected files are identical.
bg: Избраните файлове са еднакви.

en: An error occurred while comparing the files.
bg: Получи се грешка при сравняване на файловете.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
bg: Не може да се създадат временни файлове. Проверете настройките за временни файлове.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences..' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
bg: Тези файлове връщат различни типове като резултат.
    
    Искате ли да се считат за еднакви всички върнати типове за това сравняване?
    
    Бележка: Ако искате да считате всички върнати типове като еднакви, задайте опцията 'Игнорирай различните върнати типове..' в раздела Сравняване от прозореца с настройките (намира се от Редактиране/Настройки).

en: An error occurred while prediffing the file '%1' with the plugin '%2'. The prediffing is not applied any more.
bg: Възникна грешка докато се проверяваше за предварителни грешки файлът '%1' с добавката '%2'. Предварителното проверяване за грешки не се прилага вече.

en: The selected folder is invalid.
bg: Избраната папка е невалидна.

en: Cannot open a binary file to editor.
bg: Не може да се отвори двоичен файл с редактор.

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files. 
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?
bg: Намерена е различна кодировка в левия (cp%d) и десния (cp%d) файл. 
    Показването на всеки файл с неговата кодировка ще даде по-добра видимост, но сравняването или копирането ще е опасно.
    Искате ли файловете да се обработват, използвайки зададената кодировка на Windows (препоръчително)?

en: Warning: Files use different encodings, left=%s and right=%s, and merging may lead to information loss.
bg: Внимание: Файловете използват различна кодировка, ляв=%s и десен=%s, сравнението може да доведе до загуба на информация.

en: Information lost due to encoding errors: both files
bg: Загуба на информация, поради грешка в кодировката на: двата файла

en: Information lost due to encoding errors: right file
bg: Загуба на информация, поради грешка в кодировката на: десния файл

en: Information lost due to encoding errors: left file
bg: Загуба на информация, поради грешка в кодировката на: левия файл

en: No difference
bg: Без разлики

en: Line difference
bg: Разлики в редовете

en: Replaced %1 string(s).
bg: Заменени %1 низ(а).

en: Cannot find string "%s"
bg: Не може да се намери низа "%s"

en: Copy Full Path
bg: Копирай пълния път

en: Copy Filename
bg: Копирай името на файла

en: Location Pane
bg: Местоположение

en: Diff Pane
bg: Разлики

en: Patch file successfully written.
bg: Пачът е готов.

en: 1. item is not found or is directory!
bg: 1. обекта не е намерен или е директория!

en: 2. item is not found or is directory!
bg: 2. обекта не е намерен или е директория!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Пача вече съществува. Ще го презапишете ли?

en: [%1 files selected]
bg: [%1 избрани файлове]

en: Normal
bg: Нормален

en: Context
bg: Контекст

en: Unified
bg: Унифициран

en: Could not write to file %1.
bg: Не може да се запише върху %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
bg: Зададеният път не е пълен път: %1

en: Specify an output file
bg: Задайте изходен файл

en: Cannot create a patch file from binary files.
bg: Не може да се създаде пач от двоични файлове.

en: Cannot create a patch file from directories.
bg: Не може да се създаде пач от директории.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
bg: Моля, първо запишете всички файлове.
    
    Създаването на пач изисква да няма незаписани промени във файловете.

en: Folder does not exist.
bg: Папката не съществува.

en: Current directory comparison results will be cleared.
bg: Резултатите от текущото сравняване на директориите ще бъдат изчистени.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
bg: Поддръжката на архиви не е включена.
    Не са намерени необходимите компоненти (7-zip и/или Merge7z*.dll) за поддръжката на архиви.
    Погледнете ръководството за повече информация относно поддръжката на архиви и как да я включите.

en: 
    Note: 7-Zip integration is disabled in WinMerge settings.
bg: 
    Бележка: Интегрирането на 7-Zip е забранено в настройките на WinMerge.

en: 
    Note: 7-Zip integration is restricted to standalone operation in WinMerge settings.
bg: 
    Бележка: Интегрирането на 7-Zip е ограничено до собствени действия в настройките на WinMerge.

en: Select file for export
bg: Изберете файл за експорт

en: Select file for import
bg: Изберете файл за импорт

en: Options imported from the file.
bg: Настройките са импортирани от файл.

en: Options exported to the file.
bg: Настройките са експортирани във файл.

en: Failed to import options from the file.
bg: Не може да се импортират настройките от файл.

en: Failed to write options to the file.
bg: Не може да се експортират настройките във файл.

en: Regular expression error
bg: Редовна изразна грешка

en: No match
bg: Няма съвпадения

en: Invalid regular expression
bg: Невалиден израз

en: Invalid collation character
bg: Невалиден символ за проверка

en: Invalid character class name
bg: Невалиден символ в името на класа

en: Trailing backslash
bg: Проследяване на обратно наклонена черта

en: Unmatched [ or [^
bg: Несравним [ или [^

en: Unmatched ( or \(
bg: Несравним ( или \(

en: Unmatched \{
bg: Несравним \{

en: Invalid content of \{\}
bg: Невалидно съдържание на \{\}

en: Invalid range end
bg: Невалиден край на диапазона

en: Out of memory
bg: Недостатъчна памет

en: Unmatched ) or \)
bg: Несравним ) или \)

en: Western European
bg: Западно Европейски

en: Eastern European
bg: Източно Европейски

en: East Asian
bg: Източно Азиатски

en: SE & SW Asian
bg: SE & SW Азиатски

en: Middle Eastern
bg: Централно Европейски

en: Not applicable
bg: Неприложим

en: Mixed
bg: Смесен

en:  B
bg:  б

en:  KB
bg:  Кб

en:  MB
bg:  Мб

en:  GB
bg:  Гб

en:  TB
bg:  Тб

en:  PB
bg:  Пб

en: Save the left file
bg: Запазване на левия файл

en: Save the right file
bg: Запазване на десния файл

en: Save the left file with name...
bg: Запазване на левия файл като...

en: Save the right file with name...
bg: Запазване на десния файл като...

en: Change left file/dir read-only status
bg: Сменяне на статуса само за четене на левия файл/директория

en: Change right file/dir read-only status
bg: Сменяне на статуса само за четене на десния файл/директория

en: Switch between editing and merging modes
bg: Превключи между режимите на редактиране и сравнение

en: View and adjust file encoding properties
    File encoding properties
bg: Виж и задай настройките на кодировката на файла
    Настройки на кодировката на файла

en: Select difference area in the current line
    Difference in the Current Line
bg: Изберете различните неща в текущия ред
    Различия в текущия ред

en: Go to line or difference
    Go to (Ctrl+G)
bg: Отиди на ред или разлика
    Отиди на (Ctrl+G)

en: Set program options
    Options
bg: Промяна на програмните настройки
    Настройки

en: Refresh display
    Refresh (F5)
bg: Обнови показаното
    Обнови (F5)

en: Copy selected lines to clipboard adding linenumbers to line begin
bg: Копиране на избраните редове в клипборда, добавяйки номера на редовете в началото

en: Refresh selected items
bg: Обнови избраните обекти

en: Toggle bookmark
bg: Прикрепи отметка

en: Go to next bookmark
bg: Отиди на следващата отметка

en: Go to previous bookmark
bg: Отиди на предишната отметка

en: Clear all bookmarks
bg: Изчисти всички отметки

en: Displays items that are exactly the same
    Show Identical Items
bg: Покажи елементите, които са абсолютно еднакви
    Покажи еднаквите обекти

en: Displays items that have differences
    Show Different Items
bg: Покажи елементите, които имат разлики
    Покажи различните обекти

en: Displays items that exist in only on the left side
    Show Left Unique Items
bg: Покажи елементите, които съществуват само в лявата страна
    Покажи уникалните обекти в ляво

en: Displays items that exist in only on the right side
    Show Right Unique Items
bg: Покажи елементите, които съществуват само в дясната страна
    Покажи уникалните обекти в дясно

en: Displays binary files
    Show Binary Files
bg: Показва двоични файлове
    Покажи двоични файлове

en: Displays skipped items
    Show Skipped Items
bg: Показва прескочените елементи
    Покажи прескочените елементи

en: Select the font for the view
    Select View Font
bg: Избиране на шрифт за изгледа
    Изберете шрифт за изгледа

en: Revert to using the default system font for view
    Default Font
bg: Задаване за използване на системния шрифт
    Системен шрифт

en: Shows whitespace characters
bg: Покажи празните места

en: Toggle Diff Pane
bg: Включва/Изключва списъка с различия

en: Location pane shows overall picture from files
bg: Прозореца с положението показва цялостна картина от файла

en: Show folder compare statistics dialog
bg: Показва статистиката за сравнение на папките

en: Swap the positions of the two panes
bg: Смени позициите на двата панела

en: Shows line numbers
    Show Line Numbers
bg: Покажи номера на редовете
    Покажи номера на редовете

en: Enable word wrap
    Wrap Lines
bg: Позволи пренасяне на думи
    Пренасяй редовете

en: Copy the selected text to the right file
    Copy Right (Alt+Right)
bg: Копиране на избрания текст в десния файл
    Копиране в дясно (Alt+Right)

en: Copy the selected text to the left file
    Copy Left (Alt+Left)
bg: Копиране на избрания текст в левия файл
    Копиране в ляво (Alt+Left)

en: Copy difference to right and advance to next
    Copy Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
bg: Копиране на разликата в десния файл и придвижване  към следващата
    Копиране в дясно и придвижване  (Ctrl+Alt+Right)

en: Copy difference to left and advance to next
    Copy Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
bg: Копиране на разликата в левия файл и придвижване  към следващата
    Копиране в ляво и придвижване  (Ctrl+Alt+Left)

en: Copy all differences to the right file
    All Right
bg: Копиране на всички разлики в десния файл
    Всичко в дясно

en: Copy all differences to the left file
    All Left
bg: Копиране на всички разлики в левия файл
    Всичко в ляво

en: Delete selected items from both directories
bg: Изтрий избраните обекти от двете папки

en: Compare selected item (compare first item if multiple items selected)
bg: Сравни избраните обекти (сравни първия елемент от няколко избрани такива)

en: Select and reorder directory compare columns
bg: Избери и подреди колоните за сравняване на директории

en: Generate a patch-file
bg: Създай пач-файл

en: Select and modify filters
bg: Избери и промени филтри

en: Generates a report from compare results
bg: Генериране на отчет от резултатите за сравнение

en: The user selects the unpacker (no unpacking when comparing dir)
bg: Потребителя избира разархиватор (няма разархивиране при сравняване на папки)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension)
bg: Зададения разархиватор ще се приложи и за двата файла (необходимо е разширение само на единия файл)

en: Select an unpacker to edit this file
bg: Избиране на разархиватор за редактиране на този файл

en: No prediffer (normal)
bg: Няма предварителни различия (нормален)

en: Suggested plugins
bg: Предложена добавка

en: Other plugins
bg: Други добавки

en: Unload all plugins and reload them (for developers)
bg: Затваря всички добавки и ги зарежда отново (за разработчици)

en: Closes all open windows
bg: Затваря всички отворени прозорци

en: Outputs current WinMerge version info and configuration to text file
bg: Показване на текущите настройки на WinMerge и информация за версията в текстов файл

en: Private Build: %1
bg: Вътрешен билд: %1

en: Plugin Settings
bg: Настройки на добавките

en: No prediffer
bg: Няма предварителни различия

en: Prediff if possible
bg: Предварителни разлики, ако е възможно

en: WSH not found - .sct scripts disabled
bg: WSH не е намерен - .sct скриптовете са забранени

en: <None>
bg: <Няма>

en: <Automatic>
bg: <Автоматично>

en: Open the file with registered application
bg: Отвори файлът с регистрираното приложение

en: Open the file with external editor
bg: Отвори файлът с външен редактор

en: Open the file with a particular program
bg: Отвори файлът с лична програма

en: Do not display moved blocks
bg: Не показвай преместените блокове

en: Display moved blocks only from current diff
bg: Покажи преместените блокове само от текущата разлика

en: Go to diff under cursor
bg: Отиди на разликата под курсора

en: G&oto Diff %1 of %2
bg: Отиди на разлика %1 от %2

en: G&oto Line %1
bg: Отиди на ред %1

en: Disabled
bg: Забранен

en: From file system
bg: От файловата система

en: From MRU list
bg: От MRU списък
