WinMerge - en to pl translation catalogue (865 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
pl: LANG_POLISH, SUBLANG_DEFAULT

note: Codepage
en: 1252
pl: 1250

en: C&opy to Right
pl: Kopiuj na prawą

en: Cop&y to Left
pl: Kopiuj na lewą

en: &Select Line Difference
pl: Zaznacz różnicę w &linii

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Redo
pl: &Powtórz

en: Cu&t
pl: &Wytnij

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Paste
pl: Wk&lej

en: &Goto...
pl: &Przejdź do

en: Op&en
pl: &Otwórz

en: with &Registered Application
pl: w za&rejestrowanej aplikacji

en: with &External Editor
pl: w &zewnętrznym edytorze

en: &with...
pl: &w...

en: &File
pl: &Plik

en: &New	Ctrl+N
pl: &Nowy	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
pl: &Porównaj...	Ctrl+O

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
pl: Otwórz projekt ...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
pl: Zapi&sz projekt...

en: E&xit
pl: Zakończ

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Options...
pl: &Opcje...

en: &View
pl: &Widok

en: Select &Font...
pl: Zmi&eń czcionkę...

en: Use Default F&ont
pl: Czcionka &domyślna

en: &Status Bar
pl: Pasek s&tanu

en: &Language...
pl: &Język...

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Filters...
pl: &Filtry...

en: &Generate Patch...
pl: &Generuj patch...

en: &Plugins
pl: &Wtyczki

en: &Manual Unpacking
pl: Rozpakuj &ręcznie

en: &Automatic Unpacking
pl: Rozpakuj &automatycznie

en: &Edit with Unpacker
pl: &Edytuj w programie rozpakowującym

en: &Reload plugins
pl: &Przeładuj wtyczki

en: &Load Config...
pl: Zała&duj ustawienia...

en: &Reset Options
pl: Ze&ruj opcje

en: &Window
pl: &Okno

en: Cl&ose
pl: &Zamknij

en: Clo&se All
pl: Zamknij &wszystkie

en: Change &Pane	F6
pl: Przełącz &panel	F6

en: Tile &Horizontally
pl: P&oziomo

en: Tile &Vertically
pl: P&ionowo

en: &Cascade
pl: &Kaskadowo

en: &Help
pl: &Pomoc

en: A&rchive Support disabled...
pl: Obsługa ar&chiwów wyłączona...

en: &About WinMerge...
pl: &O programie...

en: L&eft Read-only
pl: Lewa tylko &odczyt

en: Ri&ght Read-only
pl: Prawa t&ylko odczyt

en: File En&coding
pl: &Kodowanie pliku

en: Select &All	Ctrl+A
pl: Wybierz &wszystkie	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
pl: Pokaż &identyczne archiwa

en: Show &Different Items
pl: Pokaż &różne archiwa

en: Show L&eft Unique Items
pl: Pokaż &unikatowe dla lewej

en: Show Ri&ght Unique Items
pl: Pokaż u&nikatowe dla prawej

en: Show S&kipped Items
pl: Pokaż po&minięte

en: S&how Binary Files
pl: Pokaż pliki &binarne

en: Show Hidd&en Items
pl: Pokaż elementy u&kryte

en: Compa&re Statistics
pl: Statystyki po&równania

en: Refre&sh	F5
pl: O&dśwież	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
pl: &Odśwież zaznaczone	Ctrl+F5

en: &Merge
pl: &Scal

en: Co&mpare	Enter
pl: &Porównaj	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
pl: &Następna różnica	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
pl: Pop&rzednia różnica	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
pl: P&ierwsza różnica	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
pl: &Bieżąca różnica	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
pl: Os&tatnia różnica	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
pl: Kopiuj na prawą	Alt+Right

en: Copy to L&eft	Alt+Left
pl: Kopiuj na lewą	Alt+Left

en: &Delete	Del
pl: &Usuń	Del

en: &Customize Columns...
pl: &Dostosuj kolumny...

en: Generate &Report...
pl: Utwórz &raport...

en: &Save	Ctrl+S
pl: &Zachowaj	Ctrl+S

en: Save &Left
pl: Zachowaj &lewą

en: &Save
pl: &Zachowaj

en: Save &As...
pl: Zachowaj &jako...

en: Save &Right
pl: Zachowaj &prawą

en: &Print...
pl: &Drukuj...

en: Print Previe&w
pl: Drukuj &Podgląd

en: &Convert Line Endings to
pl: &Konwertuj końce linii do

en: &Merge Mode	F9
pl: &Tryb scalania	F9

en: &Undo	Ctrl+Z
pl: &Cofnij	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
pl: &Powtórz	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
pl: &Wytnij	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
pl: &Kopiuj	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
pl: Wk&lej	Ctrl+V

en: Select Line &Difference	F4
pl: Zaznacz &różnicę linii	F4

en: F&ind...	Ctrl+F
pl: W&yszukaj...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
pl: &Zastąp...	Ctrl+H

en: &Scripts
pl: &Skrypty

en: < Empty >
pl: < Pusty >

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
pl: &Kopuj z numerami wierszy	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
pl: Za&kładki

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
pl: &Dodaj zakładkę	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
pl: &Następna zakładka	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
pl: &Poprzednia zakładka	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
pl: &Wyczyść wszystkie zakładki

en: &Go To...	Ctrl+G
pl: &Idź do...	Ctrl+G

en: &View Whitespace
pl: &Pokaż białe znaki

en: Vie&w Line Differences
pl: Pokaż różnice &linii

en: View Line &Numbers
pl: Pokaż &numery linii

en: View &Margins
pl: Pokaż &marginesy

en: W&rap Lines
pl: Za&wijaj linie

en: Sw&ap Panes
pl: Za&mień panele

en: Diff &Pane
pl: Panel &różnic

en: Lo&cation Pane
pl: Panel &lokalizacji

en: C&opy to Right and Advance	Alt+Ctrl+Right
pl: Kopiuj na prawo i przejdź dalej	Alt+Ctrl+Right

en: Copy &to Left and Advance	Alt+Ctrl+Left
pl: Kopiuj na lewo i przejdź dalej	Alt+Ctrl+Left

en: Copy &All to Right
pl: Kopiuj wszystko na prawą

en: Cop&y All to Left
pl: Kopiuj wszystko na lewą

en: &Prediffer
pl: &Różnicowanie wstępne

en: Comp&are
pl: &Porównaj

en: &Left to Right
pl: &Lewa na prawą

en: L&eft to...
pl: L&ewa do...

en: &Right to Left
pl: &Prawa na lewą

en: R&ight to...
pl: Pra&wa do...

en: &Move
pl: Prze&nieś

en: &Left to...
pl: &Lewa do...

en: &Right to...
pl: &Prawa do...

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Left
pl: &Lewa

en: &Right
pl: &Prawa

en: &Both
pl: &Obie

en: Re&name
pl: Zmień &nazwę

en: &Hide Items
pl: U&kryj elementy

en: &Open Left
pl: O&twórz lewą

en: O&pen Right
pl: Otwórz p&rawą

en: Cop&y Pathnames
pl: Kopiuj ś&cieżki

en: &Left (%1 of %2)
pl: &Lewa (%1 z %2)

en: &Right (%1 of %2)
pl: &Prawa (%1 z %2)

en: &Both (%1 of %2)
pl: &Obie (%1 z %2)

en: Copy &Filenames
pl: Kopiuj &nazwy plików

en: &Left... (%1 of %2)
pl: &Lewa... (%1 z %2)

en: &Right... (%1 of %2)
pl: &Prawa... (%1 z %2)

en: &Both... (%1 of %2)
pl: &Obie... (%1 z %2)

en: &Differences... (%1 of %2)
pl: &Różnice... (%1 z %2)

en: &Refresh
pl: O&dśwież

en: &Copy Full Path
pl: Kopiuj &pełną ścieżkę

en: Copy &Filename
pl: Kopiuj nazwę p&liku

en: Prediffer Settings
pl: Ustawienia wstępnego różnicowania

en: &No prediffer
pl: &Bez różnicowania wstępnego

en: Auto prediffer
pl: Automatyczne różnicowanie wstępne

en: G&oto Diff
pl: Idź &do różnicy

en: &No Moved Blocks
pl: Bez &przeniesionych bloków

en: &All Moved Blocks
pl: W&szystkie przeniesione bloki

en: Moved Block for &Current Diff
pl: Przeniesiony blok dla bieżącej różnicy

en: About WinMerge
pl: O programie WinMerge

en: (Private Build)
pl: (kompilacja prywatna)

en: All rights reserved.
pl: Wszelkie prawa zastrzeżone.

en: Visit the WinMerge HomePage!
pl: Zajrzyj na stronę WinMerge!

en: OK
pl: Porównaj

en: Contributors
pl: Współtwórcy

en: Select Files or Folders
pl: Wybierz pliki lub katalogi...

en: &Left:
pl: &Lewa:

en: &Browse...
pl: &Szukaj...

en: &Right:
pl: &Prawa:

en: Bro&wse...
pl: S&zukaj...

en: &Filter:
pl: &Filtr:

en: Select...
pl: Wybierz...

en: &Unpacker:
pl: Program &rozpakowujący:

en: &Select...
pl: &Wybierz...

en: &Include Subfolders
pl: &Uwzględnij podkatalogi

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Help
pl: Pomoc

en: Files or Folders to Compare
pl: Obiekty do porównania

en: Database:
pl: Baza danych:

en: Project:
pl: Projekt:

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Link to Destination VSS project
pl: Łącze do projektu VSS

en: Apply to all items
pl: Zastosuj do wszystkich

en: Check Out
pl: Sprawdź

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Versioning System
pl: System śledzenia wersji

en: &Versioning System:
pl: Śledzenie &wersji:

en: &Path to cleartool.exe:
pl: S&cieżka cleartool.exe:

en: General
pl: Ogólne

en: Automatically &scroll to first difference
pl: Przejdź automatycznie do pierwszej różnicy

en: &Disable Splash Screen
pl: &Wyłącz ekran powitalny

en: Cl&ose windows with ESC
pl: Zam&knij okna klawiszem ESC

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
pl: Automatycznie weryfikuj ścieżki w oknie Otwórz

en: All&ow only one instance to run
pl: Zezwól na uruchomienie tylko &jednej instancji programu

en: O&pen-dialog Auto-Completion:
pl: Otwórz okno autouzupełniania:

en: Enable multiple compare windows for
pl: Włącz wiele okien porównania dla

en: &Folder compare
pl: Porównania &folderów

en: Fil&e compare
pl: Porównania &plików

en: WinMerge allows hiding some common messageboxes. Press the Reset button to make all messageboxes visible again.
pl: WinMerge pozwala ukryć niektóre komunikaty. Naciśnij przycisk, aby wyświetlać wszystkie komunikaty.

en: Reset
pl: Resetuj

en: Language
pl: Język

en: Available languages:
pl: Dostępne języki:

en: Find
pl: Wyszukaj

en: Fi&nd what:
pl: &Szukaj:

en: Match &whole word only
pl: Dopasuj &całe słowa

en: Match &case
pl: Wielkość &liter

en: Regular &expression
pl: Wyrażenie &regularne

en: D&on't wrap end of file
pl: Nie zawijaj k&ońca linii

en: Direction
pl: Kierunek

en: &Up
pl: Do &góry

en: &Down
pl: &W dól

en: &Find Next
pl: &Następny

en: Replace
pl: Zastąp

en: Re&place with:
pl: Z&astąp:

en: &Don't wrap end of file
pl: &Nie zawijaj końca pliku

en: Replace in
pl: Zastąp w

en: &Selection
pl: &Selekcja

en: Wh&ole file
pl: Cały &plik

en: &Replace
pl: &Zastąp

en: Replace &All
pl: &Wszystkie

en: Rational ClearCase
pl: Racjonalne dopasowanie wielkości

en: CheckOut
pl: Sprawdź

en: Comments
pl: Komentarze

en: CheckIn after checkout
pl: CheckIn po CheckOut

en: Linefilters
pl: Filtry wierszy

en: Regular Expressions (one per line):
pl: Wyrażenia regularne (jedno/wiersz):

en: Colors
pl: Kolory

en: Difference:
pl: Różnica:

en: Selected Difference:
pl: Wybrana różnica:

en: Background
pl: Tło

en: Deleted
pl: Usunięte

en: Text
pl: Tekst

en: Ignored Difference:
pl: Pominięta różnica:

en: Moved:
pl: Przeniesione:

en: Selected Moved:
pl: Wybrane przeniesiono:

en: Word Difference:
pl: Różnica-słowo:

en: Selected Word Diff:
pl: Wybrana różnica-słowo:

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Dialog
pl: Okno dialogowe

en: &Send deleted files to Recycle Bin
pl: Wyślij usunięte pliki do &kosza

en: Integration
pl: Integracja

en: &Add to explorer context menu
pl: &Dodaj do menu kontekstowego eksploratora

en: E&nable advanced menu
pl: Włącz menu &zaawansowane

en: In&clude subfolders by default
pl: Domyś&lnie uwzględnij podkatalogi

en: &External editor:
pl: Zewnętrzny &edytor:

en: &Filter folder:
pl: &Filtruj folder:

en: Br&owse...
pl: Prz&eglądaj...

en: Patch Generator
pl: Generuj patch

en: File&1:
pl: Plik&1:

en: File&2:
pl: Plik&2:

en: &Swap
pl: Za&mień

en: &Append to existing file
pl: Dodaj do &istniejącego pliku

en: &Result:
pl: &Wynik:

en: St&yle:
pl: St&yl:

en: &Context:
pl: &Kontekst:

en: W&hitespaces
pl: Białe &znaki

en: Com&pare
pl: Porów&naj

en: I&gnore changes
pl: Po&miń zmiany

en: Ig&nore all
pl: Pomiń &wszystkie

en: Ignor&e blank lines
pl: Pomiń &białe znaki

en: Case sensi&tive
pl: Uwzględnij wielkość &liter

en: Inclu&de command line
pl: Uwzględnij wiersz &poleceń

en: Open to e&xternal editor
pl: Otwórz w &zewnętrznym edytorze

en: Display Columns
pl: Wyświetl kolumny

en: Select Unpacker
pl: Wybierz program rozpakowujący

en: File unpacker:
pl: Program rozpakowujący:

en: Display all unpackers, don't check the extension
pl: Pokaż wszystkie programy, nie sprawdzaj rozszerzenia

en: Extensions list:
pl: Lista rozszerzeń:

en: Description:
pl: Opis:

en:  Folder Compare Progress
pl:  Postęp porównania folderów

en: Comparing items...
pl: Porównywanie elementów...

en: Items compared:
pl: Elementy porównane:

en: Items total:
pl: Wszystkich:

en: Go To
pl: Idź do

en: G&oto:
pl: &Idź do:

en: File
pl: Plik

en: Goto what
pl: Element docelowy

en: Li&ne
pl: &Wiersz

en: &Difference
pl: &Różnica

en: &Go To
pl: &Idź do

en: Compare
pl: Porównaj

en: Whitespace
pl: Białe znaki

en: &Compare
pl: Porównaj &białe znaki

en: &Ignore change
pl: P&omiń zmiany białych

en: I&gnore all
pl: Pomiń wszystkie białe

en: Ignore blan&k lines
pl: Ignoruj różnice pustych linii

en: Ignore &case
pl: Ignoruj różnice wielkości liter

en: E&nable moved block detection
pl: Włącz &wykrywanie przeniesionych bloków

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
pl: Ignoruj różnice czasu mniejsze niż 3 sekundy

en: &File Compare method:
pl: &Metoda porównania plików:

en: S&top after first difference
pl: &Zatrzymaj po pierwszej różnicy

en: Filter Comments
pl: Komentarze filtra

en: Editor
pl: Edytor

en: &Highlight syntax
pl: Podświetlaj składnię

en: &Automatic rescan
pl: Automatyczny &rescan

en: &Preserve original EOL chars
pl: Zachowaj &oryginalne znaki końca linii

en: Tabs
pl: Tabulatory

en: &Tab size:
pl: &Wielkość:

en: &Insert Tabs
pl: Wstaw tabulatory

en: Insert &Spaces
pl: Wstaw spacje

en: Line Difference Coloring
pl: Kolorowanie różnic linii

en: View line differences
pl: Pokaż różnice linii

en: &Character level
pl: Poziom &znaków

en: &Word-level:
pl: Poziom &słów:

en: Filefilters
pl: Filtry plików

en: Install...
pl: Instaluj...

en: New...
pl: Nowy...

en: Edit...
pl: Edycja...

en: Delete...
pl: Usuń...

en: Save modified files?
pl: Zachowaj zmodyfikowane pliki?

en: Left side file
pl: Plik z lewej

en: &Save changes
pl: &Zachowaj zmiany

en: &Discard changes
pl: &Odrzuć zmiany

en: Right side file
pl: Plik z prawej

en: S&ave changes
pl: Zachowa&j zmiany

en: Dis&card changes
pl: Odr&zuć zmiany

en: Discard All
pl: Odrzuć wszystkie

en: Codepage
pl: Strona kodowa

en: Default Codepage
pl: Kodowanie domyślne

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
pl: Wybierz domyślne kodowanie dla otwieranych plików nie-Unicode:

en: Detect codepage info for these files : .html, .rc, .xml 
    need to restart session
pl: Wykrywaj stronę kodową dla tych plików : .html, .rc, .xml 
    wymaga restartu

en: System codepage
pl: Strona kodowa systemu

en: According to WinMerge User Interface
pl: Według interfejsu WinMerge

en: Custom codepage :
pl: Str. kodowa użytkownika:

en: WinMerge - Archive support disabled
pl: WinMerge – Obsługa archiwów wyłączona

en: Unable to detect 7-Zip version (not installed?)
pl: Nie można wykryć wersji 7-Zip (nie jest zainstalowany?)

en: Archive support requires 7-Zip 3.11 or later to be installed on your computer, or its
    essential components to be copied to the program directory for standalone operation.
pl: Obsługa archiwów wymaga programu 7-Zip w wersji 3.11 lub późniejszej lub skopiowania
    zasadniczych jego komponentów do katalogu programu.

en: There must also be an appropriate interface plugin (Merge7z*.dll) on the path.
pl: W tym katalogu musi się znajdować także odpowiednia wtyczka interfejsu (Merge7z*.dll).

en: Please use the version of 7-Zip recommended below until interface plugins for later
    versions become available.
pl: Skorzystaj z zalecanej poniżej wersji 7-Zip, póki nie będą dostępne wtyczki dla
    późniejszych wersji.

en: Version
pl: Wersja

en: Plugin required
    (dllbuild %04u)
pl: Wymagana wtyczka
    (dllbuild %04u)

en: Recommended version of 7-Zip:
pl: Zalecana wersja 7-Zip:

en: present
pl: obecna

en: 7-Zip software installed on your computer:
pl: Program 7-Zip zainstalowany w systemie:

en: none
pl: brak

en: missing
pl: brak

en: 7-Zip components for standalone operation:
pl: Komponenty 7-Zip dla wersji autonomicznej:

en: outdated
pl: przestarzała

en: Plugins on path:
pl: Wtyczki na ścieżce:

en: Plugin Download
pl: Pobieranie wtyczek

en: Options
pl: Opcje

en:  Categories
pl:  Kategorie

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

en: Function names:
pl: Nazwy funkcji:

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Numbers:
pl: Liczby:

en: Operators:
pl: Operatory:

en: Strings:
pl: Słowa:

en: User 1:
pl: Użytkownika 1:

en: User 2:
pl: Użytkownika 2:

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Folder Compare Report
pl: Raport porównania folderów

en: Report &File:
pl: &Plik raportu:

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: &Style:
pl: &Styl:

en: &Copy to Clipboard
pl: &Kopiuj do schowka

en: Shared or Private Filter
pl: Folder współdzielony lub prywatny

en: Which type of filter do you want to create?
pl: Jaki rodzaj filtra chcesz utworzyć ?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
pl: Filtr współdzielony (dla wszystkich użytkowników)

en: Private Filter (only for current user)
pl: Filtr prywatny (tylko dla bieżącego użytkownika)

en: Archive Support
pl: Wsparcie dla archiwów

en: Archive support requires 7-Zip plugin installed:
pl: Wsparcie archiwów wymaga zainstalowanej wtyczki 7-Zip:

en: Download 7-zip Plugin
pl: Pobierz wtyczkę 7-zip

en: &Enable archive file support
pl: &Włącz wsparcie dla archiwów

en: &Use stand-alone 7-Zip if available
pl: &Użyj stacjonarnego 7-Zip, jeśli dostępny

en: U&se local 7-Zip from WinMerge folder
pl: Uży&j lokalnego 7-Zip z folderu WinMerge

en: &Detect archive type from file signature
pl: Wy&krywaj typ archiwum z sygnatury pliku

en: Compare Statistics
pl: Statystyki porównania

en: Folders:
pl: Foldery:

en: Files:
pl: Pliki:

en: Different
pl: Różnych

en: Text:
pl: Tekst:

en: Binary:
pl: Binarne:

en: Unique
pl: Unikalne

en: Left:
pl: Lewa:

en: Right:
pl: Prawa:

en: Identical
pl: Identyczne

en: Total:
pl: Wszystkich:

en: Close
pl: Zamknij

en: Affects
pl: Działanie

en: (Affects)
pl: (Działanie)

en: Select Codepage for
pl: Wybierz stronę kodową dla

en: &File Loading:
pl: &Ładowanie pliku:

en: File &Saving:
pl: &Zapis pliku:

en: &Use same codepage for both
pl: &Użyj tej samej strony kodowej dla obu

en: &Apply
pl: Z&astosuj

en: &Cancel
pl: A&nuluj

en: Test Filter
pl: Test filtra

en: Testing filter ...
pl: Testowanie filtra ...

en: &Enter text to test:
pl: &Podaj tekst do sprawdzenia:

en: &Folder Name
pl: Nazwa &folderu

en: Result:
pl: Wynik:

en: &Close
pl: &Zamknij

en: &Use customized text colors
pl: &Użyj własnych kolorów tekstu

en: Custom text colors
pl: Kolory tekstu użytkownika

en: Whitespace:
pl: Odstęp:

en: Regular text:
pl: Czcionka regularna:

en: Selection:
pl: Zaznaczenie:

en: Paths
pl: Ścieżki

en: R&ead-only
pl: Ty&lko do odczytu

en: Re&ad-only
pl: Ty&lko do odczytu

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Save...
pl: Zapisz...

en: Backup Files
pl: Pliki kopii

en: Create backup files in:
pl: Twórz kopie plików w:

en: Create backup files into:
pl: Twórz pliki kopii w:

en: &Original file's folder
pl: Folder oryginalnego pliku

en: &Global backup folder:
pl: &Globalny folder dla kopii:

en: Backup filename:
pl: Nazwa pliku kopii:

en: &Append .bak -extension
pl: Dod&aj rozszerzenie .bak

en: A&ppend timestamp
pl: Dodaj znacznik czasu

note: StringFileInfo.Block
en: 040904e4
pl: 041504e2

note: VarFileInfo.Translation
en: 0x409, 1252
pl: 0x415, 1250

en: Ready
pl: Gotowe

en: Create empty documents
    New Documents (Ctrl+N)
pl: Utwórz nowy dokument
    Nowy

en: Open an existing document
    Open (Ctrl+O)
pl: Otwórz istniejący dokument
    Otwórz (Ctrl+O)

en: Close the active document
    Close
pl: Zamknij aktywny dokument
    Zamknij

en: Save the active document
    Save (Ctrl+S)
pl: Zachowaj aktywny dokument
    Zachowaj (Ctrl+S)

en: Save the active document with a new name
    Save As
pl: Zachowaj aktywny dokument pod inną nazwą
    Zachowaj jako

en: Change the printing options
    Page Setup
pl: Zmień opcje wydruku
    Ustawienia strony

en: Change the printer and printing options
    Print Setup
pl: Zmień opcje drukarki i wydruku
    Ustawienia wydruku

en: Print the active document
    Print
pl: Wydrukuj bieżący dokument
    Drukuj

en: Display full pages
    Print Preview
pl: Wyświetl cale strony
    Podgląd wydruku

en: Make all hidden items visible again
pl: Pokaż wszystkie ukryte elementy

en: Open project file
    Project file (Ctrl+J)
pl: Otwórz plik projektu
    Plik projektu (Ctrl+J)

en: Unknown error attempting to open project file
pl: Nieznany błąd podczas otwierania projektu

en: Unknown error attempting to save project file
pl: Nieznany błąd podczas zapisu projektu

en: Project File
pl: Plik projektu

en: Project file successfully loaded.
pl: Plik projektu załadowano pomyślnie.

en: Project file successfully saved.
pl: Plik projektu zapisano pomyślnie.

en: Save current paths and options to project file
    Save Project File
pl: Zapisz aktualne ścieżki i opcje do pliku projektu
    Zapisz plik projektu

en: Display program information, version number and copyright
    About
pl: Wyświetl informacje o programie, numer wersji i info o prawach autorskich
    O programie

en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
pl: Wyjdź z programu; program pyta, czy zachować dokumenty
    Wyjdź

en: Open this document
pl: Otwórz ten dokument

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
pl: Przejdź do następnego panelu
    Następny panel

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
pl: Wróć do poprzedniego panelu
    Poprzedni panel

en: Arrange windows so they overlap
    Cascade Windows
pl: Ustaw okna w nakładającą się kaskadę
    Kaskadowo

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
pl: Kopiuj selekcję i wstaw do schowka
    Kopiuj

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
pl: Wytnij selekcję i wstaw do schowka
    Wytnij

en: Find the specified text
    Find
pl: Znajdź wskazany tekst
    Wyszukaj

en: Insert Clipboard contents
    Paste
pl: Wstaw zawartość schowka
    Wklej

en: Repeat the last action
    Repeat
pl: Powtórz ostatnią czynność
    Powtórz

en: Replace specific text with different text
    Replace
pl: Zastąp dany tekst innym
    Zastąp

en: Select the entire document
    Select All
pl: Zaznacz cały dokument
    Zaznacz wszystko

en: Undo the last action
    Undo (Ctrl+Z)
pl: Cofnij ostatnią czynność
    Cofnij

en: Redo the previously undone action
    Redo (Ctrl+Y)
pl: Powtórz cofniętą czynność
    Powtórz

en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
pl: Pokaż lub ukryj pasek narzędzi
    Przełącz pasek narzędzi

en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
pl: Pokaż lub ukryj pasek stanu
    Przełącz pasek stanu

en: Change the window size
pl: Zmień rozmiar okna

en: Change the window position
pl: Zmień pozycję okna

en: Reduce the window to an icon
pl: Zredukuj okno do ikony

en: Enlarge the window to full size
pl: Maksymalnie powiększ okno

en: Switch to the next document window
pl: Przełącz na okno następnego dokumentu

en: Switch to the previous document window
pl: Przełącz na okno poprzedniego dokumentu

en: Close the active window and prompts to save the documents
pl: Zamknij aktywne okno; program pyta, czy zachować dokumenty

en: Restore the window to normal size
pl: Przywróc normalny rozmiar okna

en: Activate Task List
pl: Włącz listę zadań

en: Activate this window
pl: Aktywuj to okno

en: Close print preview mode
    Cancel Preview
pl: Zamknij podgląd wydruku
    Anuluj podgląd

en: Preserve original EOL chars
pl: Zachowaj oryginalne znaki EOL

en: Press any key
pl: Naciśnij dowolny klawisz

en: Right click on the path to copy
pl: Kliknij prawym klawiszem na ścieżkę do skopiowania

en: &Abort
pl: &Przerwij

en: &Retry
pl: P&onów

en: &Ignore
pl: &Ignoruj

en: Ignore &all
pl: Ignoruj &wszystkie

en: &Yes
pl: &Tak

en: Yes to &all
pl: Tak na &wszystkie

en: &No
pl: &Nie

en: No to a&ll
pl: Nie na w&szystkie

en: &Continue
pl: &Kontynuuj

en: &Skip
pl: Pom&iń

en: Skip &all
pl: Pomiń ws&zystkie

en: Don't display this &message again.
pl: Nie wyświetlaj ponownie tego komunikatu.

en: Don't ask this &question again.
pl: Nie &pytaj ponownie.

en: Syntax colors
pl: Kolory składni

en: Text Colors
pl: Kolory tekstu

en: Version Control
pl: Kontrola wersji

en: Version %1
pl: Wersja %1

en: Options (%1)
pl: Opcje (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
pl: Wszystkie komunikaty zostaną ponownie wyświetlone.

en: Modifications have been made to the current file comparison session.  Some settings may not take place until the current file comparison is restarted.
pl: Dokonano modyfikacji w pliku bieżącej sesji porównywania.  Niektóre ustawienia nie zostaną zastosowane przed ponownym uruchomieniem powrównywania.

en: The selected font change will not be applied to any currently visible difference windows.
pl: Wybrana czcionka nie zostanie zastosowana do widocznych okien z różnicami.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
pl: Wartość w zakładce wielkości nie może być zaakceptowana przez WinMerge.
    
    Proszę użyć wartości 1 - %1.

en: Are you sure you want to reset all WinMerge options to default values?
    
    Please re-start WinMerge after the reset.
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz wyzerować wszystkie opcje WinMerge i przywrócic wartości domyślne ?
    
    Po wyzerowaniu konieczne będzie ponowne uruchomienie programu.

en: Open
pl: Otwórz

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
pl: Programy|*.exe;*.bat;*.cmd|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
pl: Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
pl: Pliki projektów WinMerge (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
pl: Pliki ustawień (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
pl: Pliki Text (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
pl: Pliki HTML (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
pl: Pliki XML (*.xml)|*.xml|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: Full Contents
pl: Pełna zawartość

en: Quick Contents
pl: Skrócona zawartość

en: Modified Date
pl: Data modyfikacji

en: Modified Date and Size
pl: Data modyfikacji i wielkość

en: Size
pl: Wielkość

en: Name
pl: Nazwa

en: Location
pl: lokalizacja

en: Filters
pl: Filtry

en: Description
pl: Opis

en: Select filename for new filter
pl: Wybierz nazwę dla nowego filtra

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
pl: Filtry plików(*.flt)|*.flt|Wszystkie filtry (*.*)|*.*||

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
pl: Nie można skopiować pliku szablonu filtra do folderu:
    %1
    
    Upewnij się, że folder taki istnieje i jest zapisywalny.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
pl: Folder plików filtrów użytkownika nie jest zdefiniowany!
    
    Proszę wybrać folder filtrów w opcje/System.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
pl: Nie można usunąć pliku filtra:
    %1
    
    Być może plik ten jest tylko do odczytu?

en: Locate filter file to install
pl: Lokalizuj plik fitra do instalacji

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
pl: Instalowanie pliku filtra nie powiodło się.
    
    Nie można skopiować pliku do foldera filtrów.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
pl: Plik filtra już istnieje. Czy nadpisać istniejący plik?

en: &Path to cleartool.exe :
pl: Ś&cieżka do cleartool.exe :

en: &Path to SS.EXE :
pl: Śc&ieżka do SS.EXE :

en: Folder Comparison Results
pl: Wyniki porównania katalogów

en: File Comparison
pl: Porównywanie plików

en: Untitled left
pl: Lewy bez tytułu

en: Untitled right
pl: Prawy bez tytułu

en: Scanning files...
pl: Skanowanie plików...

en: Opening selection
pl: Otwieranie wybranych

en: Copying Left to Right
pl: Kopiowanie lewej na prawą

en: Copying Right to Left
pl: Kopiowanie prawej na lewą

en: Copying All to Left
pl: Kopiowanie wszystkich na lewą

en: Copying All to Right
pl: Kopiowanie wszystkich na prawą

en: Copying files...
pl: Kopiowanie plików...

en: Deleting files...
pl: Usuwanie plików...

en: Moving files...
pl: Przenoszenie plików...

en: Creating the report...
pl: Tworzenie raportu...

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
pl: Lin: %s  Kol: %d/%d  Zn: %d/%d  EOL: %s

en: Line: %s
pl: Linia: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
pl: Lin: %s  Kol: %d/%d  Zn: %d/%d

en: Merge
pl: Scal

en: Difference %1 of %2
pl: Różnica %1 z %2

en: %1 Differences Found
pl: Znaleziono %1 różnic

en: 1 Difference Found
pl: Znaleziono 1 różnicę

en: Item %1 of %2
pl: Element %1 z %2

en: Items: %1
pl: Elementy: %1

en: Select two existing folders or files to compare
pl: Wybierz dwa istniejące katalogi lub pliki do porównania

en: Folder Selection
pl: Wybór katalogu

en: Select two folders or two files to compare.
pl: Wybierz dwa katalogi lub pliki do porównania.

en: Left path is invalid!
pl: Lewa ścieżka nieprawidłowa!

en: Right path is invalid!
pl: Prawa ścieżka nieprawidłowa!

en: Both paths are invalid!
pl: Obie ścieżki nieprawidłowe!

en: Choose two files to enable unpacker selection.
pl: Wybierz dwa pliki, aby umożliwić wybór programu rozpakowującego.

en: Cannot compare file and folder!
pl: Nie można porównać pliku i katalogu!

en: File not found: %1
pl: Nie znaleziono pliku: %1

en: File not unpacked: %1
pl: Plik nie rozpakowany: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
pl: Nie można otworzyć pliku
    %1
    
    %2

en: Save As
pl: Zachowaj jako

en: Save changes to %1?
pl: Zachować zmiany w %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file ? (No to save as new filename.)
pl: %1 tylko do odczytu. Czy chcesz zachować plik pod inną nazwą?

en: Error checking destination writeability
pl: Błąd sprawdzania możliwości zapisu w miejscu docelowym

en: Error backing up file
pl: Błąd przy tworzeniu kopii zapasowej pliku

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
pl: Nie można sprorządzić kopii pliku:
    %1
    
    Kontynuować ?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	-use a different filename (Press Ok)
    	-abort the current operation (Press Cancel)?
pl: Zapis pliku nieudany.
    %1
    %2
    Czy chcesz:
    	-użyć innej nazwy pliku (wybierz Ok)
    	-anulować operację (wybierz Anuluj)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
pl: Wtyczka '%2' nie może spakować zmian lewego pliku w '%1'.
    
    Plik oryginalny nie zostanie zmieniony.
    
    Czy zachować rozpakowaną wersję w innym pliku?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
pl: Wtyczka '%2' nie może spakować zmian prawego pliku w '%1'.
    
    Plik oryginalny nie zostanie zmieniony.
    
    Czy zachować rozpakowaną wersję w innym pliku?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
pl: Inna aplikacja zmieniła plik
    %1
    po załadowaniu go przez WinMerge.
    
    Nadpisać zmieniony plik?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
pl: %1
    jest oznaczony jako tylko do odczytu. Czy zignorować status tylko do odczytu?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    If you want to refresh files close current file compare and load files again.
pl: Inna aplikacja zmieniła plik
    %1
    po przeskanowaniu go przez WinMerge.
    
    Jeśli chcesz odświeżyć pliki, zamknij bieżącą sesję i załaduj je ponownie.

en: Save Left File As
pl: Zachowaj lewy plik jako

en: Save Right File As
pl: Zachowaj prawy plik jako

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
pl: Nie można połączyć różnic, jeśli dokumenty nie są zsynchronizowane.
    
    Przed kontynuacją odśwież dokumenty.

en: You must specify a SourceSafe project path in order to continue (ie:  $/MyProject)
pl: Musisz wskazać scieżkę projektu SourceSafe aby kontynuować (tj.:  $/MyProject)

en: Checkout files from VSS...
pl: Pobież pliki z VSS...

en: Versioning System returned an error while attempting to check out the file.  Unable to continue...
pl: System śledzenia wersji zwrócił błąd podczas próby pobrania pliku. Nie można kontynuować...

en: Error executing versioning system command.
pl: Błąd wykonania polecenia systemu wersjonowania.

en: The VSS Working Folder and the location of the current file do not match. Continue?
pl: Katalog roboczy VSS oraz lokalizacja bieżacego pliku nie zgadzają się. Kontynuować?

en: No VSS database(s) found!
pl: Nie znaleziono bazy VSS!

en: Error from VSS:
pl: Błąd VSS:

en: Versioning System returned an error while attempting to check in the file.
     Please, check config spec of used view.
     Undo checkout operation?
pl: System śledzenia wersji zwrócił błąd podczas operacji checkin.
     Proszę sprawdzić config_spec używanego widoku.
     Cofnąć operację checkout?

en: Versioning System returned an error while attempting to undo checkout the file.
     Please, check config spec of used view.
pl: System śledzenia wersji zwrócił błąd podczas operacji uncheckout.
     Proszę sprawdzić config_spec używanego widoku.

en: None
pl: Brak

en: Visual SourceSafe (less than 5.0)
pl: (Visual SourceSafe (poniżej 5.0)

en: Visual SourceSafe (5.0 and above)
pl: Visual SourceSafe (5.0 i wyżej)

en: Break at whitespace
pl: Zatrzymaj na przerwie

en: Break at whitespace or punctuation
pl: Zatrzymaj na przerwie lub punktorze

en: Copy selected item to named directory
pl: Kopiuj wybrany plik do wskazanego katalogu

en: Copy selected item to custom directory
pl: Kopiuj wybrany plik do katalogu

en: Delete selected item on left
pl: Usuń wybraną pozycję z lewej

en: Delete selected item on right
pl: Usuń wybraną pozycję z prawej

en: Delete selected item(s) on both sides
pl: Usuń wybrane pozycje po obu stronach

en: Hide selected item(s) (on the fly filter)
pl: Ukryj wybrane elementy (filtr roboczy)

en: Rename selected item on both sides
pl: Zmień nazwę wybranej pozycji na obu stronach

en: Right to Left (%1)
pl: Prawa na lewą (%1)

en: Left to Right (%1)
pl: Lewa na prawą (%1)

en: Right to Left (%1 of %2)
pl: Prawa na lewą (%1 z %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
pl: Lewa na prawą (%1 z %2)

en: Left to... (%1)
pl: Lewa na... (%1)

en: Right to... (%1)
pl: Prawa na... (%1)

en: Left to... (%1 of %2)
pl: Lewa na... (%1 z %2)

en: Right to... (%1 of %2)
pl: Prawa na... (%1 z %2)

en: Left (%1)
pl: Lewa (%1)

en: Right (%1)
pl: Prawa (%1)

en: Both (%1)
pl: Obie (%1)

en: Left (%1 of %2)
pl: Lewa (%1 z %2)

en: Right (%1 of %2)
pl: Prawa (%1 z %2)

en: Both (%1 of %2)
pl: Obie (%1 z %2)

en: Select destination folder
pl: Wybierz katalog docelowy

en: Left side - select destination folder:
pl: Lewa strona - wybierz folder docelowy:

en: Right side - select destination folder:
pl: Prawa strona - wybierz folder docelowy:

en: (%1 Files Affected)
pl: (%1 objętych plików)

en: (%1 of %2 Files Affected)
pl: (%1 z %2 objętych plików)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
pl: Czy rzeczywiście usunąć
    
    %1 ?

en: Open left file
pl: Otwórz lewy plik

en: Open the left file to external editor
pl: Otwórz lewy plik w zewnętrznym edytorze

en: Open left file with ...
pl: Otwórz lewy plik w...

en: Open right file
pl: Otwórz prawy plik

en: Open the right file to external editor
pl: Otwórz prawy plik w zewnętrznym edytorze

en: Open right file with...
pl: Otwórz prawy plik w...

en: Failed to execute external editor: %1
pl: Nie można uruchomić zewnętrznego edytora: %1

en: Unknown extension on external editor: %1
pl: Nieznane rozszerzenie dla zewnętrznego edytora: %1

en: Copy filenames to clipboard
pl: Kopiuj nazwy plików do schowka

en: Copy left side pathnames to clipboard
pl: Kopiuj ścieżki z lewej do schowka

en: Copy right side pathnames to clipboard
pl: Kopiuj ścieżki z prawej do schowka

en: Copy both sides pathnames to clipboard
pl: Kopiuj ścieżki z obu stron do schowka

en: Unknown archive format
pl: Nieznany format archiwum

en: Add items from left side to archive
pl: Dodaj elementy z lewej do archiwum

en: Add items from right side to archive
pl: Dodaj elementy z prawej do archiwum

en: Add items from both sides to archive
pl: Dodaj elementy z obu stron do archiwum

en: Add different items to archive (both sides)
pl: Dodaj różne elementy do archiwum (z obu stron)

en: Move selected file on left to custom directory
pl: Kopiuj wybrany plik z lewej do katalogu

en: Move selected file on right to custom directory
pl: Kopiuj wybrany plik z prawej do katalogu

en: Filename
pl: Plik

en: Folder
pl: Katalog

en: Comparison result
pl: Wynik porównania

en: Left Date
pl: Lewa data

en: Right Date
pl: Prawa data

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Left Size
pl: Lewy rozmiar

en: Right Size
pl: Prawy rozmiar

en: Right Size (Short)
pl: Prawy rozmiar (krótki)

en: Left Size (Short)
pl: Lewy rozmiar (krótki)

en: Left Creation Time
pl: Lewy czas utworzenia

en: Right Creation Time
pl: Prawy czas utworzenia

en: Newer File
pl: Nowszy plik

en: Left File Version
pl: Wersja lewego pliku

en: Right File Version
pl: Wersja prawego pliku

en: Short Result
pl: Skrócony wynik

en: Left Attributes
pl: Lewe atrybuty

en: Right Attributes
pl: Prawe atrybuty

en: Left EOL
pl: Lewe EOL

en: Right EOL
pl: Prawe EOL

en: Left Encoding
pl: Lewe kodowanie

en: Right Encoding
pl: Prawe kodowanie

en: Ignored Diff.
pl: Ignorowane różn.

en: Differences
pl: Różnice

en: Binary
pl: Binarne

en: Unable to compare files
pl: Nie można porównać plików

en: Item aborted
pl: Anulowany

en: File skipped
pl: Plik pominięty

en: Folder skipped
pl: Katalog pominięty

en: Binary files are identical
pl: Pliki binarne są identyczne

en: Binary files are different
pl: Pliki binarne są różne

en: Files are different
pl: Pliki są różne

en: Left Only
pl: Tylko lewa

en: Right Only
pl: Tylko prawa

en: Elapsed time: %ld ms
pl: Upłynęło: %ld ms

en: 1 item selected
pl: wybrano 1 element

en: %1 items selected
pl: wybrano %1 elementów

en: Filename or folder name.
pl: Plik lub katalog.

en: Subfolder name when subfolders are included.
pl: Nazwa podkatalogu, gdy podkatalogi są przetwarzane.

en: Comparison result, long form.
pl: Wynik porównania – wersja pełna.

en: Left side modification date.
pl: Data modyfikacji lewej strony.

en: Right side modification date.
pl: Data modyfikacji prawej strony.

en: File's extension.
pl: Rozszerzenie pliku.

en: Left file size in bytes.
pl: Rozmiar lewego pliku w bajtach.

en: Right file size in bytes.
pl: Rozmiar prawego pliku w bajtach.

en: Left file size abbreviated.
pl: Lewa wielkość pliku skrócona.

en: Right file size abbreviated.
pl: Prawa wielkość pliku skrócona.

en: Left side creation time.
pl: Czas utworzenia lewej strony.

en: Right side creation time.
pl: Czas utworzenia prawej strony.

en: Tells which side has newer modification date.
pl: Pokazuje, która strona została później zmodyfikowana.

en: Left side file version, only for some filetypes.
pl: Wersja pliku z lewej - tylko dla niektórych typów.

en: Right side file version, only for some filetypes.
pl: Wersja pliku z prawej - tylko dla niektórych typów.

en: Short comparison result.
pl: Skrócony wynik porównania.

en: Left side attributes.
pl: Atrybuty lewej strony.

en: Right side attributes.
pl: Atrybuty prawej strony.

en: Left side file EOL type
pl: Lewa strona pliku typu EOL

en: Right side file EOL type
pl: Prawa strona pliku typu EOL

en: Left side encoding.
pl: Kodowanie lewej strony.

en: Right side encoding.
pl: Kodowanie prawej strony.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
pl: Liczba różnic zignorowanych w pliku. Różnice te zostały zignorowane przez WinMerge i nie mogą zostać połączone.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
pl: Liczba różnic w pliku. Liczba ta nie zawiera zignorowanych różnic.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
pl: Pokazuje gwiazdkę (*) jeśli plik binarny.

en: Compare %1 with %2
pl: Porównaj %1 z %2

en: Comma-separated list
pl: Lista z przecinkami

en: Tab-separated list
pl: Lista z tabulatorami

en: Simple HTML
pl: Prosty HTML

en: Simple XML
pl: Prosty XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
pl: Plik raportu już istnieje. Czy chcesz nadpisać istniejący plik ?

en: Error creating the report:
    %1
pl: Błąd przy tworzeniu raportu:
    %1

en: The report has been created successfully.
pl: Raport został pomyślnie utworzony.

en: The same file is opened in both panels.
pl: Ten sam plik otwierany w obu panelach.

en: The selected files are identical.
pl: Wybrane pliki są identyczne.

en: An error occurred while comparing the files.
pl: Błąd podczas porównywania plików.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
pl: Nie można utworzyć plików tymczasowych. Sprawdź ustawienie ścieżki tymczasowej.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences..' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
pl: W tych plikach używane są różne znaki końca linii.
    
    Czy traktować wszystkie typy znaków końca linii jako równoważne w tym porównaniu?
    
    Uwaga: Jeśli odmienne znaki końca linii mają zawsze być traktowane jako równoważne, ustaw opcję 'Ignoruj różnice końca linii...' na zakładce porównania w oknie opcji (dostępne w Edycja/Opcje).

en: An error occurred while prediffing the file '%1' with the plugin '%2'. The prediffing is not applied any more.
pl: Błąd przy wstępnym porównaniu pliku '%1' za pomocą wtyczki '%2'. Wstępne porównanie nie zostanie zastosowane.

en: The selected folder is invalid.
pl: Wybrany folder jest nieprawidłowy.

en: Cannot open a binary file to editor.
pl: Nie można otworzyć w edytorze pliku binarnego.

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files. 
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?
pl: Różne strony kodowe w plikach po lewej (cp%d) i po prawej (cp%d). 
    Wyświetlanie każdego pliku w odpowiedniej stronie kodowej da lepsze wyniki, ale scalenie/skopiowanie będzie niebezpieczne.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?

en: Warning: Files use different encodings, left=%s and right=%s, and merging may lead to information loss.
pl: Ostrzeżenie: Pliki używają różnego kodowania, lewy=%s a prawy=%s, a ich połączenie może spowodować utratę informacji.

en: Information lost due to encoding errors: both files
pl: Utrata informacji z powodu błędów kodowania: oba pliki

en: Information lost due to encoding errors: right file
pl: Utrata informacji z powodu błędów kodowania: prawy plik

en: Information lost due to encoding errors: left file
pl: Utrata informacji z powodu błędów kodowania: lewy plik

en: No difference
pl: Brak różnic

en: Line difference
pl: Wiersz różnicy

en: Replaced %1 string(s).
pl: Zastąpiono %1 sekwencji znaków.

en: Cannot find string "%s"
pl: Nie można znaleźć sekwencji znaków "%s"

en: Copy Full Path
pl: Kopiuj pełną ścieżkę

en: Copy Filename
pl: Kopiuj nazwę pliku

en: Location Pane
pl: Okno lokacji

en: Diff Pane
pl: Okno Diff

en: Patch file successfully written.
pl: Utworzono patch.

en: 1. item is not found or is directory!
pl: 1. element nie został znaleziony albo jest katalogiem!

en: 2. item is not found or is directory!
pl: 2. element nie został znaleziony albo jest katalogiem!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Plik patch już istnieje. Czy napisać plik?

en: [%1 files selected]
pl: [wybrano %1 plików]

en: Normal
pl: Normalny

en: Context
pl: Kontekst

en: Unified
pl: Zunifikowany

en: Could not write to file %1.
pl: Nie można zapisać do pliku %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
pl: Wybrana ścieżka docelowa nie jest absolutna: %1

en: Specify an output file
pl: Wybierz plik docelowy

en: Cannot create a patch file from binary files.
pl: Nie można utworzyć patcha z plików binarnych.

en: Cannot create a patch file from directories.
pl: Nie można utworzyć patcha z katalogów.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
pl: Proszę najpierw zapisać wszystkie prace.
    
    Tworzenie patcha wymaga zapisania wszystkich zmian w plikach.

en: Folder does not exist.
pl: Folder nie istnieje.

en: Current directory comparison results will be cleared.
pl: Wyniki bieżącego porównania katalogów zostaną usunięte.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
pl: Nie włączono obsługi archiwów.
    Nie znaleziono komponentów (7-zip i/lub Merge7z*.dll) wymaganych do obsługi archiwów.
    Informacje o obsłudze archiwów zawiera podręcznik.

en: 
    Note: 7-Zip integration is disabled in WinMerge settings.
pl: 
    Uwaga: Integracja 7-Zip jest wyłączona w ustawieniach programu.

en: 
    Note: 7-Zip integration is restricted to standalone operation in WinMerge settings.
pl: 
    Uwaga: Integracja 7-Zip ograniczona jest do podstawowych operacji w ustawieniach programu.

en: Select file for export
pl: Wybierz plik do eksportu

en: Select file for import
pl: Wybierz plik do importu

en: Options imported from the file.
pl: Zaimportowano opcje z pliku.

en: Options exported to the file.
pl: Wyeksportowano opcje do pliku.

en: Failed to import options from the file.
pl: Błąd podczas importu opcji z pliku.

en: Failed to write options to the file.
pl: Błąd podczas eksportu opcji do pliku.

en: Regular expression error
pl: Błąd w wyrażeniu regularnych

en: No match
pl: Brak trafienia

en: Invalid regular expression
pl: Niepoprawne wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Niepoprawny znak kolacjonowania

en: Invalid character class name
pl: Niepoprawna nazwa klasy znaków

en: Trailing backslash
pl: Ukośnik następczy

en: Invalid back reference
pl: Niepoprawne odniesienie wsteczne

en: Unmatched [ or [^
pl: Brakujące [ lub [^

en: Unmatched ( or \(
pl: Brakujące ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Brakujące \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Niepoprawna zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Niepoprawne zakończenie zakresu

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Invalid preceding regular expression
pl: Niepoprawne poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesne zakończenie wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne zbyt duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Brakujące ) lub \)

en: Western European
pl: Zachodnia Europa

en: Eastern European
pl: Wschodnia Europa

en: East Asian
pl: Wschodnia Azja

en: SE & SW Asian
pl: Południowa Azja

en: Middle Eastern
pl: Środkowy Wschód

en: Not applicable
pl: Nie stosuje się

en: IBM EBCDIC Cyrillic
pl: IBM EBCDIC Cyrylica

en: MS-DOS Latin US
pl: MS-DOS Łaciński US

en: MS-DOS Arabic
pl: MS-DOS Arabski

en: MS-DOS Greek
pl: MS-DOS Grecki

en: MS-DOS Baltic Rim
pl: MS-DOS Kr.Bałtyckie

en: MS-DOS Latin 1
pl: MS-DOS Łaciński 1

en: MS-DOS Greek 1
pl: MS-DOS Grecki 1

en: MS-DOS Latin 2
pl: MS-DOS Łaciński 2

en: MS-DOS Cyrillic
pl: MS-DOS Cyrylica

en: MS-DOS Turkish
pl: MS-DOS Turecki

en: MS-DOS Portuguese
pl: MS-DOS Portugalski

en: MS-DOS Icelandic
pl: MS-DOS Islandzki

en: MS-DOS Hebrew
pl: MS-DOS Hebrajski

en: MS-DOS French Canada
pl: MS-DOS Francuski (Kanada)

en: MS-DOS Nordic
pl: MS-DOS Skandynawski

en: MS-DOS Cyrillic CIS 1
pl: MS-DOS Cyrylica CIS 1

en: MS-DOS Greek 2
pl: MS-DOS Grecki 2

en: Windows Thai
pl: Windows Tajski

en: Windows Japanese
pl: Windows Japoński

en: Windows Simplified Chinese
pl: Windows Chiński (uproszczony)

en: Windows Korean
pl: Windows Koreański

en: Windows Traditional Chinese
pl: Windows Chiński (tradycyjny)

en: Windows Latin 2
pl: Windows Łaciński 2

en: Windows Cyrillic (Slavic)
pl: Windows Cyrylica (Słowiańskie)

en: Windows Latin 1
pl: Windows Łaciński 1

en: Windows Greek
pl: Windows Grecki

en: Windows Latin 5 (Turkish)
pl: Windows Łaciński 5 (Turecki)

en: Windows Hebrew
pl: Windows Hebrajski

en: Windows Arabic
pl: Windows Arabski

en: Windows Baltic Rim
pl: Windows Kr.Bałtyckie

en: Windows Vietnamese
pl: Windows Wietnamski

en: Macintosh Roman
pl: Macintosh Romański

en: Macintosh Greek
pl: Macintosh Grecki

en: Macintosh Cyrillic
pl: Macintosh Cyrylica

en: Macintosh Central Europe
pl: Macintosh Europa Środkowa

en: Macintosh Turkish
pl: Macintosh Turecki

en: Approximates ISO-8859-2
pl: Kodowanie ISO-8859-2

en: Approximates ISO-8859-1
pl: Kodowanie ISO-8859-1

en: Approximates ISO-8859-7
pl: Kodowanie ISO-8859-7

en: Approximates ISO-8859-9
pl: Kodowanie ISO-8859-9

en: Approximates ISO-8859-8
pl: Kodowanie ISO-8859-8

en: Save the left file
pl: Zachowaj lewy plik

en: Save the right file
pl: Zachowaj prawy plik

en: Save the left file with name...
pl: Zachowaj lewy plik pod nazwą...

en: Save the right file with name...
pl: Zachowaj prawy plik pod nazwą...

en: Change left file/dir read-only status
pl: Zmień status 'tylko odczyt' lewego pliku/katalogu

en: Change right file/dir read-only status
pl: Zmień status 'tylko odczyt' prawego pliku/katalogu

en: Switch between editing and merging modes
pl: Przełącz między trybami edycji i scalania

en: View and adjust file encoding properties
    File encoding properties
pl: Pokaż i dostosuj właściwości kodowania pliku
    Właściwości kodowania pliku

en: Select difference area in the current line
    Difference in the Current Line
pl: Zaznacz obszar różnicy w bieżącej linii
    Różnica w bieżącej linii

en: Go to line or difference
    Go to (Ctrl+G)
pl: Przejdź do linii lub różnicy
    Idź do (Ctrl+G)

en: Set program options
    Options
pl: Ustaw opcje programu
    Opcje

en: Refresh display
    Refresh (F5)
pl: Odśwież podgląd
    Odśwież (F5)

en: Copy selected lines to clipboard adding linenumbers to line begin
pl: Kopiuj wybrane linie do schowka dodając numerację wierszy

en: Refresh selected items
pl: Odśwież zaznaczone elementy

en: Toggle bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Go to next bookmark
pl: Idź do następnej zakładki

en: Go to previous bookmark
pl: Idź do poprzedniej zakładki

en: Clear all bookmarks
pl: Wyczyść wszystkie zakładki

en: Displays items that are exactly the same
    Show Identical Items
pl: Wyświetla pliki, które są dokładnie identyczne

en: Displays items that have differences
    Show Different Items
pl: Wyswietla pliki z różnicami

en: Displays items that exist in only on the left side
    Show Left Unique Items
pl: Wyswietla pliki istniejące tylko po lewej

en: Displays items that exist in only on the right side
    Show Right Unique Items
pl: Wyswietla pliki istniejące tylko po prawej

en: Displays binary files
    Show Binary Files
pl: Wyświetla pliki binarne

en: Displays skipped items
    Show Skipped Items
pl: Wyświetla pominięte pliki

en: Select the font for the view
    Select View Font
pl: Wybierz czcionkę podglądu
    Wybierz czcionkę podglądu

en: Revert to using the default system font for view
    Default Font
pl: Przywróć domyślną czcionkę systemową podglądu
    Czcionka domyślna

en: Shows whitespace characters
pl: Pokazuje białe znaki

en: Toggle Diff Pane
pl: Przełącz panel różnic

en: Location pane shows overall picture from files
pl: Panel pokazuje ogólny obraz z plików

en: Show folder compare statistics dialog
pl: Pokaż okno statystyk porównania folderu

en: Swap the positions of the two panes
pl: Zamień pozycje dwóch okien

en: Shows line numbers
    Show Line Numbers
pl: Pokaż numery linii
    Pokaż numery linii

en: Enable word wrap
    Wrap Lines
pl: Włącz zawijanie słów
    Zawijaj linie

en: Shows selection margins for both panes
    Show Selection Margins
pl: Pokazuje marginesy zaznaczenie dla obu paneli
    Pokaż marginesy zaznaczenia

en: Copy the selected text to the right file
    Copy Right (Alt+Right)
pl: Kopiuj wybrany tekst do prawego pliku
    Kopiuj na prawo (Alt Right)

en: Copy the selected text to the left file
    Copy Left (Alt+Left)
pl: Kopiuj wybrany tekst do lewego pliku
    Kopiuj na lewo (Alt Left)

en: Copy difference to right and advance to next
    Copy Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
pl: Kopiuj różnicę na prawo i przejdź do następnej
    Kopiuj na prawo i następna (Ctrl+Alt+Right)

en: Copy difference to left and advance to next
    Copy Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
pl: Kopiuj różnicę na lewo i przejdź do następnej
    Kopiuj na lewo i następna (Ctrl+Alt+Left)

en: Copy all differences to the right file
    All Right
pl: Kopiuj wszystkie różnice do prawego pliku
    Wszystkie na prawo

en: Copy all differences to the left file
    All Left
pl: Kopiuj wszystkie różnice do lewego pliku
    Wszystkie na lewo

en: Delete selected items from both directories
pl: Usuń zaznaczone elementy z obu folderów

en: Compare selected item (compare first item if multiple items selected)
pl: Porównaj zaznaczony element Porównaj zaznaczony element (porównaj pierwszy element jeśli zaznaczono wiele elementów)

en: Select and reorder directory compare columns
pl: Wybierz i ponownie uporządkuj kolumny porównania katalogów

en: Generate a patch-file
pl: Generuj plik patch

en: Select and modify filters
pl: Wybierz i modyfikuj filtry

en: Generates a report from compare results
pl: Generuje raport z wyników porównania

en: The user selects the unpacker (no unpacking when comparing dir)
pl: Użytkownik wybiera program rozpakowujący (bez rozpakowywania podczas porównania katalogów)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension)
pl: Program rozpakowujący zostanie uruchomiony dla obu plików (jeden plik wymaga rozszerzenia)

en: Select an unpacker to edit this file
pl: Wybierz program rozpakowujący, by edytować plik

en: No prediffer (normal)
pl: Bez różnicowania wstępnego (normalne)

en: Suggested plugins
pl: Sugerowane wtyczki

en: Other plugins
pl: Inne wtyczki

en: Unload all plugins and reload them (for developers)
pl: Odłącz i ponownie podłącz wszystkie wtyczki (dla programistów)

en: Closes all open windows
pl: Zamyka wszystkie otwarte okna

en: Outputs current WinMerge version info and configuration to text file
pl: Wyświetla bieżącą wersję WinMerge oraz tekstowy plik konfiguracji

en: Private Build: %1
pl: Kompilacja prywatna: %1

en: Plugin Settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: No prediffer
pl: Bez różnicowania wstępnego

en: Prediff if possible
pl: Różnicuj wstępnie, jeśli można

en: WSH not found - .sct scripts disabled
pl: Nie znaleziono WSH – skrypty .sct wyłączone

en: <None>
pl: <Brak>

en: <Automatic>
pl: <Automatycznie>

en: Open the file with registered application
pl: Otwórz plik w zarejestrowanej aplikacji

en: Open the file with external editor
pl: Otwórz plik w zewnętrznym edytorze

en: Open the file with a particular program
pl: Otwórz plik w wybranym programie

en: Do not display moved blocks
pl: Nie wyświetlaj przenoszonych bloków

en: Display moved blocks only from current diff
pl: Wyświetl przeniesione bloki tylko od bieżącej różnicy

en: Go to diff under cursor
pl: Idź do różnicy pod kursorem

en: G&oto Diff %1 of %2
pl: Idź &do różnicy %1 z %2

en: G&oto Line %1
pl: &Idź do linii %1

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: From file system
pl: Z systemu plików

en: From MRU list
pl: Z listy MRU
