WinMerge - en to no translation catalogue (551 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
no: LANG_NORWEGIAN, SUBLANG_DEFAULT

en: C&opy to Right
no: Kopier til &høyre

en: Cop&y to Left
no: Kopier til &venstre

en: &Undo
no: &Angre

en: &Redo
no: &Gjenopprett

en: Cu&t
no: &Klipp ut

en: &Copy
no: Ko&pier

en: &Paste
no: &Lim inn

en: &Goto...
no: Gå &til...

en: with &Registered Application
no: med &registrert program

en: with &External Editor
no: med &ekstern editor

en: &with...
no: &med...

en: &File
no: &Filer

en: &New	Ctrl+N
no: &Ny	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
no: &Åpne...	Ctrl+O

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
no: Åpne prosjekt...	Ctrl+J

en: E&xit
no: L&ukk

en: &Edit
no: &Rediger

en: &Options...
no: &Innstillinger...

en: &View
no: &Vis

en: Select &Font...
no: Velg &skrifttype...

en: Use Default F&ont
no: Bruk standard s&krifttype

en: &Status Bar
no: S&tatuslinje

en: &Language...
no: S&pråk...

en: &Tools
no: &Verktøy

en: &Filters...
no: &Filter...

en: &Generate Patch...
no: &Generer rettelse...

en: &Plugins
no: &Programtillegg

en: &Manual Unpacking
no: &Manual utpakking

en: &Automatic Unpacking
no: &Automatisk utpakking

en: &Edit with Unpacker
no: &Rediger med utpakker

en: &Reload plugins
no: &Oppdater programtillegg

en: &Window
no: &Vindu

en: Cl&ose
no: &Lukk

en: Change &Pane	F6
no: &Endre vindu	F6

en: Tile &Horizontally
no: &Horisontale vinduer

en: Tile &Vertically
no: &Vertikale vinduer

en: &Cascade
no: &Kaskade

en: &Help
no: &Hjelp

en: A&rchive Support disabled...
no: A&rkivstøtte deaktivert...

en: &About WinMerge...
no: &Om WinMerge...

en: L&eft Read-only
no: V&entsre skrivebeskyttet

en: Ri&ght Read-only
no: H&øyre skrivebeskyttet

en: Select &All	Ctrl+A
no: Velg &alt	Ctrl+A

en: Refre&sh	F5
no: &Oppdater	F5

en: &Merge
no: &Flette

en: &Next Difference	Alt+Down
no: &Neste forskjell	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
no: &Forrige forskjell	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
no: F&ørste forskjell	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
no: &Aktuell forskjell	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
no: &Siste forskjell	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
no: Kopier til &høyre	Alt+Høyre

en: Copy to L&eft	Alt+Left
no: Kopier til &venstre	Alt+Venstre

en: &Customize Columns...
no: &Tilpass kolonner...

en: &Save	Ctrl+S
no: &Lagre	Ctrl+S

en: Save &Left
no: Lagre &venstre

en: &Save
no: &Lagre

en: Save &As...
no: Lagre &som...

en: Save &Right
no: Lagre &høyre

en: &Merge Mode	F9
no: &Flettemodus	F9

en: &Undo	Ctrl+Z
no: &Angre	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
no: &Gjenopprett	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
no: &Klipp ut	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
no: Ko&pier	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
no: &Lim inn	Ctrl+V

en: F&ind...	Ctrl+F
no: Sø&k...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
no: &Erstatt...	Ctrl+H

en: &Scripts
no: &Skript

en: < Empty >
no: < Tom >

en: Advanced
no: Avansert

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
no: &Kopier med linjenummer	Ctrl+Shift+C

en: &Go To...	Ctrl+G
no: &Gå til...	Ctrl+G

en: &View Whitespace
no: &Vis mellomrom

en: Vie&w Line Differences
no: V&is linjeforksjell

en: Diff &Pane
no: &Forskjellsvindu

en: Lo&cation Pane
no: &Lokasjonsvindu

en: C&opy to Right and Advance	Alt+Ctrl+Right
no: Kopier t&il høyre og gå videre	Alt+Ctrl+Right

en: Copy &to Left and Advance	Alt+Ctrl+Left
no: Kopier &til venstre og gå videre	Alt+Ctrl+Left

en: Copy &All to Right
no: Kopier alt &til høyre

en: Cop&y All to Left
no: Kopier alt til ve&nstre

en: &Prediffer
no: &Forhåndsforskjell

en: &Left to Right
no: &Venstre til høyre

en: L&eft to...
no: V&enstre til...

en: &Right to Left
no: &Høyre til venstre

en: R&ight to...
no: H&øyre til...

en: &Move
no: &Flytt

en: &Left to...
no: &Venstre til...

en: &Right to...
no: &Høyre til...

en: &Delete
no: &Slett

en: &Left
no: &Venstre

en: &Right
no: &Høyre

en: &Both
no: &Begge

en: &Open Left
no: &Åpne venstre

en: O&pen Right
no: Å&pne høyre

en: Cop&y Pathnames
no: Kop&ier stinavn

en: &Left (%1 of %2)
no: &Venstre (%1 av %2)

en: &Right (%1 of %2)
no: &Høyre (%1 av %2)

en: &Both (%1 of %2)
no: &Begge (%1 av %2)

en: Copy &Filenames
no: Kopier &filnavn

en: &Left... (%1 of %2)
no: &Venstre... (%1 av %2)

en: &Right... (%1 of %2)
no: &Høyre... (%1 av %2)

en: &Both... (%1 of %2)
no: &Begge... (%1 av %2)

en: &Differences... (%1 of %2)
no: &Forskjellene... (%1 av %2)

en: &Copy Full Path
no: &Kopier full sti

en: Copy &Filename
no: Kopier &filnavn

en: Prediffer Settings
no: Instillinger for forhåndsforskjell

en: &No prediffer
no: &Ingen forhåndsforskjell

en: Auto prediffer
no: &Autoforhåndsforskjell

en: G&oto Diff
no: G&å til forskjell

en: &No Moved Blocks
no: &Ingen flyttede blokker

en: &All Moved Blocks
no: &Alle flyttede blokker

en: Moved Block for &Current Diff
no: Flyttet blokk for g&jeldende forskjell

en: About WinMerge
no: Om WinMerge

en: All rights reserved.
no: Alle rettigheter forbeholdes

en: Visit the WinMerge HomePage!
no: Besøk WinMerge sin hjemmeside!

en: Select Files or Folders
no: Velg filer eller mapper...

en: &Left:
no: &Venstre:

en: &Browse...
no: &Åpne...

en: &Right:
no: &Høyre:

en: Bro&wse...
no: Å&pne...

en: Select...
no: Velg...

en: &Unpacker:
no: &Utpakker:

en: &Select...
no: &Velg...

en: &Include Subfolders
no: &Inkluder undermapper

en: Cancel
no: Avbryt

en: Help
no: Hjelp

en: Files or Folders to Compare
no: Filer eller mapper som skal sammenlignes

en: Project:
no: Prosjekt:

en: User:
no: Bruker:

en: Password:
no: Passord:

en: Link to Destination VSS project
no: Lenke til mål-VSS-prosjekt

en: Apply to all items
no: For alle elementer

en: Check Out
no: Sjekk ut

en: Save As...
no: Lagre som...

en: Versioning System
no: Versjonsstyringssystem

en: &Versioning System:
no: &Versjonsstyringssystem

en: &Path to cleartool.exe:
no: &Sti til cleartool.exe:

en: General
no: Generelt

en: Automatically &scroll to first difference
no: Automatisk &rulling til første forskjell

en: &Disable Splash Screen
no: &Fjern oppstartsbilde

en: Cl&ose windows with ESC
no: L&ukk vinduer med ESC

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
no: Verifiser stier automatisk i Åpne-dialoger

en: Reset
no: Nullstill

en: Language
no: Språk

en: Available languages:
no: Tilgjengelige språk:

en: Find
no: Søk

en: Fi&nd what:
no: F&inn hva:

en: Match &whole word only
no: Sammenlign bare &hele ord

en: Match &case
no: Sammenlign store/små &bokstaver

en: Regular &expression
no: Regulært &uttrykk

en: Direction
no: Retning

en: &Up
no: &Opp

en: &Down
no: &Ned

en: &Find Next
no: &Finn neste

en: Replace
no: Erstatt

en: Re&place with:
no: Ers&tatt med:

en: &Don't wrap end of file
no: &Ikke bryt enden av filen

en: Replace in
no: Erstatt i

en: &Selection
no: &Valgte

en: Wh&ole file
no: He&le filen

en: &Replace
no: &Erstatt

en: Replace &All
no: Erstatt &alt

en: Comments
no: Kommentarer

en: Linefilters
no: Linjefilter

en: Regular Expressions (one per line):
no: Regulære uttrykk (ett pr linje):

en: Colors
no: Farger

en: Difference:
no: Forskjeller:

en: Selected Difference:
no: Valgte forskjeller:

en: Background
no: Bakgrunn

en: Deleted
no: Slettet

en: Text
no: Tekst

en: Ignored Difference:
no: Ignorerte forskjeller:

en: Moved:
no: Flyttet:

en: Selected Moved:
no: Valgt flyttet:

en: Word Difference:
no: Ordforskjell:

en: Selected Word Diff:
no: Valgt ordforskjell:

en: Defaults
no: Standardverdier

en: &Send deleted files to Recycle Bin
no: &Send slettede filer til søppelbøtten

en: &Add to explorer context menu
no: &Legg til utforsker sin kontekstmeny

en: E&nable advanced menu
no: &Aktiver avansert meny

en: &External editor:
no: &Ekstern editor:

en: Br&owse...
no: B&la gjennom...

en: Patch Generator
no: Rettelsegenerator

en: File&1:
no: Fil&1:

en: File&2:
no: Fil&2:

en: &Swap
no: B&ytt

en: &Append to existing file
no: &Legg til i eksisterende fil

en: &Result:
no: &Resultat:

en: St&yle:
no: St&il:

en: &Context:
no: &Kontekst:

en: W&hitespaces
no: &Mellomrom

en: Com&pare
no: Sammen&lign

en: I&gnore changes
no: I&gnorer endringer

en: Ig&nore all
no: Ig&norer alt

en: Ignor&e blank lines
no: Ignor&er tomme linjer

en: Case sensi&tive
no: Skill mellom små &og store bokstaver

en: Inclu&de command line
no: Inklud&er kommandolinje

en: Open to e&xternal editor
no: Åpne i e&kstern editor

en: Display Columns
no: Visningskolonner

en: Select Unpacker
no: Velg utpakker

en: File unpacker:
no: Filutpakker:

en: Display all unpackers, don't check the extension
no: Vis alle utpakkere, ikke kontroller filtype

en: Extensions list:
no: Filetypeliste:

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Stop
no: Stopp

en: Go To
no: Gå til

en: G&oto:
no: G&å til:

en: File
no: Fil

en: Goto what
no: Gå til hva

en: Li&ne
no: Li&nje

en: &Difference
no: &Forskjell

en: &Go To
no: &Gå til

en: Compare
no: Sammenlign

en: Whitespace
no: Mellomrom

en: &Compare
no: Sammenlign &mellomrom

en: &Ignore change
no: Ignorer e&ndringer av mellomrom

en: I&gnore all
no: Ignorer &alle mellomrom

en: Ignore blan&k lines
no: Ignorer blan&ke linjer

en: Ignore &case
no: Ignorer store/små &bokstaver

en: E&nable moved block detection
no: &Aktiver flyttet blokk-oppdagelse

en: &File Compare method:
no: &Filsammenligningsmetode:

en: &Highlight syntax
no: Uthev syntaksen

en: &Automatic rescan
no: Automatisk &oppdatering

en: &Preserve original EOL chars
no: &Bevar original EOL-tegn

en: Tabs
no: Tabulator

en: &Tab size:
no: &Tabulatorstørrelse:

en: &Insert Tabs
no: Sett inn tabulatorer

en: Insert &Spaces
no: Sett inn mellomrom

en: Filefilters
no: Filfilter

en: New...
no: Ny...

en: Edit...
no: Rediger...

en: Delete...
no: Slett...

en: Save modified files?
no: Lagre endrede filer?

en: Left side file
no: Fil på venstre side

en: &Save changes
no: &Lagre endringer

en: &Discard changes
no: &Kast endringer

en: Right side file
no: Fil på høyre side

en: S&ave changes
no: L&agre endringer

en: Dis&card changes
no: Ka&st endringer

en: Codepage
no: Tegntabell

en: Detect codepage info for these files : .html, .rc, .xml 
    need to restart session
no: Detekter tegntabellinformasjon for disse filene : .html, .rc, .xml 
    Må starte programmet på nytt.

en: System codepage
no: System tegntabell

en: According to WinMerge User Interface
no: I følge WinMerge brukergrensesnitt

en: Custom codepage :
no: Tilpasset tegntabell:

en: WinMerge - Archive support disabled
no: WinMerge - arkivstøtte er ikke aktivert

en: Options
no: Innstillinger

en: Folder Compare Report
no: Directory Compare Report

en: Different
no: Forskjellig

en: Identical
no: Identiske

en: &Cancel
no: &Avbryt

note: StringFileInfo.Block
en: 040904e4
no: 041404e4

note: VarFileInfo.Translation
en: 0x409, 1252
no: 0x414, 1252

en: Ready
no: Klar

en: Create empty documents
    New Documents (Ctrl+N)
no: Opprett et tomt dokument
    Nytt dokument (Ctrl-N)

en: Open an existing document
    Open (Ctrl+O)
no: Åpne et eksisterende dokumentet
    Åpne (Ctrl+O)

en: Close the active document
    Close
no: Lukk det aktive dokumentet
    Lukk

en: Save the active document
    Save (Ctrl+S)
no: Lagre det aktive dokumentet
    Lagre (Ctrl+S)

en: Save the active document with a new name
    Save As
no: Lagre det aktive dokumentet med et nytt navn
    Lagre som

en: Change the printing options
    Page Setup
no: Endrer skriverens indstillinger
    Sideoppsett

en: Change the printer and printing options
    Print Setup
no: Endrer skriver og skriverens indstillinger
    Skriveroppsett

en: Print the active document
    Print
no: Skriv ut det aktive dokumentet
    Skriv ut

en: Display full pages
    Print Preview
no: Vis de fulle sidene
    Utskriftsforhåndsvisning

en: Open project file
    Project file (Ctrl+J)
no: Åpne prosjektfil
    Project file (Ctrl+J)

en: Display program information, version number and copyright
    About
no: Vis programinformasjon, versjonsnummer og opphavsrett
    Om

en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
no: Avslutt programmet; spør om man vil lagre dokumenter
    Avslutt

en: Open this document
no: Åpne dette dokumentet

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
no: Skift til det neste vinduet
    Neste vindu

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
no: Skift til det forrige vinduet
    Forrige vindu

en: Arrange windows so they overlap
    Cascade Windows
no: Arranger vinduene så de overlapper
    Kaskade vinduer

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
no: Kopier det valgte og sett det i utklippsbeholderen
    Kopier

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
no: Klipp det valgte ut og sett det i utklippsbeholderen
    Klipp

en: Find the specified text
    Find
no: Finn den angitte teksten
    Finn

en: Insert Clipboard contents
    Paste
no: Sett inn utklippsbeholderens innhold
    Sett inn

en: Repeat the last action
    Repeat
no: Gjenta den siste handlingen
    Gjenta

en: Replace specific text with different text
    Replace
no: Erstatt den angitte teksten med en annen tekst
    Erstatt

en: Select the entire document
    Select All
no: Velg hele dokumentet
    Velg alt

en: Undo the last action
    Undo (Ctrl+Z)
no: Angre den siste handlingen
    Angre

en: Redo the previously undone action
    Redo (Ctrl+Y)
no: Gjenopprett den forrige handlingen
    Gjenopprett

en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
no: Vis eller skjul verktøylinjen
    Vis verktøylinjen

en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
no: Vis eller skjul statuslinjen
    Vis statuslinjen

en: Change the window size
no: Endre vindusstørrelse

en: Change the window position
no: Endre vindusposisjon

en: Reduce the window to an icon
no: Minimer vinduet til et ikon

en: Enlarge the window to full size
no: Maximer vinduet til full størrelse

en: Switch to the next document window
no: Skift til det neste dokumentvinduet

en: Switch to the previous document window
no: Skift til det forrige dokumentvinduet

en: Close the active window and prompts to save the documents
no: Lukk det aktive vinduet og spør om dokumenter skal lagres

en: Restore the window to normal size
no: Gjenopprett vinduet til normal størrelse

en: Activate Task List
no: Liste med aktive vinduer

en: Activate this window
no: Aktiver dette vinduet

en: Close print preview mode
    Cancel Preview
no: Lukk utskriftsforhåndsvisning
    Avbryt forhåndsvisning

en: Preserve original EOL chars
no: Bevar originale EOL-tegn

en: Press any key
no: Trykk hvilken som helst knapp

en: Right click on the path to copy
no: Høyreklikk på stien for å kopiere

en: &Abort
no: &Avbryt

en: &Retry
no: &Prøv igjen

en: &Ignore
no: &Ignorer

en: Ignore &all
no: Ignorer &alt

en: &Yes
no: &Ja

en: Yes to &all
no: Ja til &alt

en: &No
no: &Nei

en: No to a&ll
no: Nei til a&lt

en: &Continue
no: &Fortsett

en: &Skip
no: &Hopp over

en: Skip &all
no: Hopp over &alt

en: Don't display this &message again.
no: Ikke hvis denne &meldingen igjen.

en: Don't ask this &question again.
no: Ikke still dette &spørsmålet igjen.

en: Version %1
no: Versjon %1

en: Options (%1)
no: Innstillinger (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
no: Alle beskjedbokser vises nå igjen.

en: Modifications have been made to the current file comparison session.  Some settings may not take place until the current file comparison is restarted.
no: Det er gjort endringer i noen innstillinger, som kan ha innflytelse på allerede åpne vinduer. Noen av disse innstillinger virker muligens ikke før vinduene er gjenåpnet.

en: The selected font change will not be applied to any currently visible difference windows.
no: Den valgte endring av skrifttype vil ikke kunne ses i allerede åpne vinduer.

en: Open
no: Åpne

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
no: Programmer|*.exe;*.bat;*.cmd|Alle filer (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
no: Alle filer (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
no: WinMerge prosjektfiler (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Full Contents
no: Fullt innhold

en: Quick Contents
no: Raskt innhold

en: Modified Date
no: Endringsdato

en: Name
no: Navn

en: Location
no: Plassering

en: Filters
no: Filter

en: Description
no: Beskrivelse

en: Select filename for new filter
no: Velg navn for nytt filter

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
no: Filfiltere (*.flt)|*.flt|Alle filer (*.*)|*.*||

en: &Path to cleartool.exe :
no: &Sti til cleartool.exe :

en: &Path to SS.EXE :
no: &Sti til SS.EXE :

en: Folder Comparison Results
no: Resultat av sammenligning av mapper

en: File Comparison
no: Filsammenligning

en: Untitled left
no: Venstre uten tittel

en: Untitled right
no: Høyre uten tittel

en: Scanning files...
no: Skanner filer...

en: Opening selection
no: Åpner valgte

en: Copying Left to Right
no: Kopierer venstre til høyre

en: Copying Right to Left
no: Kopierer høyre til venstre

en: Copying All to Left
no: Kopierer alt til venstre

en: Copying All to Right
no: Kopierer alt til høyre

en: Copying files...
no: Kopierer filer...

en: Deleting files...
no: Sletter filer...

en: Moving files...
no: Flytter filer...

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
no: Ln: %s  Kol: %d/%d  Tegn: %d/%d  EOL: %s

en: Line: %s
no: Linje: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
no: Ln: %s  Kol: %d/%d  Tegn: %d/%d

en: Merge
no: Flette

en: Difference %1 of %2
no: Forskjell %1 av %2

en: %1 Differences Found
no: %1 forskjeller funnet

en: 1 Difference Found
no: 1 forskjell funnet

en: Select two existing folders or files to compare
no: Velg to eksisterende mapper eller filer for å sammenligne

en: Folder Selection
no: Mappe valg

en: Select two folders or two files to compare.
no: Velg to mapper eller filer for sammenligning.

en: Left path is invalid!
no: Venstre sti er ugyldig!

en: Right path is invalid!
no: Høyre sti er ugyldig!

en: Both paths are invalid!
no: Begge stier er ugyldig!

en: Choose two files to enable unpacker selection.
no: Velg to filer for aktivere utpakkervalg.

en: Cannot compare file and folder!
no: Kan ikke sammenligne fil og mappe!

en: File not found: %1
no: Fil ikke funnet: %1

en: File not unpacked: %1
no: Fil ikke pakket ut: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
no: Kan ikke åpne fil
    %1
    
    %2

en: Save As
no: Lagre som

en: Save changes to %1?
no: Lagre endringer til %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file ? (No to save as new filename.)
no: %1 er markert som skrivebeskyttet. Vil du lagre filen under et annet navn?

en: Error checking destination writeability
no: Sjekk skrivebeskyttelsen på destinasjonen

en: Error backing up file
no: Feil under backup av filen

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
no: Programtillegg '%2' klarte ikke pakke endringene dine for venstre fil tilbake inn i '%1'.
    
    Den original filen blir ikke endret.
    
    Vil du lagre den upakkede versjonen fil en annen fil?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
no: Programtillegg '%2' klarte ikke pakke endringene dine for høyre fil tilbake inn i '%1'.
    
    Den original filen blir ikke endret.
    
    Vil du lagre den upakkede versjonen fil en annen fil?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
no: Et annet program har oppdatert filen etter at
    %1
     WinMerge lastet filen inn.
    
    Skriv over endret fil?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
no: %1
    er markert skrivebeskyttet. Vil du overstyre det skrivebeskyttede elementet?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    If you want to refresh files close current file compare and load files again.
no: Et annet program har oppdatert filen etter at
    %1
     WinMerge skannet filen siste.
    
    Hvis du vil oppdatere lukk gjeldende filsammenligning og last inn filene på nytt.

en: Save Left File As
no: Lagre venstre fil som

en: Save Right File As
no: Lagre høyre fil som

en: You must specify a SourceSafe project path in order to continue (ie:  $/MyProject)
no: Du skal angi en SourceSafe prosjektsti for å fortsette (ie:  $/MittProjekt)

en: Versioning System returned an error while attempting to check out the file.  Unable to continue...
no: Versjonsstyringssystemet returnerte en feil under forsøket på å sjekke filen ut. Kan ikke fortsette...

en: Error executing versioning system command.
no: Feil under utførelse av versjonsstyringssystemkommando.

en: The VSS Working Folder and the location of the current file do not match. Continue?
no: VSS Working Folder og plassering av gjeldende fil stemmer ikke overens. Fortsett?

en: No VSS database(s) found!
no: Ingen VSS database(r) funnet!

en: Error from VSS:
no: Feil fra VSS:

en: None
no: Ingen

en: Visual SourceSafe (less than 5.0)
no: Visual SourceSafe (eldre enn 5.0)

en: Visual SourceSafe (5.0 and above)
no: Visual SourceSafe (5.0 og nyere)

en: Delete selected item on left
no: Slett valgte elementer til venstre

en: Delete selected item on right
no: Slett valgte elementer til høyre

en: Delete selected item(s) on both sides
no: Slett de valgte element(er) på begge sider

en: Hide selected item(s) (on the fly filter)
no: Skjul valgte element(er) (i farta filter)

en: Right to Left (%1)
no: Høyre til venstre (%1)

en: Left to Right (%1)
no: Venstre til høyre (%1)

en: Right to Left (%1 of %2)
no: Høyre til venstre (%1 av %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
no: Venstre til høyre (%1 av %2)

en: Left to... (%1)
no: Venstre til... (%1)

en: Right to... (%1)
no: Høyre til... (%1)

en: Left to... (%1 of %2)
no: Venstre til... (%1 av %2)

en: Right to... (%1 of %2)
no: Høyre til... (%1 av %2)

en: Left (%1)
no: Venstre (%1)

en: Right (%1)
no: Høyre (%1)

en: Both (%1)
no: Begge (%1)

en: Left (%1 of %2)
no: Venstre (%1 av %2)

en: Right (%1 of %2)
no: Høyre (%1 av %2)

en: Both (%1 of %2)
no: Begge (%1 av %2)

en: Select destination folder
no: Velg målmappe

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
no: Er du sikker på at du vil slette
    
    %1 ?

en: Open left file
no: Åpne venstre fil

en: Open the left file to external editor
no: Åpne venstre fil i ekstern editor

en: Open left file with ...
no: Åpne venstre fil med ...

en: Open right file
no: Åpne høyre fil

en: Open the right file to external editor
no: Åpne høyre fil i ekstern editor

en: Open right file with...
no: Åpne høyre fil med ...

en: Copy filenames to clipboard
no: Kopier filnavn til utklippstavle

en: Copy left side pathnames to clipboard
no: Kopier stinavn på venstre side til utklippstavle

en: Copy right side pathnames to clipboard
no: Kopier stinavn på høyreside til utklippstavle

en: Copy both sides pathnames to clipboard
no: Kopier stinavn på begge sider til utklippstavle

en: Unknown archive format
no: Ukjent arkivformat

en: Add items from left side to archive
no: Legg til element fra venstre side til arkiv

en: Add items from right side to archive
no: Legg til element fra høyre side til arkiv

en: Add items from both sides to archive
no: Legg til element fra begge sider til arkiv

en: Add different items to archive (both sides)
no: Legg til forskjellige elementer til arkiv (begge sider)

en: Move selected file on left to custom directory
no: Flytt valgte filer på venstre side til tilpasset mappe

en: Move selected file on right to custom directory
no: Flytt valgte filer på høyre side til tilpasset mappe

en: Filename
no: Filnavn

en: Folder
no: Mappe

en: Comparison result
no: Resultat av sammenligningen

en: Left Date
no: Venstre dato

en: Right Date
no: Høyre dato

en: Extension
no: Filtype

en: Left Size
no: Venstre størrelse

en: Right Size
no: Høyre størrelse

en: Left Creation Time
no: Venstre opprettelsestid

en: Right Creation Time
no: Høyre opprettelsestid

en: Newer File
no: Nyere fil

en: Left File Version
no: Venstre filversjon

en: Right File Version
no: Høyre filversjon

en: Short Result
no: Kort resultat

en: Left Attributes
no: Venstre attributter

en: Right Attributes
no: Høyre attributter

en: Left Encoding
no: Venstre koding

en: Right Encoding
no: Høyre koding

en: Binary
no: Binær

en: Unable to compare files
no: Kan ikke sammenligne filer

en: File skipped
no: Fil hoppet over

en: Folder skipped
no: Mappe hoppet over

en: Binary files are identical
no: Binære filer er identiske

en: Binary files are different
no: Binære filer er forskjellige

en: Files are different
no: Filer er forskjellige

en: Left Only
no: Bare venstre

en: Right Only
no: Bare høyre

en: Elapsed time: %ld ms
no: Forløpt tid: %ld ms

en: 1 item selected
no: 1 element valgt

en: %1 items selected
no: %1 elementer valgt

en: Filename or folder name.
no: Fil elle mappe navn.

en: Subfolder name when subfolders are included.
no: Undermappenavn når undermapper er inkludert.

en: Comparison result, long form.
no: Sammenligningsresultat, lang form.

en: Left side modification date.
no: Venstre side endringsdato.

en: Right side modification date.
no: Høyre side endringsdato.

en: File's extension.
no: Filtype.

en: Left file size in bytes.
no: Venstre filstørrelse i byte.

en: Right file size in bytes.
no: Høyre filstørrelse i byte.

en: Left side creation time.
no: Venstre side opprettelsestid.

en: Right side creation time.
no: Høyre side opprettelsestid.

en: Tells which side has newer modification date.
no: Forteller hvilken side som sist ble endret.

en: Left side file version, only for some filetypes.
no: Venstre side filversjon, bare for noen filtyper.

en: Right side file version, only for some filetypes.
no: Høyre side filversjon, bare for noen filetyper.

en: Short comparison result.
no: Kort sammenligningsresultat.

en: Left side attributes.
no: Venstre side attributter.

en: Right side attributes.
no: Høyre side attributter.

en: Left side encoding.
no: Venstre side koding.

en: Right side encoding.
no: Høyre side koding.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
no: Viser asterisk (*) hvis filen er binær.

en: Compare %1 with %2
no: Sammenligning %1 med %2

en: The same file is opened in both panels.
no: Samme filen er åpen i begge panel.

en: The selected files are identical.
no: De valgte filene er identiske.

en: An error occurred while comparing the files.
no: Det skjedde en feil under sammenligning av filene.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
no: Midlertidige filer kan ikke opprettes. Sjekk sti til den TMP/TEMP-mappe.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences..' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
no: Disse filene har forskjellig linjeskifttype.
    
    Vil du behandle alle linjeskifttypene likt for denne sammenligningen?
    
    Merknad: Hvis du alltid vil behandle linjeskifttypene likt, velg innstillingen 'Ignorer forskjell i linjeskift' i sammenligningsarket i innstillingsdialogen (tilgjengelig under Rediger/Innstillinger).

en: An error occurred while prediffing the file '%1' with the plugin '%2'. The prediffing is not applied any more.
no: En feil oppstod under forhåndsforskjell for filen '%1' med programtillegget '%2'. Forhåndsforskjellen blir ikke brukt mer.

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files. 
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?
no: Forskjelling tegntabell funnet i venstre (cp%d) og høyre (cp%d) fil. 
    Visning av filene i hvert sin tegntabell ser best ut, men fletting/flytting er farlig.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?

en: No difference
no: Ingen forskjell

en: Line difference
no: Linjeforskjell

en: Replaced %1 string(s).
no: Erstattet %1 streng(er).

en: Cannot find string "%s"
no: Kan ikke finne strengen "%s"

en: Copy Full Path
no: Kopier full sti

en: Copy Filename
no: Kopier filnavn

en: Patch file successfully written.
no: Fil med rettelser vellykket skrevet.

en: 1. item is not found or is directory!
no: 1. element ikke funnet eller er mappe!

en: 2. item is not found or is directory!
no: 2. element ikke funnet eller er mappe!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
no: Rettelsesfilen eksisterer allerede. Vil du overskrive den?

en: [%1 files selected]
no: [%1 filer valgt]

en: Could not write to file %1.
no: Kunne ikke skrive til fil %1.

en: Cannot create a patch file from binary files.
no: Kan ikke opprette en fil med rettelser for binære filer.

en: Cannot create a patch file from directories.
no: Kan ikke opprette en fil med rettelser for mapper.

en: Current directory comparison results will be cleared.
no: Gjeldende resultat for mappesammenligning vil bli slettet.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
no: Arkivstøtte er ikke arkivert.
    Alle nødvendig komponenter (7-zip og/eller Merge7z*.dll) for arkivstøtte ble ikke funnet.
    Se manualen for mer informasjon om arkivstøtte og hvordan aktivere den.

en: Regular expression error
no: Feil i regulært uttrykk

en: No match
no: Ingen treff

en: Invalid regular expression
no: Ugyldig regulært uttrykk

en: Invalid collation character
no: Ugyldig collation tegn

en: Invalid character class name
no: Ugyldig tegnklassenavn

en: Trailing backslash
no: Etterfølgende omvendt skråstrek

en: Invalid back reference
no: Ugyldig tilbakereferanse

en: Unmatched [ or [^
no: Ubalansert [ eller [^

en: Unmatched ( or \(
no: Ubalansert ( eller \(

en: Unmatched \{
no: Ubalansert \{

en: Invalid content of \{\}
no: Ugyldig i innhold i \{\}

en: Invalid range end
no: Ugyldig område slutt

en: Out of memory
no: Tom for minne

en: Invalid preceding regular expression
no: Ugyldig foregående regulært uttrykk

en: Premature end of regular expression
no: Fortidlig slutt på regulært uttrykk

en: Regular expression too big
no: For stort regulært uttrykk

en: Unmatched ) or \)
no: Ubalansert ) eller \)

en: Save the left file
no: Lagre venstre fil

en: Save the right file
no: Lagre høyre fil

en: Save the left file with name...
no: Lagre venstre fil med navn...

en: Save the right file with name...
no: Lagre høyre fil med navn...

en: Change left file/dir read-only status
no: Endre venstre fil/mappe skrivebeskyttelsestatus

en: Change right file/dir read-only status
no: Endre høyre fil/mappe skrivebeskyttelsestatus

en: Switch between editing and merging modes
no: Veksle mellom redigerings- og flettemodus

en: Go to line or difference
    Go to (Ctrl+G)
no: Gå til linje eller forskjell
    Gå til (Ctrl+G)

en: Set program options
    Options
no: Sett programinnstillinger
    Innstillinger

en: Refresh display
    Refresh (F5)
no: Oppdater visning
    Oppdater (F5)

en: Copy selected lines to clipboard adding linenumbers to line begin
no: Kopier valgte linjer til utklippstavle med linjenummer foran

en: Select the font for the view
    Select View Font
no: Velg skrifttype for visningen
    Velg skrifttype

en: Revert to using the default system font for view
    Default Font
no: Bruk standard skrifttype for visningen
    Standard skrifttype

en: Shows whitespace characters
no: Viser et tegn for mellomrom

en: Toggle Diff Pane
no: Veksle forskjellsvindu

en: Location pane shows overall picture from files
no: Plasseringsvindu viser oversiktbilde av filene

en: Copy the selected text to the right file
    Copy Right (Alt+Right)
no: Kopier den valgte teksten til den høyre filen
    Kopier høyre (Alt Høyre)

en: Copy the selected text to the left file
    Copy Left (Alt+Left)
no: Kopier den valgte teksten til den venstre filen
    Kopier venstre (Alt Venstre)

en: Copy difference to right and advance to next
    Copy Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
no: Kopier forskjell til høyre og gå videre til neste
    Kopier høyre og gå videre (Ctrl+Alt+Right)

en: Copy difference to left and advance to next
    Copy Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
no: Kopier forskjell til høyre og gå videre til neste
    Kopier venstre og gå videre (Ctrl+Alt+Left)

en: Copy all differences to the right file
    All Right
no: Kopier alle forskjeller til den høyre filen
    Alt til høyre

en: Copy all differences to the left file
    All Left
no: Kopier alle forskjeller til den venstre filen
    Alt til venstre

en: Select and reorder directory compare columns
no: Velg og endre rekkefølge for kolonner for mappesammenligning

en: Generate a patch-file
no: Generer en fil med rettelser

en: Select and modify filters
no: Velg og endre filter

en: The user selects the unpacker (no unpacking when comparing dir)
no: Brukeren velger utpakker (ingen utpakker ved sammenligning av mapper)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension)
no: Den tilpassede utpakkeren brukes på begge filer (en filtype må kunne bestemmes)

en: Select an unpacker to edit this file
no: Velg en utpakker for denne filen

en: No prediffer (normal)
no: Ingen forhåndforskjellviser (normal)

en: Suggested plugins
no: Foreslåtte programtillegg

en: Other plugins
no: Andre programtillegg

en: Unload all plugins and reload them (for developers)
no: Fjern og laste på nytt alle programtillegg (for utviklere)

en: Outputs current WinMerge version info and configuration to text file
no: Skriver gjeldende versjon av WinMerge og konfigurasjon til en tekstfil

en: Private Build: %1
no: Kompilert privat: %1

en: Plugin Settings
no: Instillinger for programtillegg

en: No prediffer
no: Ingen forhåndsforskjell

en: Prediff if possible
no: Forhåndsforskjell hvis mulig

en: WSH not found - .sct scripts disabled
no: WSH ikke funnet - .sct skript ikke aktivert

en: <None>
no: <Ingen>

en: <Automatic>
no: <Automatisk>

en: Do not display moved blocks
no: Ikke vis flyttede blokker

en: Display moved blocks only from current diff
no: Vis flyttede blokker bare fra gjeldende forskjell

en: Go to diff under cursor
no: Gå til forskjell under markør

en: G&oto Diff %1 of %2
no: G&å til forskjell %1 av %2

en: G&oto Line %1
no: G&å til linje %1
