WinMerge - en to hu translation catalogue (655 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
hu: LANG_HUNGARIAN, SUBLANG_DEFAULT

note: Codepage
en: 1252
hu: 1250

en: C&opy to Right
hu: Átmásol &Jobbra

en: Cop&y to Left
hu: Átmásol &Balra

en: &Undo
hu: &Visszavonás

en: &Redo
hu: Még&is

en: Cu&t
hu: &Kivágás

en: &Copy
hu: &Másolás

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: &Goto...
hu: &Ugrás...

en: Op&en
hu: Meg&nyitás

en: with &Registered Application
hu: &Társított programmal

en: with &External Editor
hu: &Külső szerkesztővel

en: &with...
hu: &Egyéb programmal...

en: &File
hu: &Fájl

en: &New	Ctrl+N
hu: &Új	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
hu: M&egnyitás...	Ctrl+O

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
hu: Projekt megnyitása...	Ctrl+J

en: E&xit
hu: &Kilépés

en: &Edit
hu: S&zerkesztés

en: &Options...
hu: &Beállítások...

en: &View
hu: &Nézet

en: Select &Font...
hu: Betűtípus...

en: Use Default F&ont
hu: Alapértelmezett betűtípus használata

en: &Status Bar
hu: &Álapotsor

en: &Language...
hu: &Nyelv...

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Filters...
hu: &Szűrők...

en: &Generate Patch...
hu: &Patch generálása...

en: &Plugins
hu: &Bővítmények

en: &Manual Unpacking
hu: &Kézi kicsomagolás

en: &Automatic Unpacking
hu: &Automatikus kicsomagolás

en: &Edit with Unpacker
hu: &Szerkesztés a Kicsomagolóval

en: &Reload plugins
hu: &Bővítmények betöltése

en: &Window
hu: &Ablak

en: Cl&ose
hu: &Bezárás

en: Clo&se All
hu: &Mindegyik bezárása

en: Change &Pane	F6
hu: &Panel váltása	F6

en: Tile &Horizontally
hu: Elrendezés &vízszintesen

en: Tile &Vertically
hu: Elrendezés &függőlegesen

en: &Cascade
hu: &Felosztás

en: &Help
hu: &Súgó

en: A&rchive Support disabled...
hu: Ar&chívum támogatás tiltva...

en: &About WinMerge...
hu: &A Winmerge névjegye...

en: L&eft Read-only
hu: Bal oldal csak &olvasható

en: Ri&ght Read-only
hu: Jobb oldal csak o&lvasható

en: Select &All	Ctrl+A
hu: M&indent kijelöl	Ctrl+A

en: Show Hidd&en Items
hu: &Rejtett elemek mutatása

en: Refre&sh	F5
hu: &Frissítés	F5

en: &Merge
hu: &Olvasztás

en: Co&mpare	Enter
hu: &Összehasonlítás	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
hu: &Következő eltérés	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
hu: &Előző eltérés	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
hu: E&lső eltérés	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
hu: &Aktuális eltérés	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
hu: &Utolsó eltérés	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
hu: Másolás &Jobbra	Alt+Right

en: Copy to L&eft	Alt+Left
hu: Másolás &Balra	Alt+Left

en: &Delete	Del
hu: &Törlés	Del

en: &Customize Columns...
hu: &Oszlopok testreszabása...

en: Generate &Report...
hu: &Jelentés generálása...

en: &Save	Ctrl+S
hu: &Mentés	Ctrl+S

en: Save &Left
hu: &Bal oldal mentése

en: &Save
hu: &Mentés

en: Save &As...
hu: Menté&s más néven...

en: Save &Right
hu: &Jobb oldal mentése

en: &Merge Mode	F9
hu: &Olvasztási mód	F9

en: &Undo	Ctrl+Z
hu: &Visszavonás	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
hu: Még&is	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
hu: &Kivágás	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
hu: &Másolás	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
hu: &Beillesztés	Ctrl+V

en: F&ind...	Ctrl+F
hu: Keresé&s...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
hu: &Csere...	Ctrl+H

en: &Scripts
hu: &Szkriptek

en: < Empty >
hu: < Üres >

en: Advanced
hu: Haladó

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
hu: &Másolás sorszámokkal együtt	Ctrl+Shift+C

en: &Go To...	Ctrl+G
hu: &Ugrás...	Ctrl+G

en: &View Whitespace
hu: &Szóközök mutatása

en: Vie&w Line Differences
hu: Sorok &eltérésének mutatása

en: Diff &Pane
hu: Eltérés &panel

en: Lo&cation Pane
hu: &Pozíció panel

en: C&opy to Right and Advance	Alt+Ctrl+Right
hu: Másolás J&obbra és ugrás tovább	Alt+Ctrl+Right

en: Copy &to Left and Advance	Alt+Ctrl+Left
hu: Másolás B&alra és ugrás tovább	Alt+Ctrl+Left

en: Copy &All to Right
hu: M&inden Jobbra másolása

en: Cop&y All to Left
hu: Mi&nden Balra másolása

en: &Prediffer
hu: &Elővizsgáló

en: Comp&are
hu: &Összehasonlítás

en: &Left to Right
hu: &Balról Jobbra

en: L&eft to...
hu: B&alról...

en: &Right to Left
hu: &Jobbról Balra

en: R&ight to...
hu: J&obbról...

en: &Move
hu: &Áthelyezés

en: &Left to...
hu: &Balról...

en: &Right to...
hu: &Jobbról...

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Left
hu: &Bal oldal

en: &Right
hu: &Jobb oldal

en: &Both
hu: &Mindkettő

en: &Hide Items
hu: Elemek &rejtése

en: &Open Left
hu: &Bal oldal megnyitása

en: O&pen Right
hu: &Jobb oldal megnyitása

en: Cop&y Pathnames
hu: &Útvonalak másolása

en: &Left (%1 of %2)
hu: &Bal oldal (%1 ennyiből: %2)

en: &Right (%1 of %2)
hu: &Jobb oldal (%1 ennyiből: %2)

en: &Both (%1 of %2)
hu: &Mindkét oldal (%1 ennyiből: %2)

en: Copy &Filenames
hu: &Fájlnevek másolása

en: &Left... (%1 of %2)
hu: &Bal oldal... (%1 ennyiből: %2)

en: &Right... (%1 of %2)
hu: &Jobb oldal... (%1 ennyiből: %2)

en: &Both... (%1 of %2)
hu: &Mindkét oldal... (%1 ennyiből: %2)

en: &Differences... (%1 of %2)
hu: &Eltérések... (%1 ennyiből: %2)

en: &Refresh
hu: &Frissítés

en: &Copy Full Path
hu: &Teljes útvonal másolása

en: Copy &Filename
hu: &Fájlnév másolása

en: Prediffer Settings
hu: Elővizsgáló Beállítások

en: &No prediffer
hu: &Nincs elővizsgálat

en: Auto prediffer
hu: Automatikus elővizsgálat

en: G&oto Diff
hu: Ugrás &eltérésre

en: &No Moved Blocks
hu: &Nem mozgatott blokkok

en: &All Moved Blocks
hu: &Minden mozgatott blokk

en: Moved Block for &Current Diff
hu: A &jelenlegi Eltérés mozgatott blokkja

en: About WinMerge
hu: A WinMerge névjegye

en: All rights reserved.
hu: Minden jog fenntartva.

en: Visit the WinMerge HomePage!
hu: Látogasd meg a WinMerge honlapját!

en: OK
hu: Vissza

en: Contributors
hu: Közreműködők

en: Select Files or Folders
hu: Válaszd ki a fájlokat vagy könyvtárakat...

en: &Left:
hu: &Bal:

en: &Browse...
hu: &Tallózás...

en: &Right:
hu: &Jobb:

en: Bro&wse...
hu: T&allózás...

en: &Filter:
hu: &Szűrő:

en: Select...
hu: Kiválasztás...

en: &Unpacker:
hu: &Csomagoló:

en: &Select...
hu: &Kiválasztás...

en: &Include Subfolders
hu: &Alkönyvtárakkal együtt

en: Status:
hu: Állapot:

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Help
hu: Súgó

en: Files or Folders to Compare
hu: Összehasonlítandó fájlok vagy könyvtárak

en: Database:
hu: Adatbázis:

en: Project:
hu: Projekt:

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Link to Destination VSS project
hu: Link a cél VSS projekthez

en: Apply to all items
hu: Alkalmazás minden elemen

en: Check Out
hu: Ellenőrzés

en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Versioning System
hu: Verzió Rendszer

en: &Versioning System:
hu: &Verzió Rendszer:

en: &Path to cleartool.exe:
hu: A &cleartool.exe elérési útvonala:

en: General
hu: Általános

en: Automatically &scroll to first difference
hu: Automatikus &ugrás az első eltérésre

en: &Disable Splash Screen
hu: &Splash Screen letiltása

en: Cl&ose windows with ESC
hu: Ablakok bezárása az &ESC billentyűvel

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
hu: Automatikus útvonalellenőrzés a &Megnyitás ablakban

en: All&ow only one instance to run
hu: Csak &egy példány futásának engedélyezése

en: Enable multiple compare windows for
hu: Többszörös összehasonlító ablakok engedélyezése:

en: &Folder compare
hu: &Mappa összehasonlításkor

en: Fil&e compare
hu: &Fájl összehasonlításkor

en: Reset
hu: Visszaállít

en: Language
hu: Nyelv

en: Available languages:
hu: Választható nyelvek:

en: Find
hu: Keresés

en: Fi&nd what:
hu: &Szöveg:

en: Match &whole word only
hu: Csak &teljes szavak mutatása

en: Match &case
hu: Kis-nagybetű &érzékenység

en: Regular &expression
hu: &Reguláris kifejezések

en: Direction
hu: Irány

en: &Up
hu: &Fel

en: &Down
hu: &Le

en: &Find Next
hu: Kere&sés

en: Replace
hu: Csere

en: Re&place with:
hu: Cs&ere erre:

en: &Don't wrap end of file
hu: &Álljon meg a fájl végénél

en: Replace in
hu: A csere tartománya

en: &Selection
hu: &Kijelölés

en: Wh&ole file
hu: Teljes &fájl

en: &Replace
hu: &Csere

en: Replace &All
hu: &Mindet

en: CheckOut
hu: Ellenőriz

en: Comments
hu: Megjegyzések

en: Linefilters
hu: Sorszűrők

en: Regular Expressions (one per line):
hu: Reguláris kifejezések (soronként egy):

en: Colors
hu: Színek

en: Difference:
hu: Eltérés:

en: Selected Difference:
hu: Kijelölt Eltérés:

en: Background
hu: Háttér

en: Deleted
hu: Törölt

en: Text
hu: Szöveg

en: Ignored Difference:
hu: Kihagyott Eltérés:

en: Moved:
hu: Áthelyezett:

en: Selected Moved:
hu: Kijelölt áthelyezett:

en: Word Difference:
hu: Szó eltérés:

en: Selected Word Diff:
hu: Kijelölt szó eltérés:

en: Defaults
hu: Alapértékek

en: Dialog
hu: Kérdés

en: System
hu: Rendszer

en: &Send deleted files to Recycle Bin
hu: A törölt fájlok a &Lomtárba kerüljenek

en: &Add to explorer context menu
hu: &Hozzáadás az Intéző kontext-menüjéhez

en: E&nable advanced menu
hu: &Bővített menü engedélyezése

en: &External editor:
hu: &Belső szerkesztő:

en: Br&owse...
hu: T&allózás...

en: Patch Generator
hu: Patch Generátor

en: File&1:
hu: Fájl&1:

en: File&2:
hu: Fájl&2:

en: &Swap
hu: &Megfordítás

en: &Append to existing file
hu: &Hozzáfűzés a létező fájlhoz

en: &Result:
hu: &Eredmény:

en: &Format
hu: &Formátum

en: St&yle:
hu: St&ílus:

en: &Context:
hu: &Környezet:

en: W&hitespaces
hu: &Szóközök

en: Com&pare
hu: &Összehasonlít

en: I&gnore changes
hu: &Változások kihagyása

en: Ig&nore all
hu: Minden kihagyása

en: Ignor&e blank lines
hu: Üres sorok kihagyása

en: Case sensi&tive
hu: &Kis-nagybetű érzékenység

en: Inclu&de command line
hu: &Parancssor mellékelése

en: Open to e&xternal editor
hu: Megnyitás a &Belső Szerkesztővel

en: Display Columns
hu: Oszlopok mutatása

en: Select Unpacker
hu: Kicsomagoló kiválasztása

en: File unpacker:
hu: Fájl kicsomagoló:

en: Display all unpackers, don't check the extension
hu: Minden kicsomagoló mutatása kiterjesztéstől függetlenül

en: Extensions list:
hu: Kiterjesztések listája:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Stop
hu: Leállítás

en: Go To
hu: Ugrás

en: G&oto:
hu: U&grás:

en: File
hu: Fájl

en: Goto what
hu: Mire ugorjon:

en: Li&ne
hu: &Sorra

en: &Difference
hu: &Eltérésre

en: &Go To
hu: &Ugrás

en: Compare
hu: Összehasonlítás

en: Whitespace
hu: Szóközök

en: &Compare
hu: &Összehasonlítás

en: &Ignore change
hu: &Változtatások kihagyása

en: I&gnore all
hu: &Minden kihagyása

en: Ignore blan&k lines
hu: &Üres sorok kihagyása

en: Ignore &case
hu: &Kis-nagybetű különbségek kihagyása

en: E&nable moved block detection
hu: Mozgatott &blokk észlelés bekapcsolása

en: &File Compare method:
hu: &Fájl összehasonlítási módszer:

en: S&top after first difference
hu: Megállás az &első különbségnél

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: &Highlight syntax
hu: &Szintaxis kiemelés

en: &Automatic rescan
hu: &Automatikus újraolvasás

en: &Preserve original EOL chars
hu: &Eredeti újsor-karakterek megőrzése

en: Tabs
hu: Tabulátorok

en: &Tab size:
hu: Tab. &mérete:

en: &Insert Tabs
hu: &Tabulátorok használata

en: Insert &Spaces
hu: &Szóközök használata

en: Line Difference Coloring
hu: Sorok eltérésének színezése

en: View line differences
hu: Sorok eltérésének mutatása

en: Filefilters
hu: FájlSzűrők

en: New...
hu: Új...

en: Edit...
hu: Szerkeszt...

en: Delete...
hu: Töröl...

en: Save modified files?
hu: Módosított fájlok mentése?

en: Left side file
hu: Bal oldali fájl

en: &Save changes
hu: &Változtatások mentése

en: &Discard changes
hu: Változtatások &elvetése

en: Right side file
hu: Jobb oldali fájl

en: S&ave changes
hu: V&áltoztatások mentése

en: Dis&card changes
hu: Változtatások e&lvetése

en: Discard All
hu: Elvet mindent

en: Codepage
hu: Kódlap

en: Default Codepage
hu: Alapértelmezett kódlap

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
hu: Válaszd ki az alapértelmezett kódlapot a nem-Unicode fájlokhoz:

en: Detect codepage info for these files : .html, .rc, .xml 
    need to restart session
hu: A kódlap információ megkeresése ezekhez a fájlokhoz: .html, .rc, .xml 
    a munkafolyamat újraindítását igényli

en: System codepage
hu: Rendszer kódlap

en: According to WinMerge User Interface
hu: A Winmerge felhasználói felületéhez igazodva

en: Custom codepage :
hu: Egyedi kódlap:

en: WinMerge - Archive support disabled
hu: WinMerge - Archívum támogatás letiltva

en: Unable to detect 7-Zip version (not installed?)
hu: Nem ismerhető fel a 7-Zip verziója (nincs telepítve?)

en: Archive support requires 7-Zip 3.11 or later to be installed on your computer, or its
    essential components to be copied to the program directory for standalone operation.
hu: Az Archívum támogatás a 7-Zip 3.11-es vagy újabb verzióját igényli, melynek telepítve kell lennie a helyi gépen, vagy a
    szükséges komponenseknek megtalálhatóaknak kell lenniük a program könyvtárában.

en: There must also be an appropriate interface plugin (Merge7z*.dll) on the path.
hu: Szükséges továbbá egy megfelelő felületi bővítmény (Merge7z*.dll) az útvonalban.

en: Please use the version of 7-Zip recommended below until interface plugins for later
    versions become available.
hu: Kérlek használd a 7-Zip lentebb megjelölt verzióját, amíg a felületi bővítmény újabb
    verziója meg nem jelenik.

en: Version
hu: Verzió

en: Plugin required
    (dllbuild %04u)
hu: Szükséges bővítmény
    (dllbuild %04u)

en: Recommended version of 7-Zip:
hu: A 7-Zip javasolt verziója:

en: present
hu: megvan

en: 7-Zip software installed on your computer:
hu: A számítógépen telepített 7-Zip szoftver:

en: none
hu: nincs

en: missing
hu: hiányzik

en: 7-Zip components for standalone operation:
hu: Az önálló működéshez szükséges 7-Zip komponensek:

en: outdated
hu: lejárt

en: Plugins on path:
hu: Elérhető bővítmények:

en: Plugin Download
hu: Bővítmény letöltése

en: Options
hu: Opciók

en:  Categories
hu:  Kategóriák

en: Keywords:
hu: Kulcsszavak:

en: Function names:
hu: Függvény nevek:

en: Comments:
hu: Megjegyzések:

en: Numbers:
hu: Számok:

en: Operators:
hu: Operátorok:

en: Strings:
hu: Sztringek:

en: Preprocessor:
hu: Előfeldolgozó:

en: User 1:
hu: Felhasználó 1:

en: User 2:
hu: Felhasználó 2:

en: Bold
hu: Félkövér

en: Folder Compare Report
hu: Könyvtár összehasonítási jelentés

en: Report &File:
hu: Jelentés &fájl:

en: Browse...
hu: Tallózás...

en: &Style:
hu: &Stílus:

en: Shared or Private Filter
hu: Megosztott vagy saját szűrő

en: Which type of filter do you want to create?
hu: Milyen típusú szűrőt szeretnél létrehozni?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
hu: Megosztott szűrő (a gép minden felhasználójának)

en: Private Filter (only for current user)
hu: Saját szűrő (csak a jelenlegi felhasználónak)

en: Archive Support
hu: Archívum támogatás

en: Archive support requires 7-Zip plugin installed:
hu: Az archívum támogatáshoz a 7-Zip bővítmény telepítése szükséges:

en: Download 7-zip Plugin
hu: 7-Zip bővítmény letöltése

en: &Enable archive file support
hu: Archív fájlok támogatásának &engedélyezése

en: &Use stand-alone 7-Zip if available
hu: &Használja a különálló 7-Zip programot, ha elérhető

en: U&se local 7-Zip from WinMerge folder
hu: H&asználja a helyi 7-Zip programot a WinMerge mappájában

en: &Detect archive type from file signature
hu: Archív fájl típusának megállapítása a fájl &szignatúrája alapján

en: Different
hu: Különböző

en: Identical
hu: Egyező

en: &Cancel
hu: &Mégsem

note: StringFileInfo.Block
en: 040904e4
hu: 040E04e2

note: VarFileInfo.Translation
en: 0x409, 1252
hu: 0x040E, 1250

en: Ready
hu: Kész

en: Create empty documents
    New Documents (Ctrl+N)
hu: Új dokumentumok létrehozása
    Új dokumentum (Ctrl+N)

en: Open an existing document
    Open (Ctrl+O)
hu: Létező dokumentum megnyitása
    Megnyitás (Ctrl+O)

en: Close the active document
    Close
hu: Az aktív dokumentum bezárása
    Bezárás

en: Save the active document
    Save (Ctrl+S)
hu: Az aktív dokumentum mentése
    Mentés (Ctrl+S)

en: Save the active document with a new name
    Save As
hu: Az aktív dokumntum mentése új néven
    Mentés mésként

en: Change the printing options
    Page Setup
hu: A nyomtatási beállítások megváltoztatása
    Oldalbeállítás

en: Change the printer and printing options
    Print Setup
hu: A nyomtató és a nyomtatási opciók megváltoztatása
    Nyomtatóbeállítás

en: Print the active document
    Print
hu: Az aktív dokumentum nyomtatása
    Nyomtatás

en: Display full pages
    Print Preview
hu: Az oldalak megjelenítése
    Nyomtatási előnézet

en: Make all hidden items visible again
hu: Minden rejtett elem legyen újból látható

en: Open project file
    Project file (Ctrl+J)
hu: Projekt fájl megnyitása
    Projekt fájl (Ctrl+J)

en: Display program information, version number and copyright
    About
hu: A programmal kapcsolatos információk megjelenítése
    Névjegy

en: Quit the application; prompts to save documents
    Exit
hu: A program bezárása; a nem mentett fájlok elmentésének lehetőségével
    Kilépés

en: Open this document
hu: A dokumentum megnyitása

en: Switch to the next window pane
    Next Pane
hu: Váltás a következő ablak paneljára
    Következő panel

en: Switch back to the previous window pane
    Previous Pane
hu: Váltás az előző ablak paneljára
    Előző panel

en: Arrange windows so they overlap
    Cascade Windows
hu: Az Ablakok egymásra helyezése
    Ablakok egymásra elhelyezése

en: Copy the selection and put it on the Clipboard
    Copy
hu: A kijelölés másolása a vágólapra
    Másolás

en: Cut the selection and put it on the Clipboard
    Cut
hu: A kijelölés kivágása a vágólapra
    Kivágás

en: Find the specified text
    Find
hu: A megadott szöveg keresése
    Keresés

en: Insert Clipboard contents
    Paste
hu: A vágólap tartalmának beillesztése
    Beillesztés

en: Repeat the last action
    Repeat
hu: Az utolsó művelet megismétlése
    Ismét

en: Replace specific text with different text
    Replace
hu: A megadott szöveg cseréje a kívánt új szöveggel
    Csere

en: Select the entire document
    Select All
hu: A teljes dokumentum kijelölése
    Kijelöl mindent

en: Undo the last action
    Undo (Ctrl+Z)
hu: Az utolsó művelet visszavonása
    Visszavonás (Ctrl+Z)

en: Redo the previously undone action
    Redo (Ctrl+Y)
hu: Az utoljára visszavont művelet megismétlése
    Mégis (Ctrl+Y)

en: Show or hide the toolbar
    Toggle ToolBar
hu: Megmutatja vagy elrejti az Eszköztárat
    Eszköztár

en: Show or hide the status bar
    Toggle StatusBar
hu: Megmutatja vagy elrejti az Állapotsort
    Állapotsor

en: Change the window size
hu: Az ablak méretének változtatása

en: Change the window position
hu: Az ablak pozíciójának változtatása

en: Reduce the window to an icon
hu: Az ablak ikonállapotra kicsinyítése

en: Enlarge the window to full size
hu: Az ablak teljes méretűvé tétele

en: Switch to the next document window
hu: Váltás a következő dokumentum ablakára

en: Switch to the previous document window
hu: Váltás az előző dokumentum ablakára

en: Close the active window and prompts to save the documents
hu: Az aktív ablak bezárása a változtatások mentésének lehetőségével

en: Restore the window to normal size
hu: Az ablak vissazállítása az eredeti méretére

en: Activate Task List
hu: A Feladat Lista aktiválása

en: Activate this window
hu: Ennek az ablaknak az aktiválása

en: Close print preview mode
    Cancel Preview
hu: A Nyomtatási előnézet bezárása
    Nyomtatási előnézet bezárása

en: Preserve original EOL chars
hu: Az eredeti újsor-karakterek megőrzése

en: Press any key
hu: Nyomj egy billentyűt

en: Right click on the path to copy
hu: Kattints a jobb egérgombbal az útvonalra annak másolásához

en: &Ok
hu: &Rendben

en: &Abort
hu: &Leállít

en: &Retry
hu: &Ismét

en: &Ignore
hu: &Kihagy

en: Ignore &all
hu: Kihagy M&indent

en: &Yes
hu: &Igen

en: Yes to &all
hu: Igen &mindenre

en: &No
hu: &Nem

en: No to a&ll
hu: Nem m&indenre

en: &Continue
hu: &Folytatás

en: &Skip
hu: &Kihagy

en: Skip &all
hu: Kihagy &mindent

en: Don't display this &message again.
hu: &Ne jelenjen meg többet ez az üzenet.

en: Don't ask this &question again.
hu: &Ne jelenjen meg többet ez a kérdés.

en: Syntax colors
hu: Szintaxis színek

en: Version Control
hu: Verzió Kontroll

en: Version %1
hu: Verzió %1

en: Options (%1)
hu: Opciók (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
hu: Minden üzenet ezentúl újra megjelenik.

en: Modifications have been made to the current file comparison session.  Some settings may not take place until the current file comparison is restarted.
hu: A megnyitott összehasonlítási folyamat alatt változtatások történtek. Egyes változtatások akkor lépnek életbe, amikor az éppen folyamatban lévő összehasonlítás befejeződik.

en: The selected font change will not be applied to any currently visible difference windows.
hu: A beállított új betűtípus nem lesz érvényes minden egyes ablak felirataira.

en: Open
hu: Megnyitás

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
hu: Programok|*.exe;*.bat;*.cmd|Minden fájl (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
hu: Minden fájl (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
hu: WinMerge Projekt Fájlok (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Full Contents
hu: Teljes tartalmak

en: Quick Contents
hu: Átfutott tartalmak

en: Modified Date
hu: Módosítási dátum

en: Name
hu: Név

en: Location
hu: Hely

en: Filters
hu: Szűrők

en: Description
hu: Leírás

en: Select filename for new filter
hu: Válassz fájlnevet az új szűrőhöz

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
hu: Fájl szűrők (*.flt)|*.flt|Minden fájl (*.*)|*.*||

en: &Path to cleartool.exe :
hu: A &cleartool.exe elérési útja:

en: &Path to SS.EXE :
hu: Az &SS.EXE elérési útvonala:

en: Folder Comparison Results
hu: Könyvtár összehasonlítási eredmények

en: File Comparison
hu: Fájl összehasonlítás

en: Untitled left
hu: Névtelen bal oldal

en: Untitled right
hu: Névtelen jobb oldal

en: Scanning files...
hu: Fájlok vizsgálata...

en: Opening selection
hu: Kijelölés megnyitása

en: Copying Left to Right
hu: Másolás balról jobbra

en: Copying Right to Left
hu: Másolás balról jobbra

en: Copying All to Left
hu: Másolás mindent balra

en: Copying All to Right
hu: Másolás mindent jobbra

en: Copying files...
hu: Fájlok másolása...

en: Deleting files...
hu: Fájlok törlése...

en: Moving files...
hu: Fájlok áthelyezése...

en: Creating the report...
hu: Jelentés készítése...

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
hu: Sor: %s  Oszlop: %d/%d  Kar: %d/%d  Újsor: %s

en: Line: %s
hu: Sor: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
hu: Sor: %s  Oszlop: %d/%d  Kar: %d/%d

en: Merge
hu: Olvasztás

en: Difference %1 of %2
hu: Ennyi különség: %1 ennyiből: %2

en: %1 Differences Found
hu: %1 különbséget találtam

en: 1 Difference Found
hu: 1 különbséget találtam

en: Item %1 of %2
hu: %1 elem ennyiből: %2

en: Items: %1
hu: %1 elem

en: Select two existing folders or files to compare
hu: Válassz ki két összehasonlítandó fájlt vagy könyvtárat

en: Folder Selection
hu: Könytár kiválasztás

en: Select two folders or two files to compare.
hu: Válassz ki két összehasonlítandó fájlt vagy könyvtárat.

en: Left path is invalid!
hu: A bal oldali elérési út érvénytelen!

en: Right path is invalid!
hu: A jobb oldali elérési út érvénytelen!

en: Both paths are invalid!
hu: Mindkét elérési út érvénytelen!

en: Choose two files to enable unpacker selection.
hu: Válassz ki két fájlt a kicsomagoló kijelöléshez.

en: Cannot compare file and folder!
hu: Nem lehet fájlt könyvtárral összehasonlítani!

en: File not found: %1
hu: Ez a fájl nem található: %1

en: File not unpacked: %1
hu: A fájl nincs kicsomagolva: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
hu: Nem lehet megnyitni a következő fájlt:
    %1
    
    %2

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Save changes to %1?
hu: Mentsem a változtatásokat %1 néven?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file ? (No to save as new filename.)
hu: Ez a fájl: %1 csak olvasható. Szeretnéd ezt megváltoztatni? (Kattints a Nem gombra a fájl új néven való mentéséhez.)

en: Error checking destination writeability
hu: Hiba a cél írhatóságának ellenőrzésekor

en: Error backing up file
hu: Hiba a fájl biztonsági másolatának készítésekor

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
hu: Nem lehetett a biztonsági másolatot létrehozni:
    %1
    
    Folytatni akarod?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	-use a different filename (Press Ok)
    	-abort the current operation (Press Cancel)?
hu: A fájl mentése sikertelen volt.
    %1
    %2
    A lehetőségek:
    	-másik fájlnév választása (Ok)
    	-a jelenlegi folyamat megszakítása (Mégsem)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
hu: Ez a bővítmény '%2' nem tudja visszacsomagolni a bal oldalon megváltoztatott '%1' fájlt.
    
    Az eredeti fájl nem lett megváltoztatva.
    
    Szeretnéd menteni a kicsomagolt változatot egy másik fájlba?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
hu: Ez a bővítmény '%2' nem tudja visszacsomagolni a jobb oldalon megváltoztatott '%1' fájlt.
    
    Az eredeti fájl nem lett megváltoztatva.
    
    Szeretnéd menteni a kicsomagolt változatot egy másik fájlba?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
hu: Egy másik alkalmazás megváltoztatta a(z)
    %1
    fájlt, mióta a WinMerge betöltötte.
    
    Felülírjuk a megváltoztatott fájlt?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
hu: %1
    csak olvasható. Szeretnéd ezt megváltoztatni?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    If you want to refresh files close current file compare and load files again.
hu: Egy másik alkalmazás megváltoztatta a(z)
    %1
    fájlt, mióta a WinMerge utoljára olvasta.
    
    Ha szeretnéd frissíteni a fájl tartalmát, zárd be a jelenlegi munkát és nyisd meg a fájlokat újra.

en: Save Left File As
hu: Bal oldali fájl mentése más néven

en: Save Right File As
hu: Jobb oldali fájl mentése más néven

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
hu: Nem lehet az eltéréseket olvasztani, ha a dokumentumok nincsenek szinkronban.
    
    Frissítsd a dokumentumokat, mielőtt folytatnád.

en: You must specify a SourceSafe project path in order to continue (ie:  $/MyProject)
hu: Meg kell adnod a SourceSafe projekt elérési útvonalát a folytatáshoz (pl.:  $/MyProject)

en: Checkout files from VSS...
hu: Fájlok ellenőrzése VSS-ből...

en: Versioning System returned an error while attempting to check out the file.  Unable to continue...
hu: A Verzió Rendszer hibát adott vissza a fájl ellenőrzése közben. Nem lehet folytatni...

en: Error executing versioning system command.
hu: Hiba a Verzió Rendszer futtatása közben.

en: The VSS Working Folder and the location of the current file do not match. Continue?
hu: A VSS Munka Könyvtár és a jelenlegi fájl útvonala nem egyezik. Folytassuk?

en: No VSS database(s) found!
hu: Nem található VSS adatbázis!

en: Error from VSS:
hu: Hiba a VSS-ből:

en: Visual SourceSafe (less than 5.0)
hu: Visual SourceSafe (régebbi mint 5.0)

en: Visual SourceSafe (5.0 and above)
hu: Visual SourceSafe (5.0 vagy újabb)

en: Break at whitespace
hu: Megállás szóközöknél

en: Break at whitespace or punctuation
hu: Megállás szóközöknél vagy írásjeleknél

en: Delete selected item on left
hu: Kijelölt bal oldali elem törlése

en: Delete selected item on right
hu: Kijelölt jobb oldali elem törlése

en: Delete selected item(s) on both sides
hu: Kijelölt elem(ek) törlése mindkét oldalon

en: Hide selected item(s) (on the fly filter)
hu: Kijelölt elem(ek) rejtése (gyors szűrés)

en: Right to Left (%1)
hu: Jobbról balra (%1)

en: Left to Right (%1)
hu: Balról jobbra (%1)

en: Right to Left (%1 of %2)
hu: Jobbról balra (%1 of %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
hu: Balról jobbra (%1 of %2)

en: Left to... (%1)
hu: Balról... (%1)

en: Right to... (%1)
hu: Jobbról... (%1)

en: Left to... (%1 of %2)
hu: Balról... (%1 of %2)

en: Right to... (%1 of %2)
hu: Jobbról... (%1 of %2)

en: Left (%1)
hu: Bal (%1)

en: Right (%1)
hu: Jobb (%1)

en: Both (%1)
hu: Mindkettő (%1)

en: Left (%1 of %2)
hu: Bal (%1 ennyiből: %2)

en: Right (%1 of %2)
hu: Jobb (%1 ennyiből: %2)

en: Both (%1 of %2)
hu: Mindkettő (%1 ennyiből: %2)

en: Select destination folder
hu: Válassz célkönyvtárat

en: Left side - select destination folder:
hu: Bal oldal - válassz úticél mappát:

en: Right side - select destination folder:
hu: Jobb oldal - válassz úticél mappát:

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
hu: Biztosan szeretnéd ezt törölni:
    
    %1 ?

en: Open left file
hu: Bal oldali fájl megnyitása

en: Open the left file to external editor
hu: Bal oldali fájl megnyitása a belső szerkesztővel

en: Open left file with ...
hu: Bal oldali fájl megnyitása a(z) ...

en: Open right file
hu: Jobb oldali fájl megnyitása

en: Open the right file to external editor
hu: Jobb oldali fájl megnyitása a belső szerkesztővel

en: Open right file with...
hu: Jobb oldali fájl megnyitása a(z) ...

en: Copy filenames to clipboard
hu: Fájlnevek másolása a vágólapra

en: Copy left side pathnames to clipboard
hu: Bal oldali fájlok útvonalainak másolása a vágólapra

en: Copy right side pathnames to clipboard
hu: Jobb oldali fájlok útvonalainak másolása a vágólapra

en: Copy both sides pathnames to clipboard
hu: Mindkét oldali fájlok útvonalainak másolása a vágólapra

en: Unknown archive format
hu: Ismeretlen archívum formátum

en: Add items from left side to archive
hu: Bal oldali fájlok hozzáadása az archívumhoz

en: Add items from right side to archive
hu: Jobb oldali fájlok hozzáadása az archívumhoz

en: Add items from both sides to archive
hu: Mindkét oldali fájlok hozzáadása az archívumhoz

en: Add different items to archive (both sides)
hu: Különböző elemek hozzáadása az archívumhoz (mindkét oldalról)

en: Move selected file on left to custom directory
hu: A kijelölt bal oldali fájlok áthelyezése tetszőleges könyvtárba

en: Move selected file on right to custom directory
hu: A kijelölt jobb oldali fájlok áthelyezése tetszőleges könyvtárba

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Folder
hu: Könyvtár

en: Comparison result
hu: Összehasonlítási eredmények

en: Left Date
hu: Bal oldali dátum

en: Right Date
hu: Jobb oldali dátum

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Left Size
hu: Bal oldali méret

en: Right Size
hu: Jobb oldali méret

en: Left Creation Time
hu: Bal oldali létrehozási idő

en: Right Creation Time
hu: Jobb oldali létrehozási idő

en: Newer File
hu: Újabb fájl

en: Left File Version
hu: Bal oldali fájl verzió

en: Right File Version
hu: Jobb oldali fájl verzió

en: Short Result
hu: Rövid eredmények

en: Left Attributes
hu: Bal oldali attribútumok

en: Right Attributes
hu: Jobb oldali attribútumok

en: Left Encoding
hu: Bal oldali kódolás

en: Right Encoding
hu: Jobb oldali kódolás

en: Binary
hu: Bináris

en: Unable to compare files
hu: Nem lehett összehasonlítani a fájlokat

en: File skipped
hu: A fájl kihagyva

en: Folder skipped
hu: A könyvtár kihagyva

en: Binary files are identical
hu: A bináris fájlok megegyezőek

en: Binary files are different
hu: A bináris fájlok különbözőek

en: Files are different
hu: A fájlok különbözőek

en: Left Only
hu: Csak bal oldal

en: Right Only
hu: Csak jobb oldal

en: Elapsed time: %ld ms
hu: Eltelt idő: %ld ms

en: 1 item selected
hu: 1 elem kiválasztva

en: %1 items selected
hu: %1 elem kiválasztva

en: Filename or folder name.
hu: fájlnév vagy könyvtárnév.

en: Subfolder name when subfolders are included.
hu: Alkönyvtár neve ha az alkönyvtárak is ki vannak választva.

en: Comparison result, long form.
hu: Összehasonlítási eredmény bővebb formában.

en: Left side modification date.
hu: Bal oldali módosítási dátum.

en: Right side modification date.
hu: Jobb oldali módosítási dátum.

en: File's extension.
hu: Fájlok kiterjesztése.

en: Left file size in bytes.
hu: Bal oldali fájl mérete bájtokban.

en: Right file size in bytes.
hu: Jobb oldali fájl mérete bájtokban.

en: Left side creation time.
hu: Bal oldal létrehozási ideje.

en: Right side creation time.
hu: Jobb oldal létrehozási ideje.

en: Tells which side has newer modification date.
hu: Megmutatja, melyik oldalnak újabb a létrehozási dátuma.

en: Left side file version, only for some filetypes.
hu: Bal oldali fájl verziója, csak bizonyos fájloknál.

en: Right side file version, only for some filetypes.
hu: Jobb oldali fájl verziója, csak bizonyos fájloknál.

en: Short comparison result.
hu: Rövid összehasonlítási eredmények.

en: Left side attributes.
hu: Bal oldali attribútumok.

en: Right side attributes.
hu: Jobb oldali attribútumok.

en: Left side encoding.
hu: Bal oldali kódolás.

en: Right side encoding.
hu: Jobb oldali kódolás.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
hu: (*) látható, ha a fájl bináris.

en: Compare %1 with %2
hu: %1 összehasonlítása ezzel: %2

en: Comma-separated list
hu: Vesszővel elválasztott lista

en: Tab-separated list
hu: Tabulált lista

en: Simple HTML
hu: Egyszerű HTML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
hu: A jelentés fájl már létezik. Szeretnéd felülírni a létező fájlt?

en: Error creating the report:
    %1
hu: Hiba a jelentés készítése közben:
    %1

en: The report has been created successfully.
hu: A jelentés sikeresen elkészült.

en: The same file is opened in both panels.
hu: Ugyanaz a fájl van megnyitva mindkét panelen.

en: The selected files are identical.
hu: A kijelölt fájlok ugyanazok.

en: An error occurred while comparing the files.
hu: Hiba történt a fájlok összehasonlításakor.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
hu: Nem lehetett létrehozni az ideiglenes fájlokat. Ellenőrizd az ideiglenes könyvtár beállításait.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences..' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
hu: Ezek a fájlok eltérő sorvége-karaktereket tartalmaznak.
    
    Szeretnél minden sorvége karaktert egyezőként vizsgálni ebben az esetben?
    
    Megjegyzés: Amennyiben minden esetben ezt az opciót szeretnéd használni, kapcsold be a 'Sortörési eltérések kihagyása' opciót az Összehasonlítás menüpontban (a Szerkesztés/Opciók menüpont alatt találod meg).

en: An error occurred while prediffing the file '%1' with the plugin '%2'. The prediffing is not applied any more.
hu: Hiba történt ennek a fájlnak az elővizsgálata közben: '%1' ebben a bővítményben: '%2'. Az elővizsgálat ezután nem fog működni.

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files. 
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?
hu: A bal (cp%d) és jobb (cp%d) oldali fájlok nem ugyanazt a kódolást használják. 
    A különböző kódlapokkal történő kijelzés könnyebben áttekinthető de az olvasztás/törlés kockázatos lehet.
    Would you like to treat both files as being in the default windows codepage (recommended)?

en: No difference
hu: Nincs eltérés

en: Line difference
hu: Sor eltérés

en: Replaced %1 string(s).
hu: Cserélve lett %1 sztring.

en: Cannot find string "%s"
hu: Nem található ez: "%s"

en: Copy Full Path
hu: Teljes elérési út másolása

en: Copy Filename
hu: Fájlnév másolása

en: Patch file successfully written.
hu: A Patch fájl sikeresen elkészült.

en: 1. item is not found or is directory!
hu: Az 1. elem nem található vagy az egy könyvtár!

en: 2. item is not found or is directory!
hu: A 2. elem nem található vagy az egy könyvtár!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
hu: A patch fájl már létezik. Szeretnéd felülírni azt?

en: [%1 files selected]
hu: [%1 kijelölt fájl]

en: Normal
hu: Normál

en: Context
hu: Környezeti

en: Unified
hu: Egységesített

en: Could not write to file %1.
hu: Nem lehetett ebbe a fájlba írni: %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
hu: A megadott kimeneti útvonal nem abszolút elérési út: %1

en: Specify an output file
hu: Adj meg egy kimeneti fájlt

en: Cannot create a patch file from binary files.
hu: Nem lehet patch fájlt létrehozni bináris fájlokból.

en: Cannot create a patch file from directories.
hu: Nem lehet patch fájlt létrehozni könyvtárakból.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
hu: Először ments el minden fájlt.
    
    A patch létrehozásához elengedhetetlen, hogy ne legyenek el nem mentett változtatások a fájlokban.

en: Folder does not exist.
hu: A mappa nem létezik.

en: Current directory comparison results will be cleared.
hu: A jelenlegi könyvtár összehasonlítási eredmények törlődnek.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
hu: Az Archívum támogatás nem engedélyezett.
    Az ehhez szükséges összetevők (7-zip és/vagy Merge7z*.dll) nem találhatóak.
    Olvasd el a kézikönyv archívum támogatásról szóló részét.

en: Regular expression error
hu: Reguláris kifejezés hiba

en: No match
hu: Nincs találat

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen egyeztető karakter

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakter osztály név

en: Trailing backslash
hu: Felesleges backslash karakter

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen visszautalás

en: Unmatched [ or [^
hu: Lezáratlan [ vagy [^

en: Unmatched ( or \(
hu: Lezáratlan ( vagy \(

en: Unmatched \{
hu: Lezáratlan \{

en: Invalid content of \{\}
hu: Érvénytelen tartalmú \{\}

en: Invalid range end
hu: Érvénytelen tartomány

en: Out of memory
hu: Nincs elég memória

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző reguláris kifejezés

en: Premature end of regular expression
hu: Korán lezárt reguláris kifejezés

en: Regular expression too big
hu: Túl nagy reguláris kifejezés

en: Unmatched ) or \)
hu: Lezáratlan ) vagy \)

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: Save the left file
hu: Bal oldali fájl mentése

en: Save the right file
hu: Jobb oldali fájl mentése

en: Save the left file with name...
hu: Bal oldali fájl mentése mint ...

en: Save the right file with name...
hu: Jobb oldali fájl mentése mint ...

en: Change left file/dir read-only status
hu: Bal oldali fájl/könyvtár csak olvasható állapotának változtatása

en: Change right file/dir read-only status
hu: Jobb oldali fájl/könyvtár csak olvasható állapotának változtatása

en: Switch between editing and merging modes
hu: Váltás olvasztó és szerkesztő mód között

en: Go to line or difference
    Go to (Ctrl+G)
hu: Ugrás sorra vagy eltérésre
    Ugrás (Ctrl+G)

en: Set program options
    Options
hu: A program beállítása
    Beállítások

en: Refresh display
    Refresh (F5)
hu: Kijező frissítése
    Frissítés (F5)

en: Copy selected lines to clipboard adding linenumbers to line begin
hu: A kijelölt sorok vágólapra másolása a sorok elejéhez a sorszámokat hozzáfűzve

en: Select the font for the view
    Select View Font
hu: Válaszd ki a kívánt betűtípust
    Nézet betűtípusának választása

en: Revert to using the default system font for view
    Default Font
hu: Visszatérés az eredeti rendszer-betűtípushoz megjelenítéshez
    Alapért. betűtípus

en: Shows whitespace characters
hu: Szóköz karakterek mutatása

en: Toggle Diff Pane
hu: Eltérés panel mutatása/rejtése

en: Location pane shows overall picture from files
hu: A Pozíció panel vizuális képet ad az összehasonlított fájlokról

en: Copy the selected text to the right file
    Copy Right (Alt+Right)
hu: A kijelölt szöveg másolása a jobb oldali fájlba
    Másolás jobbra (Alt+Right)

en: Copy the selected text to the left file
    Copy Left (Alt+Left)
hu: A kijelölt szöveg másolása a bal oldali fájlba
    Másolás balra (Alt+Left)

en: Copy difference to right and advance to next
    Copy Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
hu: Az eltérés másolása jobbra és ugrás tovább
    Másolás jobbra és Ugrás (Ctrl+Alt+Right)

en: Copy difference to left and advance to next
    Copy Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
hu: Az eltérés másolása balra és ugrás tovább
    Másolás balra és Ugrás (Ctrl+Alt+Left)

en: Copy all differences to the right file
    All Right
hu: Az összes eltérés másolása jobbra
    Mind jobbra

en: Copy all differences to the left file
    All Left
hu: Az összes eltérés másolása jobbra
    Mind balra

en: Delete selected items from both directories
hu: A kijelölt elemek törlése mindkét könyvtárból

en: Compare selected item (compare first item if multiple items selected)
hu: Kijelölt elem összehasonlítása (először az elsőé, ha több elem is ki van jelölve)

en: Select and reorder directory compare columns
hu: Könyvtár összehasonlítási oszlopok kijelölése és újrarendezése

en: Generate a patch-file
hu: Patch-file generálása

en: Select and modify filters
hu: Szűrők kijelölése és módosítása

en: Generates a report from compare results
hu: Jelentés készítése az összehasonlítási eredményekből

en: The user selects the unpacker (no unpacking when comparing dir)
hu: A felhasználó adja meg a kicsomagolót (nincs kicsomagolás könyvtárak összehasonlításakor)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension)
hu: A választott kicsomagoló lesz használva mindkét fájlnál (az egyik fájlnak csak a kiterjesztése lényeges)

en: Select an unpacker to edit this file
hu: Válassz kicsomagolót a fájl szerkesztéséhez

en: No prediffer (normal)
hu: Nincs elővizsgálat (normális)

en: Suggested plugins
hu: Javasolt bővítmények

en: Other plugins
hu: Egyéb bővítmények

en: Unload all plugins and reload them (for developers)
hu: Az összes bővítmény betöltése újra (fejlesztőknek)

en: Closes all open windows
hu: Minden megnyitott ablak bezárása

en: Outputs current WinMerge version info and configuration to text file
hu: A jelenlegi WinMerge verziószámának és egyéb adatainak fájlba mentése

en: Plugin Settings
hu: Bővítmény beállítások

en: No prediffer
hu: Nincs elővizsgálat

en: Prediff if possible
hu: Elővizsgálat ha lehetséges

en: WSH not found - .sct scripts disabled
hu: A WSH nem található - Az .sct szkriptek le lesznek tiltva

en: <None>
hu: <Nincs>

en: <Automatic>
hu: <Automatikus>

en: Open the file with registered application
hu: A fájl megnyitása a társított alkalmazással

en: Open the file with external editor
hu: A fájl megnyitása a külső szerkesztővel

en: Open the file with a particular program
hu: A fájl megnyitása a kiválasztott programmal

en: Do not display moved blocks
hu: Ne mutassa a mozgatott blokkokat

en: Display moved blocks only from current diff
hu: Mutassa a kijelölt blokkokat a jelenlegi eltéréstől kezdve

en: Go to diff under cursor
hu: Ugrás a kurzor alatt eltérésre

en: G&oto Diff %1 of %2
hu: &Ugrás a(z) %1. számú eltérésre ennyiből: %2

en: G&oto Line %1
hu: &Ugrás a(z) %1. sorra
