WinMerge - en to ca translation catalogue (899 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
ca: LANG_CATALAN, SUBLANG_DEFAULT

en: C&opy to Right
ca: Copia a la &dreta

en: Cop&y to Left
ca: Copia a l'&esquerra

en: &Select Line Difference
ca: &Selecciona la diferència a la línia	F4

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Redo
ca: Re&fés

en: Cu&t
ca: &Retalla

en: &Copy
ca: C&opia

en: &Paste
ca: Engan&xa

en: &Goto...
ca: &Vés a...

en: Op&en
ca: O&bre

en: with &Registered Application
ca: amb l'&aplicació registrada

en: with &External Editor
ca: amb l'&editor extern

en: &with...
ca: a&mb...

en: &File
ca: &Fitxer

en: &New	Ctrl+N
ca: &Nou	Control+N

en: &Open...	Ctrl+O
ca: &Obre...	Control+O

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
ca: Obre un &projecte...	Control+J

en: Sa&ve Project...
ca: Desa el P&rojecte...

en: Recent Projects
ca: Projectes re&cents

en: E&xit
ca: &Surt

en: &Edit
ca: E&dita

en: &Options...
ca: O&pcions...

en: &View
ca: &Visualització

en: Select &Font...
ca: &Tipus de lletra...

en: Use Default F&ont
ca: Empra el tipus de lletra del &sistema

en: &Toolbar
ca: Barra d'ei&nes

en: &None
ca: &Cap

en: &Small
ca: &Petita

en: &Big
ca: &Gran

en: &Status Bar
ca: Barra d'est&at

en: Ta&b Bar
ca: Barra de ta&bulacions

en: &Language...
ca: Idio&ma...

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Filters...
ca: &Filtres...

en: &Generate Patch...
ca: &Genera un pedaç...

en: &Plugins
ca: &Connectors

en: &Manual Unpacking
ca: Desempaquetament &manual

en: &Automatic Unpacking
ca: Desempaquetament &automàtic

en: &Edit with Unpacker
ca: &Edita amb el desempaquetador

en: &Reload plugins
ca: &Recarrega els connectors

en: &Debug
ca: &Depuració

en: &Load Config...
ca: &Carrega la configuració...

en: &Reset Options
ca: &Reinicialitza les opcions

en: &Window
ca: Fi&nestra

en: Cl&ose
ca: &Tanca

en: Clo&se All
ca: T&anca-ho tot

en: Change &Pane	F6
ca: Canvia de &subfinestra	F6

en: Tile &Horizontally
ca: Finestres en mosaic &horitzontal

en: Tile &Vertically
ca: Finestres en mosaic &vertical

en: &Cascade
ca: Finestres en &cascada

en: &Help
ca: &Ajuda

en: A&rchive Support disabled...
ca: Suport d'&arxivament inhabilitat...

en: &About WinMerge...
ca: &Quant al WinMerge...

en: L&eft Read-only
ca: Fes l'es&querra només de lectura

en: Ri&ght Read-only
ca: Fes la dre&ta només de lectura

en: File En&coding
ca: &Codificació del fitxer

en: Select &All	Ctrl+A
ca: Selecciona-ho &tot	Control+A

en: Show &Identical Items
ca: Mostra els elements &idèntics

en: Show &Different Items
ca: Mostra els elements di&ferents

en: Show L&eft Unique Items
ca: Mostra els elements únics de l'&esquerra

en: Show Ri&ght Unique Items
ca: Mostra els elements únics de la &dreta

en: Show S&kipped Items
ca: Mostra els elements &omesos

en: S&how Binary Files
ca: Mostra els fitxers &binaris

en: Show Hidd&en Items
ca: Mostra els elements ama&gats

en: Compa&re Statistics
ca: Estadístiques de &comparació

en: Refre&sh	F5
ca: Actualit&za	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
ca: Actualitza &seleccionats	Ctrl+F5

en: &Merge
ca: Co&mbinació

en: Co&mpare	Enter
ca: &Compara	Retorn

en: &Next Difference	Alt+Down
ca: &Propera diferència	Alt+Avall

en: &Previous Difference	Alt+Up
ca: Diferència a&nterior	Alt+Amunt

en: &First Difference	Alt+Home
ca: Pri&mera diferència	Alt+Inici

en: &Current Difference	Alt+Enter
ca: Diferència &actual	Alt+Retorn

en: &Last Difference	Alt+End
ca: Da&rrera diferència	Alt+Fi

en: Copy to &Right	Alt+Right
ca: Copia a la &dreta	Alt+Dreta

en: Copy to L&eft	Alt+Left
ca: Copia a l'&esquerra	Alt+Esquerra

en: &Delete	Del
ca: S&uprimeix	Supr

en: &Customize Columns...
ca: &Personalitza les columnes...

en: Generate &Report...
ca: Gene&ra un informe...

en: &Save	Ctrl+S
ca: &Desa	Control+S

en: Save &Left
ca: Desa l'&Esquerra

en: &Save
ca: &Desa

en: Save &As...
ca: &Anomena i desa...

en: Save &Right
ca: Desa la D&reta

en: &Print...
ca: &Imprimeix...

en: Page Se&tup
ca: Configuració de la pàgina

en: Print Previe&w
ca: &Visualització prèvia de la impressió

en: &Convert Line Endings to
ca: &Converteix retorns de línia a

en: &Merge Mode	F9
ca: &Mode de combinació	F9

en: &Undo	Ctrl+Z
ca: &Desfés	Control+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
ca: Re&fés	Control+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
ca: &Retalla	Control+X

en: &Copy	Ctrl+C
ca: C&opia	Control+C

en: &Paste	Ctrl+V
ca: Engan&xa	Control+V

en: Select Line &Difference	F4
ca: Selecciona &la diferència a la línia	F4

en: F&ind...	Ctrl+F
ca: &Cerca...	Control+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
ca: Subst&itueix...	Control+H

en: &Scripts
ca: &Seqüències d'ordres

en: < Empty >
ca: < Buit >

en: Advanced
ca: &Avançat

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
ca: &Copia amb els números de línia	Control+Maj+C

en: &Bookmarks
ca: &Punts d'interès

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
ca: &Activa/desactiva el punt d'interès	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
ca: &Següent punt d'interès	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
ca: &Punt d'interès previ	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
ca: &Esborra tots els punts d'interès

en: &Go To...	Ctrl+G
ca: &Vés a...	Control+G

en: Syntax Highlight
ca: Ressaltat de sintaxi

en: &View Whitespace
ca: Mostra els es&pais

en: Vie&w Line Differences
ca: Mostra les &diferències de la línia

en: View Line &Numbers
ca: Mostra els &números de línia

en: View &Margins
ca: Mostra els &marges

en: W&rap Lines
ca: A&justa les línies

en: Sw&ap Panes
ca: &Intercanvia les subfinestres

en: Diff &Pane
ca: Subfinest&ra de diferències

en: Lo&cation Pane
ca: Subfinestra d'&ubicació

en: C&opy to Right and Advance	Alt+Ctrl+Right
ca: Copia a la dreta i a&vança	Alt+Control+Dreta

en: Copy &to Left and Advance	Alt+Ctrl+Left
ca: Copia a l'esquerra i avan&ça	Alt+Control+Esquerra

en: Copy &All to Right
ca: Copia-ho &tot a la dreta

en: Cop&y All to Left
ca: Copia-ho t&ot a l'esquerra

en: &Prediffer
ca: &Prediferenciació

en: Comp&are
ca: Compa&ra

en: &Left to Right
ca: D'&esquerra a dreta

en: L&eft to...
ca: D'e&squerra a...

en: &Right to Left
ca: De &dreta a esquerra

en: R&ight to...
ca: De d&reta a...

en: &Move
ca: &Mou

en: &Left to...
ca: D'&esquerra a...

en: &Right to...
ca: De &dreta a...

en: &Delete
ca: &Suprimeix

en: &Left
ca: De l'&esquerra

en: &Right
ca: De la &dreta

en: &Both
ca: D'&ambdós costats

en: Re&name
ca: Canvia el &nom

en: &Hide Items
ca: &Amaga els elements

en: &Open Left
ca: Obre l'&esquerra

en: O&pen Right
ca: Obre la &dreta

en: Cop&y Pathnames
ca: C&opia els camins

en: &Left (%1 of %2)
ca: L'&esquerra (%1 de %2)

en: &Right (%1 of %2)
ca: La &dreta (%1 de %2)

en: &Both (%1 of %2)
ca: &Ambdós costats (%1 de %2)

en: Copy &Filenames
ca: Co&pia els noms

en: &Zip
ca: Co&mprimeix

en: &Left... (%1 of %2)
ca: L'&esquerra... (%1 de %2)

en: &Right... (%1 of %2)
ca: La &dreta... (%1 de %2)

en: &Both... (%1 of %2)
ca: &Ambdós costats... (%1 de %2)

en: &Differences... (%1 of %2)
ca: Di&ferències... (%1 de %2)

en: &Refresh
ca: Actualit&za

en: &Copy Full Path
ca: &Copia el camí sencer al fitxer

en: Copy &Filename
ca: Copia el nom del &fitxer

en: Prediffer Settings
ca: Ajustos de prediferenciació

en: &No prediffer
ca: &Sense prediferenciació

en: Auto prediffer
ca: Prediferenciació &automàtica

en: G&oto Diff
ca: Vé&s a la diferència

en: &No Moved Blocks
ca: Blocs &no moguts

en: &All Moved Blocks
ca: &Tots el blocs moguts

en: Moved Block for &Current Diff
ca: Blocs moguts per a la &diferència actual

en: About WinMerge
ca: Quant al WinMerge

en: (Private Build)
ca: (Muntatge privat)

en: All rights reserved.
ca: Tots els drets reservats.

en: Visit the WinMerge HomePage!
ca: Visiteu la plana web del WinMerge!

en: OK
ca: D'acord

en: Contributors
ca: Col·laboradors

en: Select Files or Folders
ca: Tria de fitxers o directoris...

en: &Left:
ca: &Esquerra:

en: &Browse...
ca: &Navega...

en: &Right:
ca: &Dreta:

en: Bro&wse...
ca: N&avega...

en: &Filter:
ca: &Filtre:

en: Select...
ca: &Tria...

en: &Unpacker:
ca: Desem&paquetador:

en: &Select...
ca: T&ria...

en: &Include Subfolders
ca: &Inclou-hi les subcarpetes

en: Status:
ca: Estat:

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Help
ca: Ajuda

en: Files or Folders to Compare
ca: Fitxers o directoris a comparar

en: Database:
ca: &Base de dades:

en: Project:
ca: &Projecte:

en: User:
ca: &Usuari:

en: Password:
ca: &Contrasenya:

en: Link to Destination VSS project
ca: En&llaça amb el projecte de destinació del VSS

en: Apply to all items
ca: Aplica a &tots els elements

en: Check Out
ca: &Extreu (check-out)

en: Save As...
ca: &Anomena i desa...

en: Versioning System
ca: Sistema de control de versions

en: &Versioning System:
ca: Sistema de control de &versions

en: &Path to cleartool.exe:
ca: &Camí al cleartool.exe:

en: Automatically &scroll to first difference
ca: &Desplaça automàticament fins a la primera diferència

en: &Disable Splash Screen
ca: Inhabilita la pantalla de &benvinguda

en: Cl&ose windows with ESC
ca: T&anca les finestres amb ESC

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
ca: &Verifica els camí automàticament al diàleg d'Obrir

en: All&ow only one instance to run
ca: &Permet d'executar només una instància

en: O&pen-dialog Auto-Completion:
ca: Autocompletar al diàleg d'obrir:

en: Enable multiple compare windows for
ca: Permet múltiples finestres de comparació per

en: &Folder compare
ca: Comparació de &carpetes

en: Fil&e compare
ca: Comparació de &fitxers

en: WinMerge allows hiding some common messageboxes. Press the Reset button to make all messageboxes visible again.
ca: El WinMerge permet ocultar alguns quadres de missatges comuns. Premeu el botó de Reinicialització per a fer visibles tots els quadres de missatges altre cop.

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Language
ca: Idioma

en: Available languages:
ca: Idiomes disponibles:

en: Find
ca: Cerca

en: Fi&nd what:
ca: &Cerca:

en: Match &whole word only
ca: N&omés paraules senceres

en: Match &case
ca: &Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Regular &expression
ca: &Expressió regular

en: D&on't wrap end of file
ca: No facis la &volta al final del fitxer

en: Direction
ca: Direcció

en: &Up
ca: A&munt

en: &Down
ca: A&vall

en: &Find Next
ca: &Següent

en: Replace
ca: Substitueix

en: Re&place with:
ca: Substitueix-ho p&er:

en: &Don't wrap end of file
ca: No facis la &volta al final del fitxer

en: Replace in
ca: Substitueix a

en: &Selection
ca: &Selecció

en: Wh&ole file
ca: &Fitxer sencer

en: &Replace
ca: S&ubstitueix-ho

en: Replace &All
ca: Su&bstitueix-ho tot

en: CheckOut
ca: &Extreu (check-out)

en: Comments
ca: Comentaris

en: CheckIn after checkout
ca: Reintegra (check-in) després d'extreure (check-out)

en: Linefilters
ca: Filtres de línia

en: Enable Line Filters
ca: Habilita els filtres de línia

en: Regular Expressions (one per line):
ca: Expressions &regulars (una per línia):

en: Save
ca: Desa

en: New
ca: Nova

en: Edit
ca: Edita

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Difference:
ca: Diferència:

en: Selected Difference:
ca: Diferència seleccionada:

en: Background
ca: Fons

en: Deleted
ca: Línia absent

en: Ignored Difference:
ca: Diferència ignorada:

en: Moved:
ca: Text mogut:

en: Selected Moved:
ca: Text mogut seleccionat:

en: Word Difference:
ca: Paraula diferent:

en: Selected Word Diff:
ca: Paraula diferent seleccionada:

en: Defaults
ca: Predeterminats

en: Dialog
ca: Diàleg

en: System
ca: Sistema

en: &Send deleted files to Recycle Bin
ca: &Desa els fitxers suprimits a la Paperera de reciclatge

en: Integration
ca: Integració

en: &Add to explorer context menu
ca: &Afegeix un menú contextual a l'explorador del Windows

en: E&nable advanced menu
ca: Habilita el &menú avançat

en: In&clude subfolders by default
ca: In&clou subcarpetes de forma predeterminada

en: &External editor:
ca: &Editor extern:

en: &Filter folder:
ca: &Filtre de carpeta:

en: Br&owse...
ca: N&avega...

en: Patch Generator
ca: Generador de pedaços

en: File&1:
ca: Fitxer &1:

en: File&2:
ca: Fitxer &2:

en: &Swap
ca: Inter&canvia

en: &Append to existing file
ca: A&fegeix al final del fitxer existent

en: &Result:
ca: &Resultat:

en: &Format
ca: Format

en: St&yle:
ca: E&stil:

en: W&hitespaces
ca: Espais

en: Com&pare
ca: Co&mpara'ls

en: I&gnore changes
ca: &Ignora'n els canvis

en: Ig&nore all
ca: I&gnora'ls tots

en: Ignor&e blank lines
ca: Ign&ora les línies en blanc

en: Case sensi&tive
ca: &Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Inclu&de command line
ca: Inc&lou-hi la línia de comandes

en: Open to e&xternal editor
ca: Obre-ho en un &editor extern

en: Display Columns
ca: Visualització de columnes

en: Select Unpacker
ca: Tria el desempaquetador

en: File unpacker:
ca: &Desempaquetador de fitxer:

en: Display all unpackers, don't check the extension
ca: &Visualitza tots els desempaquetadors sense verificar l'extensió

en: Extensions list:
ca: &Llistat d'extensions:

en: Description:
ca: &Descripció:

en:  Folder Compare Progress
ca: Progrés de la comparació de carpeta

en: Stop
ca: &Atura

en: Comparing items...
ca: Comparant elements...

en: Items compared:
ca: Elements comparats:

en: Items total:
ca: Elements totals:

en: Go To
ca: Anar

en: G&oto:
ca: &Anar a:

en: File
ca: Fitxer

en: Goto what
ca: Anar a on

en: Li&ne
ca: &Línia

en: &Difference
ca: &Diferència

en: &Go To
ca: &Vés-hi

en: Compare
ca: Comparació

en: Whitespace
ca: Espais en blanc

en: &Compare
ca: Compara els &espais

en: &Ignore change
ca: Ignora els &canvis en els espais

en: I&gnore all
ca: Ignora t&ots els espais

en: Ignore blan&k lines
ca: &Ignora les línies en blanc

en: Ignore &case
ca: Ignora &majúscules/minúscules

en: E&nable moved block detection
ca: &Habilita detecció de blocs desplaçats

en: &Match similar lines
ca: Em&parella les línies similars

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
ca: Ignora diferències en l'&hora inferiors a 3 segons

en: &File Compare method:
ca: Mètode de comparació de &fitxers:

en: S&top after first difference
ca: &Atura després de la primera diferència

en: Filter Comments
ca: &Filtra els comentaris

en: &Highlight syntax
ca: &Ressalta la sintaxi

en: &Automatic rescan
ca: Re-explora &automàticament

en: &Preserve original EOL chars
ca: &Preserva els caracters de salt de línia originals

en: Tabs
ca: Tabulacions

en: &Tab size:
ca: &Mida de les tabulacions:

en: &Insert Tabs
ca: &Insereix tabulacions

en: Insert &Spaces
ca: In&sereix espais

en: Line Difference Coloring
ca: Acoloriment de diferència de línia

en: View line differences
ca: &Veure les diferències de la línia

en: &Character level
ca: Nivell de &caràcter

en: &Word-level:
ca: Nivell de &paraula:

en: Filefilters
ca: Filtres de fitxer

en: Test
ca: &Prova

en: Install...
ca: &Instal·la...

en: New...
ca: &Nou...

en: Edit...
ca: &Edita...

en: Delete...
ca: &Suprimeix...

en: Save modified files?
ca: Voleu desar els fitxers modificats?

en: Left side file
ca: Fitxer del costat esquerre

en: &Save changes
ca: &Desa-hi els canvis

en: &Discard changes
ca: D&escarta'n els canvis

en: Right side file
ca: Fitxer del costat dret

en: S&ave changes
ca: De&sa-hi els canvis

en: Dis&card changes
ca: Des&carta'n els canvis

en: Discard All
ca: Descarta-ho tot

en: Codepage
ca: Pàgina de codis

en: Default Codepage
ca: Pàgina de codis predeterminada

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
ca: Selecciona la pàgina de codis predeterminada assumida en carregar fitxers no-Unicode:

en: Detect codepage info for these files : .html, .rc, .xml 
    need to restart session
ca: Detecta la informació de pàgina de codis per a fitxers : .html, .rc, .xml
    Cal reiniciar la sessió

en: System codepage
ca: Pàgina de codis del sistema

en: According to WinMerge User Interface
ca: En funció de l'idioma de l'interfície d'usuari del WinMerge

en: Custom codepage :
ca: Pàgina de codis personalitzada:

en: WinMerge - Archive support disabled
ca: WinMerge - Suport d'arxivament inhabilitat

en: Unable to detect 7-Zip version (not installed?)
ca: No es pot detectat la versió del 7-Zip (potser no està instal·lat?)

en: Archive support requires 7-Zip 3.11 or later to be installed on your computer, or its
    essential components to be copied to the program directory for standalone operation.
ca: El suport d'arxivament requereix que el 7-Zip 3.11 o posterior estigui instal·lat al vostre
    ordinador, o els seus components essencials estiguin copiats al directori del programa per a
    un funcionament independent.

en: There must also be an appropriate interface plugin (Merge7z*.dll) on the path.
ca: També cal un connector d'enllaç adient (Merge7z*.dll) al camí.

en: Please use the version of 7-Zip recommended below until interface plugins for later
    versions become available.
ca: Useu la versió del 7-Zip recomanada a continuació fins que hi hagi connectors d'enllaç
    disponibles per a versions posteriors.

en: Version
ca: Versió

en: Plugin required
    (dllbuild %04u)
ca: Connector requerit
    (dllbuild %04u)

en: Recommended version of 7-Zip:
ca: Versió recomanada del 7-Zip:

en: 7-Zip software installed on your computer:
ca: Programari del 7-Zip instal·lat:

en: none
ca: cap

en: missing
ca: absent

en: 7-Zip components for standalone operation:
ca: Components del 7-Zip (funcionament indep.):

en: outdated
ca: antiquat

en: Plugins on path:
ca: Camí als connectors:

en: Plugin Download
ca: Baixada del connector

en: Options
ca: Opcions

en: Import...
ca: Importa...

en: Export...
ca: Exporta...

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Function names:
ca: Noms de funció:

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Numbers:
ca: Nombres:

en: Operators:
ca: Operadors:

en: Strings:
ca: Cadenes:

en: Preprocessor:
ca: Preprocessador:

en: User 1:
ca: Usuari 1:

en: User 2:
ca: Usuari 2:

en: Bold
ca: Negreta

en: Folder Compare Report
ca: Informe de comparació de directoris

en: Report &File:
ca: &Fitxer d'informe:

en: Browse...
ca: N&avega...

en: &Style:
ca: &Estil:

en: &Copy to Clipboard
ca: &Copia al Porta-retalls

en: Shared or Private Filter
ca: Filtre compartit o privat

en: Which type of filter do you want to create?
ca: Quina mena de filtre voleu crear?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
ca: Filtre compartit (per a tots els usuaris d'aquesta màquina)

en: Private Filter (only for current user)
ca: Filtre privat (només per a l'usuari actual)

en: Archive Support
ca: Suport d'arxivament

en: Archive support requires 7-Zip plugin installed:
ca: Per al suport d'arxivament cal tenir instal·lat el connector del 7-Zip:

en: Download 7-zip Plugin
ca: Baixar el connector del 7-Zip

en: &Enable archive file support
ca: &Habilita el suport de fitxers d'arxivament

en: &Use stand-alone 7-Zip if available
ca: &Usa el 7-Zip independent si està disponible

en: U&se local 7-Zip from WinMerge folder
ca: U&sa el 7-Zip local de la carpeta del WinMerge

en: &Detect archive type from file signature
ca: &Detecta el tipus d'arxiu a partir de la signatura del fitxer

en: Compare Statistics
ca: Estadístiques de comparació

en: Folders:
ca: Carpetes:

en: Files:
ca: Fitxers:

en: Different
ca: Diferents

en: Binary:
ca: Binaris:

en: Unique
ca: Únics

en: Left:
ca: Esquerra:

en: Right:
ca: Dreta:

en: Identical
ca: Idèntics

en: Close
ca: Tanca

en: Affects
ca: Afectament

en: (Affects)
ca: (Afecta)

en: Select Codepage for
ca: Selecciona pàgina de codis per a

en: &File Loading:
ca: &Càrrega de fitxers:

en: File &Saving:
ca: &Desament de fitxers:

en: &Use same codepage for both
ca: &Empra la mateixa pàgina de codis a ambdós

en: &Apply
ca: &Aplica

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Test Filter
ca: Prova de filtre

en: Testing filter ...
ca: Provant el filtre ...

en: &Enter text to test:
ca: &Entreu el text a provar:

en: &Folder Name
ca: &Nom de la carpeta

en: Result:
ca: Resultat:

en: &Test
ca: &Prova

en: &Close
ca: &Tanca

en: &Use customized text colors
ca: &Usa colors de text personalitzats

en: Custom text colors
ca: Color de text personalitzat

en: Whitespace:
ca: Espais:

en: Regular text:
ca: Text regular:

en: Selection:
ca: Selecció:

en: Paths
ca: Camins

en: R&ead-only
ca: Només de &lectura

en: Re&ad-only
ca: Només de l&ectura

en: Open...
ca: &Obre...

en: Save...
ca: De&sa...

en: Backup Files
ca: Fitxers de còpia de seguretat

en: Create backup files in:
ca: Crea els fitxers de còpia de seguretat en:

en: Create backup files into:
ca: Crea els fitxers de còpia de seguretat a:

en: &Original file's folder
ca: Carpeta del fitxer &original

en: &Global backup folder:
ca: Carpeta de còpia de seguretat &global:

en: Backup filename:
ca: Nom de fitxer de còpia de seguretat:

en: &Append .bak -extension
ca: &Afegeix l'extensió .bak

en: A&ppend timestamp
ca: A&fegeix una marca horària

en: Confirm Copy
ca: Confirmació de còpia

en: Are you sure you want to copy XXX items?
ca: Esteu segur que voleu copiar XXX elements?

en: From left
ca: D'esquerra

en: To right
ca: A dreta

en: Yes
ca: Sí

note: StringFileInfo.Block
en: 040904e4
ca: 040304e4

note: VarFileInfo.Translation
en: 0x409, 1252
ca: 0x403, 1252

en: Ready
ca: Preparat

en: Create empty documents
    New Documents (Ctrl+N)
ca: Crea un document nou
    Nou (Control-N)

en: Open an existing document
    Open (Ctrl+O)
ca: Obre un document existent
    Obrir (Control+O)

en: Close the active document
    Close
ca: Tanca el document actiu
    Tanca

en: Save the active document
    Save (Ctrl+S)
ca: Desa el document actiu
    Desa (Control+S)

en: Save the active document with a new name
    Save As
ca: Desa el document actiu amb un nom nou
    Anomena i desa

en: Change the printing options
    Page Setup
ca: Canvia les opcions d'impressió
    Format de pàgina

en: Change the printer and printing options
    Print Setup
ca: Canvia la impressora i les opcions d'impressió
    Configuració d'impressió

en: Print the active document
    Print
ca: Imprimeix el document actiu
    Imprimeix

en: Display full pages
    Print Preview
ca: Visualitza pàgines senceres
    Visualització prèvia de la impressió

en: Make all hidden items visible again
ca: Torna a fer visibles tots els elements amagats

en: Open project file
    Project file (Ctrl+J)
ca: Obre un fitxer de projecte
    Fitxer de projecte (Control+J)

en: Unknown error attempting to open project file
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar obrir un fitxer de projecte

en: Unknown error attempting to save project file
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar desar un fitxer de projecte

en: Project File
ca: Fitxer de projecte

en: Project file successfully loaded.
ca: El fitxer de projecte s'ha carregat amb èxit.

en: Project file successfully saved.
ca: El fitxer de projecte s'ha desat amb èxit.

en: Save current paths and options to project file
    Save Project File
ca: Desa els camins i les opcions actuals a un fitxer de projecte
    Desa fitxer de projecte

en: Display program information, version number and copyright
    About
ca: Visualitza informació del programa, número de versió i copyright
    Quant a

en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
ca: Surt de l'aplicació i us demana que deseu els documents
    Surt

en: Open this document
ca: Obre aquest document

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
ca: Canvia a la següent subfinestra
    Subfinestra següent

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
ca: Canvia de nou a la subfinestra anterior
    Subfinestra prèvia

en: Arrange windows so they overlap
    Cascade Windows
ca: Organitza les finestres perquè se sobreposin
    Finestres en cascada

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
ca: Copia els elements seleccionats al Porta-retalls
    Copia

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
ca: Elimina els elements seleccionats i els copia al Porta-retalls
    Retalla

en: Find the specified text
    Find
ca: Cerca el text especificat
    Cerca

en: Insert Clipboard contents
    Paste
ca: Insereix el contingut del Porta-retalls
    Enganxa

en: Repeat the last action
    Repeat
ca: Repeteix la darrera acció
    Repeteix

en: Replace specific text with different text
    Replace
ca: Substitueix un text específic per un altre de diferent
    Substitueix

en: Select the entire document
    Select All
ca: Selecciona el document sencer
    Selecciona-ho tot

en: Undo the last action
    Undo (Ctrl+Z)
ca: Desfà la darrera acció
    Desfés (Control+Z)

en: Redo the previously undone action
    Redo (Ctrl+Y)
ca: Refà la darrera acció desfeta
    Refés (Control+Y)

en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
ca: Mostra o amaga la barra d'eines
    Barra d'eines

en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
ca: Mostra o amaga la barra d'estat
    Barra d'estat

en: Show or hide the tab bar
    Toggle TabBar
ca: Mostra o amaga la barra de tabulacions
    Barra de tabulacions

en: Change the window size
ca: Canvia la mida de la finestra

en: Change the window position
ca: Canvia la posició de la finestra

en: Reduce the window to an icon
ca: Redueix la finestra a una icona

en: Enlarge the window to full size
ca: Engrandeix la finestra a la mida màxima

en: Switch to the next document window
ca: Canvia a la següent finestra de document

en: Switch to the previous document window
ca: Canvia a la finestra de document prèvia

en: Close the active window and prompts to save the documents
ca: Tanca la finestra activa i demana per a desar el document

en: Restore the window to normal size
ca: Restaura la finestra a la mida normal

en: Activate Task List
ca: Activa la llista de tasques

en: Activate this window
ca: Activa aquesta finestra

en: Close print preview mode
    Cancel Preview
ca: Tanca el mode de visualització prèvia
    Tanca

en: Preserve original EOL chars
ca: Preserva els caracters de salt de línia originals

en: Press any key
ca: Premeu qualsevol tecla

en: Right click on the path to copy
ca: Clica amb el botó dret al camí a copiar

en: &Ok
ca: &D'acord

en: &Abort
ca: &Avorta

en: &Retry
ca: &Reintenta

en: &Ignore
ca: &Ignora

en: Ignore &all
ca: Ignora-ho &tot

en: &Yes
ca: &Sí

en: Yes to &all
ca: Sí a &tot

en: No to a&ll
ca: No a t&ot

en: &Continue
ca: &Continua

en: &Skip
ca: &Omet

en: Skip &all
ca: Omet-ho &tot

en: Don't display this &message again.
ca: No tornis amostrar aquest missatge.

en: Don't ask this &question again.
ca: No tornis a preguntar-ho.

en: Syntax colors
ca: Colors de sintaxi

en: Text Colors
ca: Colors de text

en: Version Control
ca: Control de versions

en: To:
ca: A:

en: From left:
ca: D'esquerra:

en: To left:
ca: A esquerra:

en: From right:
ca: De dreta:

en: To right:
ca: A dreta:

en: Version %1
ca: Versió %1 - Català

en: Options (%1)
ca: Opcions (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
ca: Tots el quadres de missatges es mostraran altre cop.

en: Modifications have been made to the current file comparison session.  Some settings may not take place until the current file comparison is restarted.
ca: S'han fet modificacions a la sessió de comparació actual i alguns canvis poden no ser efectius fins que no reinicieu la comparacio.

en: The selected font change will not be applied to any currently visible difference windows.
ca: El canvi triat de tipus de lletra no serà aplicat a totes les finestres de diferències visibles actualment.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
ca: El valor del camp de la mida de les tabulacions no és dins el rang que accepta el WinMerge.
    
    Useu valors entre 1 i %1.

en: Are you sure you want to reset all WinMerge options to default values?
    
    Please re-start WinMerge after the reset.
ca: Esteu segure que voleu reinicialitzar totes les opcions del WinMerge als valors predeterminats?
    
    Reinicieu el WinMerge després de la reinicialització.

en: Open
ca: Obre

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
ca: Programes|*.exe;*.bat;*.cmd|Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
ca: Fitxers de projecte del WinMerge (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
ca: Fitxers d'options de configuració (*.ini)|*.ini|Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
ca: Fitxers de text (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
ca: Fitxers HTML (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
ca: Fitxers XML (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||

en: Full Contents
ca: Tot el contingut

en: Quick Contents
ca: Contingut en un cop d'ull

en: Modified Date
ca: Data de modificació

en: Modified Date and Size
ca: Data de modificació i mida

en: Size
ca: Mida

en: Name
ca: Nom

en: Location
ca: Ubicació

en: Filters
ca: Filtres

en: Description
ca: Descripció

en: Select filename for new filter
ca: Selecciona un nom de fitxer per al nou filtre

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
ca: Filtres de fitxer (*.flt)|*.flt|Tots els fitxers (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters -folder:
    %2.
ca: No s'ha trobat el fitxer de plantilla de filtre de fitxer!
    
    Copieu el fitxer %1 a la carpeta WinMerge/Filters:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
ca: No es pot copiar el fitxer de plantilla de filtre a la carpeta de filtres:
    %1
    
    Verifiqueu que la carpeta existeix i s'hi pot escriure.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
ca: La carpeta de fitxers de filtre d'usuari no està definida!
    
    Seleccioneu la carpeta de filtres a opcions/sistema.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
ca: No s'ha pogut esborrar el fitxer de filtre:
    %1
    
    Potser el fitxer és només de lectura?

en: Locate filter file to install
ca: Localitza el fitxer de filtre a instal·lar

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
ca: No es pot instal·lar el fitxer de filtre.
    
    No s'ha pogut copiar el nou fitxer de filtre a la carpeta de filtres.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
ca: El fitxer de filtre ja existeix. Voleu sobreescriure el filtre existent?

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: &Path to cleartool.exe :
ca: &Camí al cleartool.exe :

en: &Path to SS.EXE :
ca: &Camí al SS.EXE :

en: Folder Comparison Results
ca: Resultats de la comparació dels directoris

en: File Comparison
ca: Comparació de fitxers

en: Untitled left
ca: Fitxer esquerre sense títol

en: Untitled right
ca: Fitxer dret sense títol

en: Scanning files...
ca: S'estan examinant els fitxers...

en: Opening selection
ca: S'està obrint la selecció

en: Copying Left to Right
ca: S'està copiant de l'esquerra a la dreta

en: Copying Right to Left
ca: S'està copiant de la dreta a l'esquerra

en: Copying All to Left
ca: S'està copiant tot a l'esquerra

en: Copying All to Right
ca: S'està copiant tot a la dreta

en: Copying files...
ca: S'estan copiant els fitxers...

en: Deleting files...
ca: S'estan suprimint els fitxers...

en: Moving files...
ca: S'estan movent els fitxers...

en: Creating the report...
ca: Creant l'informe...

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
ca: Lín: %s  Col: %d/%d  Cars: %d/%d  Salt: %s

en: Line: %s
ca: Línia: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
ca: Lín: %s  Col: %d/%d  Cars: %d/%d

en: Merge
ca: Combina

en: Difference %1 of %2
ca: Diferència %1 de %2

en: %1 Differences Found
ca: S'han trobat %1 diferènces

en: 1 Difference Found
ca: S'ha trobat una diferència

en: Item %1 of %2
ca: Element %1 de %2

en: Items: %1
ca: Elements: %1

en: Select two existing folders or files to compare
ca: Selecciona dos directoris o fitxers existents per a comparar

en: Folder Selection
ca: Selecció de directori

en: Select two folders or two files to compare.
ca: Selecciona dos directoris o dos fitxers per a comparar.

en: Left path is invalid!
ca: El camí de l'esquerra és invalid!

en: Right path is invalid!
ca: El camí de la dreta és invalid!

en: Both paths are invalid!
ca: Ambdós camins són invalids!

en: Choose two files to enable unpacker selection.
ca: Tria dos fitxers per a habilitar la selecció del desempaquetador.

en: Cannot compare file and folder!
ca: No es pot comparar un fitxer i un directori!

en: File not found: %1
ca: El fitxer no s'ha trobat: %1

en: File not unpacked: %1
ca: El fitxer no s'ha desempaquetat: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
ca: No es pot obrir el fitxer
    %1
    
    %2

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save changes to %1?
ca: Voleu desar els canvis a %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file ? (No to save as new filename.)
ca: El fitxer %1 està marcat com a només de lectua. Voldríeu substituir el fitxer només de lectura? (No es tracta de desar amb un nom nou.)

en: Error checking destination writeability
ca: Hi ha hagut un error en comprovar si la destinació era modificable

en: Error backing up file
ca: Hi ha hagut un error en crear una còpia de seguretat del fitxer

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
ca: No es pot desar una còpia de seguretat del fitxer original:
    %1
    
    Voleu continuar tot i així?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	-use a different filename (Press Ok)
    	-abort the current operation (Press Cancel)?
ca: Hi ha hagut un error en desar el fitxer.
    %1
    %2
    Voleu:
    	-desar-lo amb un nom diferent (premeu D'acord)
    	-avortar l'operació actual (Premeu Cancel·lar)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
ca: El connector '%2' no pot tornar a empaquetar els vostres canvis al fitxer de l'esquerra altre cop cap a '%1'.
    
    El fitxer original no es canviarà.
    
    Voleu desar la versió desempaquetada en un altre fitxer?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
ca: El connector '%2' no pot tornar a empaquetar els vostres canvis al fitxer de la dreta altre cop cap a '%1'.
    
    El fitxer original no es canviarà.
    
    Voleu desar la versió desempaquetada en un altre fitxer?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
ca: Alguna altra aplicació ha actualitzat el fitxer
    %1
    des que el WinMerge el va carregar.
    
    Voleu sobreescriure el fitxer?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
ca: %1
    està marcat com a només de lectura. Voleu substituir l'element només de lectura?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    If you want to refresh files close current file compare and load files again.
ca: Una altra aplicació ha modificat el fitxer
    %1
    des que el WinMerge l'analitzà per darrer cop.
    
    Si voleu refrescar els fitxers, tanqueu la comparació de fitxers actual i carregueu-los de bell nou.

en: Save Left File As
ca: Anomena i desa el fitxer de l'esquerra

en: Save Right File As
ca: Anomena i desa el fitxer de la dreta

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
ca: No es poden combinar les diferències quan el documents not estan en sincronia.
    
    Cal que refresqueu els documents abans de continuar.

en: You must specify a SourceSafe project path in order to continue (ie:  $/MyProject)
ca: Cal que especifiqueu el camí a un projecte del SourceSafe per tal de continuar (p.ex.:  $/ElMeuProjecte)

en: Checkout files from VSS...
ca: Extreu (check-out) fitxers del VSS...

en: Versioning System returned an error while attempting to check out the file.  Unable to continue...
ca: El sistema de control de versions ha retornat un error en extreure (check-out) el fitxer. No es pot continuar...

en: Error executing versioning system command.
ca: S'ha produït un error en executar una ordre del sistema de control de versions.

en: The VSS Working Folder and the location of the current file do not match. Continue?
ca: La carpeta de treball del VSS i la ubicació del fitxer actual no concorden. Voleu continuar?

en: No VSS database(s) found!
ca: No s'han trobat cap base de dades del VSS!

en: Error from VSS:
ca: Error del VSS:

en: Versioning System returned an error while attempting to check in the file.
     Please, check config spec of used view.
     Undo checkout operation?
ca: El sistema de control de versions ha retornat un error en intentar retornar el fitxer.
    Reviseu les especificacions de configuració de la vista emprada.
    Voleu desfer la operació d'extracció (check-out)?

en: Versioning System returned an error while attempting to undo checkout the file.
     Please, check config spec of used view.
ca: El sistema de control de versions ha retornat un error en intentar desfer l'extracció (check-out) del fitxer.
    Reviseu les especificacions de configuració de la vista emprada.

en: None
ca: Cap

en: Visual SourceSafe (less than 5.0)
ca: Visual SourceSafe (anterior al 5.0)

en: Visual SourceSafe (5.0 and above)
ca: Visual SourceSafe (5.0 i posterior)

en: Break at whitespace
ca: Separa a l'espai

en: Break at whitespace or punctuation
ca: Separa a l'espai o puntuació

en: Copy selected item to named directory
ca: Copia l'element seleccionat al directori indicat

en: Copy selected item to custom directory
ca: Copia l'element seleccionat en un directori a triar

en: Delete selected item on left
ca: Suprimeix els elements seleccionats a l'esquerra

en: Delete selected item on right
ca: Suprimeix els elements seleccionats a la dreta

en: Delete selected item(s) on both sides
ca: Suprimeix els element(s) seleccionat(s) a ambdues bandes

en: Hide selected item(s) (on the fly filter)
ca: Amaga el(s) element(s) seleccionat(s) (filtratge al vol)

en: Rename selected item on both sides
ca: Canvia el nom de l'element seleccionat a ambdós costats

en: Right to Left (%1)
ca: Dreta a esquerra (%1)

en: Left to Right (%1)
ca: Esquerra a dreta (%1)

en: Right to Left (%1 of %2)
ca: Dreta a esquerra (%1 de %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
ca: Esquerra a dreta (%1 de %2)

en: Left to... (%1)
ca: Esquerra a... (%1)

en: Right to... (%1)
ca: Dreta a... (%1)

en: Left to... (%1 of %2)
ca: Esquerra a... (%1 de %2)

en: Right to... (%1 of %2)
ca: Dreta a... (%1 de %2)

en: Left (%1)
ca: Esquerra (%1)

en: Right (%1)
ca: Dreta (%1)

en: Both (%1)
ca: Ambdós (%1)

en: Left (%1 of %2)
ca: Esquerra (%1 de %2)

en: Right (%1 of %2)
ca: Dreta (%1 de %2)

en: Both (%1 of %2)
ca: Ambdós (%1 de %2)

en: Select destination folder
ca: Selecciona la carpeta de destinació

en: Left side - select destination folder:
ca: Costat esquerre - seleccioneu la carpeta de destinació:

en: Right side - select destination folder:
ca: Costat dret - seleccioneu la carpeta de destinació:

en: (%1 Files Affected)
ca: (%1 fitxers afectats)

en: (%1 of %2 Files Affected)
ca: (%1 de %2 fitxers afectats)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy:
ca: Esteu segur que voleu copiar:

en: Are you sure you want to copy %d items:
ca: Esteu segur que voleu copiar %d elements:

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
ca: Operació avortada!
    
    Els continguts de la carpeta als discs han canviat, el camí
    %1
    no s'ha trobat.
    
    Actualitzeu la comparació.

en: Open left file
ca: Obre el fitxer de l'esquerra

en: Open the left file to external editor
ca: Obre el fitxer de l'esquerra en un editor extern

en: Open left file with ...
ca: Obre el fitxer de l'esquerra amb...

en: Open right file
ca: Obre el fitxer de la dreta

en: Open the right file to external editor
ca: Obre el fitxer de la dreta en un editor extern

en: Open right file with...
ca: Obre el fitxer de la dreta amb...

en: Failed to execute external editor: %1
ca: No s'ha pogut executar l'editor extern: %1

en: Unknown extension on external editor: %1
ca: Extensió desconeguda a l'editor extern: %1

en: Copy filenames to clipboard
ca: Copia els noms dels fitxers al Porta-retalls

en: Copy left side pathnames to clipboard
ca: Copia el camí al fitxer de l'esquerra al Porta-retalls

en: Copy right side pathnames to clipboard
ca: Copia el camí al fitxer de la dreta al Porta-retalls

en: Copy both sides pathnames to clipboard
ca: Copia els camins als fitxers d'ambdós costats al Porta-retalls

en: Unknown archive format
ca: El format de l'arxiu és desconegut

en: Add items from left side to archive
ca: Afegeix els elements del costat esquerre a l'arxiu

en: Add items from right side to archive
ca: Afegeix els elements del costat dret a l'arxiu

en: Add items from both sides to archive
ca: Afegeix els elements d'ambdós costats a l'arxiu

en: Add different items to archive (both sides)
ca: Afegeix els elements diferents a l'arxiu (d'ambdós costats)

en: Move selected file on left to custom directory
ca: Mou els fitxers seleccionats de l'esquerra al directori especificat

en: Move selected file on right to custom directory
ca: Mou els fitxers seleccionats de la dreta al directori especificat

en: Filename
ca: Nom

en: Folder
ca: Directori

en: Comparison result
ca: Resultat de la comparació

en: Left Date
ca: Data esquerra

en: Right Date
ca: Data dreta

en: Extension
ca: Extensió

en: Left Size
ca: Mida esquerra

en: Right Size
ca: Mida dreta

en: Right Size (Short)
ca: Mida dreta (breu)

en: Left Size (Short)
ca: Mida esquerra (breu)

en: Left Creation Time
ca: Data de creació esquerra

en: Right Creation Time
ca: Data de creació dreta

en: Newer File
ca: Fitxer més nou

en: Left File Version
ca: Versió del fitxer esquerra

en: Right File Version
ca: Versió del fitxer dreta

en: Short Result
ca: Resultat breu

en: Left Attributes
ca: Atributs esquerra

en: Right Attributes
ca: Atributs dreta

en: Left EOL
ca: Salt de línia esquerra

en: Right EOL
ca: Salt de línia dreta

en: Left Encoding
ca: Codificació esquerra

en: Right Encoding
ca: Codificació dreta

en: Ignored Diff.
ca: Diferències ignorades

en: Differences
ca: Diferències

en: Binary
ca: Binari

en: Unable to compare files
ca: No es pot comparar els fitxers

en: Item aborted
ca: Element avortat

en: File skipped
ca: Fitxer omès

en: Folder skipped
ca: Directori omès

en: Left only: %1
ca: Només esquerra: %1

en: Right only: %1
ca: Només dreta: %1

en: Binary files are identical
ca: Els fitxers binaris són idèntics

en: Binary files are different
ca: Els fitxers binaris són diferents

en: Files are different
ca: Els fitxers són diferents

en: Left Only
ca: Només l'esquerre

en: Right Only
ca: Només el dret

en: Elapsed time: %ld ms
ca: Temps transcorregut: %ld ms

en: 1 item selected
ca: 1 element seleccionat

en: %1 items selected
ca: %1 elements seleccionats

en: Filename or folder name.
ca: Nom del fitxer o directori.

en: Subfolder name when subfolders are included.
ca: Nom del subdirectori quan s'incloguin els subdirectoris.

en: Comparison result, long form.
ca: Resultat de la comparació, en forma llarga.

en: Left side modification date.
ca: Data de modificació del costat esquerre.

en: Right side modification date.
ca: Data de modificació del costat dret.

en: File's extension.
ca: Extensió del fitxer.

en: Left file size in bytes.
ca: Mida en bytes del fitxer esquerre.

en: Right file size in bytes.
ca: Mida en bytes del fitxer dret.

en: Left file size abbreviated.
ca: Mida del fitxer esquerre en format abreujat.

en: Right file size abbreviated.
ca: Mida del fitxer dret en format abreujat.

en: Left side creation time.
ca: Data de creació del fitxer esquerre.

en: Right side creation time.
ca: Data de creació del fitxer dret.

en: Tells which side has newer modification date.
ca: Diu quin costat te una data de modificació més recent.

en: Left side file version, only for some filetypes.
ca: Versió del fitxer del costat esquerre, només per a alguns tipus de fitxer.

en: Right side file version, only for some filetypes.
ca: Versió del fitxer del costat dret. només per a alguns tipus de fitxer.

en: Short comparison result.
ca: Resultat breu de la comparació.

en: Left side attributes.
ca: Atributs del costat esquerre.

en: Right side attributes.
ca: Atributs del costat dret.

en: Left side file EOL type
ca: Tipus de salt de línia del fitxer del costat esquerre

en: Right side file EOL type
ca: Tipus de salt de línia del fitxer del costat dret

en: Left side encoding.
ca: Codificació del costat esquerre.

en: Right side encoding.
ca: Codificació del costat dret.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
ca: Nombre de diferències ignorades al fitxer. Aquestes diferències són ignorades pel WinMerge i no es poden combinar.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
ca: Nombre de diferències al fitxer. Aquest nombre no inclou les diferències ignorades..

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
ca: Mostra un asterisc (*) si el fitxer és binari.

en: Compare %1 with %2
ca: Compara %1 amb %2

en: Comma-separated list
ca: Llista delimitada per comes

en: Tab-separated list
ca: Llista delimitada per tabulacions

en: Simple HTML
ca: HTML símple

en: Simple XML
ca: XML símple

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
ca: El fitxer d'informe ja existeix. Voleu sobreescriure'l?

en: Error creating the report:
    %1
ca: Hi ha hagut un error creant l'informe:
    %1

en: The report has been created successfully.
ca: L'informe s'ha creat satisfactòriament.

en: The same file is opened in both panels.
ca: El mateix fitxer és obert a ambdues subfinestres.

en: The selected files are identical.
ca: Els fitxers seleccionats són idèntics.

en: An error occurred while comparing the files.
ca: S'ha produït un error en comparar els fitxers.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
ca: No s'han pogut obrir els fitxers temporals. Comproveu els ajustos de camí temporal.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences..' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
ca: Els fitxers tenen salts de línia de diferent mena.
    
    Voleu tractar tots els salts de línia com a equivalents per a aquesta comparacio?
    
    Nota: Si voleu tractar els salts de línia sempre com a equivalents, especifiqueu l'opció 'Ignora diferències de salt de línia...' al quadre d'opcions (disponible des del menú Edita/Opcions...).

en: An error occurred while prediffing the file '%1' with the plugin '%2'. The prediffing is not applied any more.
ca: Hi ha hagut un error prediferenciant el fitxer '%1' amb el connector '%2'. No es tornarà a aplicar la prediferenciació.

en: The selected folder is invalid.
ca: La carpeta seleccionada és invàlida.

en: Cannot open a binary file to editor.
ca: No es poden obrir fitxers binaris a l'editor.

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files. 
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?
ca: Els fitxers de l'esquerra (cp%d) i de la dreta (cp%d) no tenen la mateixa pàgina de codis.
    En mostrar cada fitxer en la seva pròpia pàgina de codis millora la seva visualització però fa perillosa la combinació/còpia.
    Voleu tractar ambdós fitxers com si fossin en la pàgina de codis predeterminada del Windows (recomanat)?

en: Warning: Files use different encodings, left=%s and right=%s, and merging may lead to information loss.
ca: Advertiment: Els fitxers empren codificacions diferents, l'esquerre=%s i el dret=%s, i en combinar-los es podria perdre informació.

en: Information lost due to encoding errors: both files
ca: S'ha perdut informació degut a errors de codificació: ambdós fitxers

en: Information lost due to encoding errors: right file
ca: S'ha perdut informació degut a errors de codificació: fitxer dret

en: Information lost due to encoding errors: left file
ca: S'ha perdut informació degut a errors de codificació: fitxer esquerre

en: No difference
ca: Sense diferències

en: Line difference
ca: Diferència de línia

en: Replaced %1 string(s).
ca: S'ha(n) substituït %1 cadena(s).

en: Cannot find string "%s"
ca: No s'ha trobat la cadena "%s"

en: Copy Full Path
ca: Copia el camí sencer del fitxer

en: Copy Filename
ca: Copia el nom del fixer

en: Location Pane
ca: Subfinestra d'ubicació

en: Diff Pane
ca: Subfinestra de diferències

en: Patch file successfully written.
ca: El pedaç s'ha generat satisfactòriament.

en: 1. item is not found or is directory!
ca: 1. no s'ha trobat l'element o aquest és un directori!

en: 2. item is not found or is directory!
ca: 2. no s'ha trobat l'element o aquest és un directori!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer de pedaç ja existeix. El voleu sobreescriure?

en: [%1 files selected]
ca: [%1 fitxers seleccionats]

en: Unified
ca: Unificat

en: Could not write to file %1.
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer  %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
ca: El camí de sortida especificat no és un camí absolut: %1

en: Specify an output file
ca: Especifiqueu un fitxer de sortida

en: Cannot create a patch file from binary files.
ca: No es pot crear un pedaç de fitxers binaris.

en: Cannot create a patch file from directories.
ca: No es pot crear un pedaç de directoris.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
ca: Deseu tots els fitxers primer.
    
    Cal que no hi hagi cap fitxer pendent de salvar per tal de crear un pedaç.

en: Folder does not exist.
ca: La carpeta no existeix.

en: Current directory comparison results will be cleared.
ca: S'esborraran els resulats actuals de la comparació de directoris.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
ca: El suport d'arxivament no està habilitat.
    Els components necessaris (7-zip i/o Merge7z*.dll) per al suport d'arxivament no s'han pogut trobar.
    Vegeu el manual per a més informació quan al suport per a arxivament i com habilitar-lo.

en: 
    Note: 7-Zip integration is disabled in WinMerge settings.
ca: 
    Nota: La integració del 7-Zip està desabilitada des dels ajustos del WinMerge.

en: 
    Note: 7-Zip integration is restricted to standalone operation in WinMerge settings.
ca: 
    Nota: La integració del 7-Zip està restringida com a operació independent des dels ajustos del WinMerge.

en: Select file for export
ca: Trieu el fitxer per a exportar

en: Select file for import
ca: Trieu el fitxer per a importar

en: Options imported from the file.
ca: S'ha importat les opcions des del fitxer.

en: Options exported to the file.
ca: S'ha exportat les opcions al fitxer.

en: Failed to import options from the file.
ca: No s'ha pogut importar les opcions del fitxer.

en: Failed to write options to the file.
ca: No s'ha pogut escriure les opcions al fitxer.

en: Regular expression error
ca: Hi ha un error a l'expressió regular

en: No match
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: Invalid regular expression
ca: L'expressió regular és invàlida

en: Invalid collation character
ca: El caràcter de col·lació és invàlid

en: Invalid character class name
ca: El nom de la classe de caràcter és invàlid

en: Trailing backslash
ca: Hi ha una barra inversa al final

en: Invalid back reference
ca: La referència vers enrere és invàlida

en: Unmatched [ or [^
ca: Una construcció [ o [^ està desaparellada

en: Unmatched ( or \(
ca: Una construcció ( o \( està desaparellada

en: Unmatched \{
ca: Una construcció \{ està desaparellada

en: Invalid content of \{\}
ca: El contingut de la construcció \{\} és invàlid

en: Invalid range end
ca: El final del rang és invàlid

en: Out of memory
ca: Sense memòria

en: Invalid preceding regular expression
ca: L'expressió regular precedent és invàlida

en: Premature end of regular expression
ca: L'expressió regular acaba prematurament

en: Regular expression too big
ca: L'expressió regular és massa llarga

en: Unmatched ) or \)
ca: Una construcció ) o \) està desaparellada

en: Western European
ca: Europeu occidental

en: Eastern European
ca: Europeu oriental

en: East Asian
ca: Est asiàtic

en: SE & SW Asian
ca: Sudest i sudoest asiàtic

en: Middle Eastern
ca: Orient Mitjà

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: IBM EBCDIC Cyrillic
ca: IBM EBCDIC Ciríl·lic

en: MS-DOS Latin US
ca: MS-DOS Llatí US

en: MS-DOS Arabic
ca: MS-DOS Àrab

en: MS-DOS Greek
ca: MS-DOS Grec

en: MS-DOS Baltic Rim
ca: MS-DOS Bàltic Rim

en: MS-DOS Latin 1
ca: MS-DOS Llatí 1

en: MS-DOS Greek 1
ca: MS-DOS Grec 1

en: MS-DOS Latin 2
ca: MS-DOS Llatí 2

en: MS-DOS Cyrillic
ca: MS-DOS Ciril·lic

en: MS-DOS Turkish
ca: MS-DOS Turc

en: MS-DOS Portuguese
ca: MS-DOS Portuguès

en: MS-DOS Icelandic
ca: MS-DOS Islandès

en: MS-DOS Hebrew
ca: MS-DOS Hebreu

en: MS-DOS French Canada
ca: MS-DOS Canada francès

en: MS-DOS Nordic
ca: MS-DOS Nòrdic

en: MS-DOS Cyrillic CIS 1
ca: MS-DOS Ciril·lic CIS 1

en: MS-DOS Greek 2
ca: MS-DOS Grec 2

en: Windows Thai
ca: Windows Tai

en: Windows Japanese
ca: Windows Japonès

en: Windows Simplified Chinese
ca: Windows Xinès simplificat

en: Windows Korean
ca: Windows Koreà

en: Windows Traditional Chinese
ca: Windows Xinès tradicional

en: Windows Latin 2
ca: Windows Llatí 2

en: Windows Cyrillic (Slavic)
ca: Windows Ciril·lic (Eslau)

en: Windows Latin 1
ca: Windows Llatí 1

en: Windows Greek
ca: Windows Grec

en: Windows Latin 5 (Turkish)
ca: Windows Llatí 5 (Turc)

en: Windows Hebrew
ca: Windows Hebreu

en: Windows Arabic
ca: Windows Àrab

en: Windows Baltic Rim
ca: Windows Bàltic Rim

en: Windows Vietnamese
ca: Windows Vietnamita

en: Macintosh Roman
ca: Macintosh Romà

en: Macintosh Greek
ca: Macintosh Grec

en: Macintosh Cyrillic
ca: Macintosh Ciril·lic

en: Macintosh Central Europe
ca: Macintosh Europa central

en: Macintosh Turkish
ca: Macintosh Turc

en: Approximates ISO-8859-2
ca: Semblant a ISO-8859-2

en: Approximates ISO-8859-1
ca: Semblant a ISO-8859-1

en: Approximates ISO-8859-7
ca: Semblant a ISO-8859-7

en: Approximates ISO-8859-9
ca: Semblant a ISO-8859-9

en: Approximates ISO-8859-8
ca: Semblant a ISO-8859-8

en: Mixed
ca: Barrejat

en: Save the left file
ca: Desa el fitxer de l'esquerra

en: Save the right file
ca: Desa el fitxer de la dreta

en: Save the left file with name...
ca: Desa i anomena el fitxer de l'esquerra...

en: Save the right file with name...
ca: Desa i anomena el fitxer de la dreta...

en: Change left file/dir read-only status
ca: Canvia l'estat de només de lectura per al fitxer de l'esquerra

en: Change right file/dir read-only status
ca: Canvia l'estat de només de lectura per al fitxer de la dreta

en: Switch between editing and merging modes
ca: Commuta entre els modes d'edició i el de combinació

en: View and adjust file encoding properties
    File encoding properties
ca: Mostra i ajusta les propietats de codificació de fixter
    Propietats de codificació de fitxer

en: Select difference area in the current line
    Difference in the Current Line
ca: Selecciona l'àrea de diferència a la línia actual
    Diferència a la línia actual (F4)

en: Go to line or difference
    Go to (Ctrl+G)
ca: Va fins a una línia o una diferència
    Vés a (Control+G)

en: Set program options
    Options
ca: Especifica opcions del programa
    Opcions

en: Refresh display
    Refresh (F5)
ca: Actualitza la visualització
    Actualitza (F5)

en: Copy selected lines to clipboard adding linenumbers to line begin
ca: Copia les línies seleccionades al Porta-retalls afegint-hi els números de línia al inici de línia

en: Refresh selected items
ca: Actualitza els elements seleccionats

en: Toggle bookmark
ca: Activa/desactiva el punt d'interès

en: Go to next bookmark
ca: Va al següent punt d'interès

en: Go to previous bookmark
ca: Va al punt d'interès anterior

en: Clear all bookmarks
ca: Esborra tots els punts d'interès

en: Displays items that are exactly the same
    Show Identical Items
ca: Visualitza els elements que singuin exactament iguals
    Mostra elements idèntics

en: Displays items that have differences
    Show Different Items
ca: Visualitza els elements que tinguin diferències
    Mostra elements diferents

en: Displays items that exist in only on the left side
    Show Left Unique Items
ca: Visualitza els elements existents únicament a l'esquerra
    Mostra elements únics de l'esquerra

en: Displays items that exist in only on the right side
    Show Right Unique Items
ca: Visualitza els elements existents únicament a la dreta
    Mostra elements únics de la dreta

en: Displays binary files
    Show Binary Files
ca: Visualitza els elements binaris
    Mostra elements binaris

en: Displays skipped items
    Show Skipped Items
ca: Visualitza els elements omesos
    Mostra elements omesos

en: Select the font for the view
    Select View Font
ca: Selecciona el tipus de lletra per a les visualitzacions de diferències
    Selecciona tipus de lletra per a diferències

en: Revert to using the default system font for view
    Default Font
ca: Recupera el tipus de lletra del sistema per a la visualització de diferències
    Tipus de lletra del sistema

en: Shows whitespace characters
ca: Mostra els caràcters d'espais

en: Toggle Diff Pane
ca: Mostra la subfinestra de diferències

en: Location pane shows overall picture from files
ca: Mostra la subfinestra d'ubicació amb una image general dels fitxers

en: Show folder compare statistics dialog
ca: Mostra el quadre de diàleg d'estadístiques de comparació de carpeta

en: Swap the positions of the two panes
ca: Intercanvia la posició d'ambdues subfinestres

en: Shows line numbers
    Show Line Numbers
ca: Mostra els números de línia
    Mostra els números de línia

en: Enable word wrap
    Wrap Lines
ca: Permet l'ajustament de paraules
    Ajusta les línies

en: Shows selection margins for both panes
    Show Selection Margins
ca: Mostra els marges de selecció per a ambdós subfinestres
    Mostra els marges de selecció

en: Copy the selected text to the right file
    Copy Right (Alt+Right)
ca: Copia el text seleccionat al fitxer de la dreta
    Copia al fitxer de la dreta (Alt+Dreta)

en: Copy the selected text to the left file
    Copy Left (Alt+Left)
ca: Copia el text seleccionat al fitxer de l'esquerra
    Copia al fitxer de l'esquerra (Alt+Esquerra)

en: Copy difference to right and advance to next
    Copy Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
ca: Copia la diferència a la dreta i avança a al següent
    Copia a la dreta i avança (Control+Alt+Dreta)

en: Copy difference to left and advance to next
    Copy Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
ca: Copia la diferència a l'esquerra i avança a la següent
    Copia a l'esquerra i avança (Control+Alt+Esquerra)

en: Copy all differences to the right file
    All Right
ca: Copia totes les diferènces al fitxer de la dreta
    Tot a la dreta

en: Copy all differences to the left file
    All Left
ca: Copia totes les diferènces al fitxer de l'esquerra
    Tot a l'esquerra

en: Delete selected items from both directories
ca: Suprimeix els elements seleccionats d'ambdós directoris

en: Compare selected item (compare first item if multiple items selected)
ca: Compara l'element seleccionat (compara el primer element en cas de selecció múltiple)

en: Select and reorder directory compare columns
ca: Tria i reordena les columnes de comparació de directoris

en: Generate a patch-file
ca: Genera un fitxer de pedaços

en: Select and modify filters
ca: Tria i modifica els filtres

en: Generates a report from compare results
ca: Genera un informe a partir dels resultats de comparació

en: The user selects the unpacker (no unpacking when comparing dir)
ca: L'usuari tria el desempaquetador (no hi ha desempaquetament en comparar directoris)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension)
ca: El desempaquetador adaptat s'aplica a ambdós fitxers (només hi cal l'extensió en un fitxer)

en: Select an unpacker to edit this file
ca: Tria un desempaquetador per a editar aquest fitxer

en: No prediffer (normal)
ca: No prediferencia (normal)

en: Suggested plugins
ca: Connectors suggerits

en: Other plugins
ca: Altres connectors

en: Unload all plugins and reload them (for developers)
ca: Descarrega el connectoris i els torna a carregar (per a desenvolupadors)

en: Closes all open windows
ca: Tanca totes les finestres obertes

en: Outputs current WinMerge version info and configuration to text file
ca: Treu informació de versió i configuració actuals del WinMerge en un fitxer de text

en: Private Build: %1
ca: Muntatge privat: %1

en: Plugin Settings
ca: Ajustos del connector

en: No prediffer
ca: No prediferenciïs

en: Prediff if possible
ca: Prediferencia quan sigui possible

en: WSH not found - .sct scripts disabled
ca: No s'ha trobat el WSH - seqüències d'ordres .sct inhabilitades

en: <None>
ca: <Cap>

en: <Automatic>
ca: <Automàtic>

en: Open the file with registered application
ca: Obre el fitxer amb l'apliació registrada

en: Open the file with external editor
ca: Obre el fitxer amb l'editor extern

en: Open the file with a particular program
ca: Obre el fitxer amb una aplicació particular

en: Do not display moved blocks
ca: No mostra els blocs moguts

en: Display moved blocks only from current diff
ca: Mostra només els blocs moguts des de la diferència actual

en: Go to diff under cursor
ca: Va fins a la diferència sota la busca

en: G&oto Diff %1 of %2
ca: Va fins a la diferència %1 de %2

en: G&oto Line %1
ca: Va fins a la línia %1

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: From file system
ca: Des del sistema de fitxers

en: From MRU list
ca: Des de la llista de recents

en: Hide the toolbar
ca: Amaga la barra d'eines

en: Show small toolbar
ca: Mostra la barra d'eines petita

en: Show big toolbar
ca: Mostra la barra d'eines gran
