vlc - en to eu translation catalogue (285 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
eu: 
    Edukia vlc-help.txt fitxategian irauli da.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
eu: 
    Sakatu RETURN jarraitzeko...

en:  (default disabled)
eu:  (lehentsia desgaitua)

en:  (default enabled)
eu:  (lehentsia gaituta)

en: %s: illegal option -- %c
eu: %s: aukera ilegala -- %c

en: %s: invalid option -- %c
eu: %s: baliogabeko aukera -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
eu: %s: '%c%s' aukerak ez du argumentu bat onartzen

en: %s: option `%s' is ambiguous
eu: %s: '%s' aukera anbiguoa da

en: %s: option `%s' requires an argument
eu: %s: aukerak '%s' argumentua behar du

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
eu: %s: '--%s' aukerak ez du argumentu bat onartzen

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
eu: %s: '-W %s' aukerak ez du argumentu bat onartzen

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
eu: %s: '-W %s' aukera anbiguoa da

en: %s: option requires an argument -- %c
eu: %s: aukerak argumentu bat behar du -- %c

en: Access filters
eu: Sarbide iragazkiak

en: Access modules
eu: Sarbide moduluak

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
eu: Access output moduluek multiplexatutako stream-en bidalketa kontrolatzen dute. Ezarpen hauek access output jakin bat beharzen uzten dizu. Normalean ez duzu hau zertan egin.
    Parametro lehentsiak ere ezar ditzakezu access output bakoitzarentzat.

en: Add Interface
eu: Interfazea gehitu

en: Advanced
eu: Aurreratuak

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Advanced settings. Use with care.
eu: Ezarpen aurreratuak. Kontuz erabili

en: Always on top
eu: Beti gainean

en: Always place the video window on top of other windows.
eu: Beti jarri bideo leihoa beste leihoen gainean.

en: American English
eu: Ingeles amerikarraz

en: Artist
eu: Artista

en: Audio Channels
eu: Auko kanalak

en: Audio Track
eu: Audio pista

en: Audio codecs
eu: Audio kodekak

en: Audio desynchronization compensation
eu: Audioaren desinkronizazio-konpentsazioa

en: Audio filters
eu: Audio iragazkiak

en: Audio filters are used to postprocess the audio stream.
eu: Audio iragazkiak "audio stream"-a prozesatzeko erabiltzen dira

en: Audio output channels mode
eu: Audio irteerako kanalen modua

en: Audio output frequency (Hz)
eu: Audio irteeraren frekuentzia (Hz)

en: Audio output module
eu: Audio-irteera modulua

en: Audio output saved volume
eu: Audio irteerako gordetako bolumena

en: Audio output volume step
eu: Audio irteeraren bolumenaren urratsa

en: Audio settings
eu: Audio ezarpenak

en: Audio track ID
eu: Audio pistaren ID

en: Audio visualizations
eu: Audio bistaratzeak

en: Audio visualizations
eu: Audio bistaratzeak

en: Author
eu: Egilea

en: Autodetect subtitle files
eu: Azpititulu fitxategiak autodetektatu

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
eu: Azpititulu fitxategi bat automatikoki detektatzen du, izen bat zehazten ez bada (filmaren fitxategi-izenean oinarritzen da).

en: Be quiet
eu: Isuldu

en: Bitrate
eu: Bit-abiadura

en: Bits per sample
eu: Bitak lagineko

en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: Bookmark %i
eu: Laster-markak %i

en: Bottom
eu: Behe

en: Bottom-Left
eu: Behe-ezkerra

en: Bottom-Right
eu: Behe-eskuina

en: Brazilian Portuguese
eu: Brasileko Portugesez

en: British English
eu: Ingeles britaniarraz

en: C
eu: eu

en: CPU features
eu: CPU-aren ezaugarriak

en: Catalan
eu: Katalanez

en: Center
eu: Erdi

en: Channels
eu: Kanalak

en: Chapter
eu: Kapitulua

en: Chapter %i
eu: %i. kapitulua

en: Chinese Traditional
eu: Txinera tradizonalez

en: Choose your preferred video output and configure it here.
eu: Aukeratu zure bideo irteera hobetsia eta hemen konfiguratu.

en: Chroma modules settings
eu: Chroma moduluen ezarpenak

en: Codec
eu: Kodeka

en: Color messages
eu: Kolorezko mezuak

en: Compiled by %s@%s.%s
eu: %s@%s.%s-k konpilatuta

en: Compiler: %s
eu: Konpiladorea: %s

en: Control interfaces
eu: Kontroleko interfazeak

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
eu: Bideo leihorako titulu pertsonalizatua (bideoa interfazean integratuta ez badago).

en: Danish
eu: Danieraz

en: Date
eu: Data

en: Default audio volume
eu: Audio bolumen lehentsia

en: Default stream
eu: Stream lehentsia

en: Demuxers
eu: Demultiplexadoreak

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
eu: Demultiplexadoreak audio eta bideo stream-ak bereizteko erabiltzen dira

en: Description
eu: Deskribapena

en: Dialog providers can be configured here.
eu: Dialogo-hornitzaileak hemen konfigura daitezke.

en: Dialog providers settings
eu: Dialogo-hornitzaileen ezarpenak

en: Directory where the video snapshots will be stored.
eu: Bideo argazkiak gordeko diren direktorioa.

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Disable screensaver
eu: Pantaila-babeslea desgaitu

en: Disable the screensaver during video playback.
eu: Desgaitu pantaila-babeslea bideoa erreproduzitzen ari den bitartean

en: Display resolution
eu: Pantailaren erresoluzioa

en: Drop late frames
eu: Atzeratutako tramak jaregin

en: Duration
eu: Iraupena

en: Dutch
eu: Nederlanderaz

en: Enable
eu: Gaitu

en: Enable audio
eu: Audioa gaitu

en: Enable sub-pictures
eu: Azpi-irudiak gaitu

en: Enable video
eu: Bideoa gaitu

en: Encoders settings
eu: Kodeatzaileen ezarpenak

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
eu: Bideo-lerrokatzea behartu leiho honetan. Modu lehentsiz (0) zentratu egingo da (0=erdia, 1=ezkerra, 2=eskuina, 4=goia, 8=behea). Balore hauek konbinatu ahal dira, adibidez 6=4+2 goi-eskuin izango da.

en: Equalizer
eu: Ekualizadorea

en: Errors
eu: Erroreak

en: Extra interface modules
eu: Aparteko interfaze moduluak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Fix HDTV height
eu: HDTV garaiera finkatu

en: Force detection of Dolby Surround
eu: Dolby Surrond detektatzera behartu

en: Force mono audio
eu: Audio-mono behartu

en: Frame rate
eu: Fotogramen tasa

en: French
eu: Frantsesez

en: Fullscreen video output
eu: Bideo irteera pantaila osoan

en: General
eu: Orokorra

en: General audio settings
eu: Audio ezarpen orokorrak

en: General input settings. Use with care.
eu: Sarrerako ezarpen orokorrak. Kontuz erabili.

en: General playlist behaviour
eu: Erreprodukzio-zerrendako portaera orokorra

en: General stream output settings
eu: Irteerako stream-aren ezarpen orokorrak.

en: General video settings
eu: Bideo ezarpen orokorrak

en: Genre
eu: Generoa

en: Georgian
eu: Georgiarraz

en: German
eu: Alemanieraz

en: Grayscale video output
eu: Gris-eskala bideo irteeran

en: High quality audio resampling
eu: Kalitate handiko audio resampling-a

en: Hop limit (TTL)
eu: Salto-muga (TTL)

en: Hotkeys settings
eu: "Hotkey"-en ezarpenak

en: IPv4 multicast output interface address
eu: IPv4 multicast irteerako interfazearen helbidea

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
eu: Sekzio honetan azpititulu demultiplexatzailearen portaera alda dezakezu. Adibidez, azpitituluen mota edo fitxategia ezarriz.

en: Input / Codecs
eu: Sarrerak / Kodekak

en: Input repetitions
eu: Sarreraren errepikatze

en: Interface
eu: Interfaze

en: Interface module
eu: Interfaze modulua

en: Italian
eu: Italieraz

en: Japanese
eu: Japonieraz

en: Korean
eu: Koreeraz

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Left
eu: Ezker

en: MTU of the network interface
eu: Sare-interfazearen MTU-a

en: Main interfaces
eu: Interfaze nagusiak

en: Meta-information
eu: Meta-informazioa

en: Miscellaneous
eu: Nahaste-borraste

en: Miscellaneous audio settings and modules.
eu: Hainbat audio ezarpen eta moduluak.

en: Miscellaneous settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures".
eu: Hainbat ezarpen On-Screen-Display, azpitituluak eta "overlay azpititulu"-ekin lotuta.

en: Monitor pixel aspect ratio
eu: Pantailako pixelen formatu-ratio

en: Muxers
eu: Multiplexatzaileak

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
eu: Multiplexatzaileek oinarriko stream-ak (bideo, audio, ...) elkarrekin jartzeko enkapsulazio formatuak sortzen dituzte. Ezarpen hauek multiplexatzaile jakin bat erabiltzera behartzen uzten dizu. Normalean ez duzu hau egingo.
    Multiplexatzaile bakoitzaren parametro lehentsiak ere ezar ditzakezu.

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Network
eu: Sarea

en: Next chapter
eu: Hurrengo kapitulua

en: Next title
eu: Hurrengo titulua

en: No help available
eu: Ez dago laguntzarik eskuragarri

en: Now Playing
eu: Orain erreproduzitzen

en: Number of time the same input will be repeated
eu: Zenbat aldiz errepikatuko den sarrera bakoitza

en: Occitan
eu: Occitanieraz

en: Other advanced settings
eu: Beste ezarpen aurreratuak

en: Other codecs
eu: Beste kodekak

en: Output modules
eu: Irteera moduluak

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
eu: Gris-eskala bideo irteeran. Kolorearen informazioa dekodifikatzen ez denez, honek prozesatze denbora gorde dezake.

en: Packetizer modules settings
eu: Paketegile moduluen ezarpenak

en: Packetizers
eu: Paketegileak

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
eu: Paketegileak oinarrizko stream-ak prozesatzeko erabiltzen dira multiplexatu baino lehen. Ezarpen honek paketegile bat behartzen uzten dizu. Normalean ez duzu hau egin behar.
    Parametro lehentsiak ere ezarri ahal dituzu paketegile bakoitzarentzat.

en: Password
eu: Pasahitza

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Previous chapter
eu: Aurreko kapitulua

en: Previous title
eu: Aurreko titulua

en: Program
eu: Programa

en: Programs
eu: Programak

en: Publisher
eu: Argitaletxea

en: Rating
eu: Puntuazioa

en: Resolution
eu: Erresoluzioa

en: Reverse stereo
eu: Estereoa alderantziz

en: Right
eu: Eskuin

en: Romanian
eu: Rumanieraz

en: Russian
eu: Errusieraz

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
eu: S/PDIF modu lehentsian erabili ahal da zure hardwarrak eta erreproduzitzen ari den audio streamak eusten badute.

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
eu: SAP multicast UDP edo RTP bidez bidalitako stream-ak publikoki iragartzeko era bat da.

en: Sample rate
eu: Lagin-abiadura

en: Scope
eu: Esparrua

en: Select "Advanced Options" to see all options.
eu: "Aukera Aurreratuak" hautatu aukera guztiak ikusteko.

en: Services discovery
eu: Zerbitzuen aurkikuntza

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
eu: Service discovery moduluek zerrendari automatikoki elementuak gehitzen dizkien moduluak dira.

en: Setting
eu: Ezarpena

en: Settings for VLC's control interfaces
eu: VLC-ren kontroleko interfazeen ezarpenak

en: Settings for VLC's interfaces
eu: VLC-ren interfazetarako ezarpenak

en: Settings for audio+video and miscellaneous decoders and encoders.
eu: Audio+bideo kodetzaile eta dekodetzaileen ezarpenak

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
eu: Audio-bakarrik kodetzaile-dekodetzaileen ezarpenak

en: Settings for the main interface
eu: Interfaze nagusirako ezarpenak

en: Settings for the video-only decoders and encoders.
eu: Bideo kodetzaile eta deskodetzaileen ezarpenak

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
eu: Erreprodukzio-zerrendako portaeraren ezarpenak (adibidez erreproduzkio modua) eta zerrendari automatikoki elementuak gehitzen dizkien moduluen ezarpenak ("service discovery" moduluak).

en: Show advanced options
eu: Aukera aurreratuak erakutsi

en: Show interface with mouse
eu: Interfazea erakutsi saguaz

en: Simplified Chinese
eu: Txinera erraztuz

en: Skip frames
eu: Tramak jauzi

en: Source aspect ratio
eu: Iturriaren formatu-ratio

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
eu: Sout stream moduluak sout-prozesu kate bat eraikitzen uzten dizu. Mesedez jo "Streaming Howto"-ra informazio gehiago eskuratzeko. Aukera lehentsiak konfigura ditzakezu hemen sout stream modulu bakoitzarentzat.

en: Spanish
eu: Gaztelaniaz

en: Spectrometer
eu: Espektrometroa

en: Spectrum
eu: Espektroa

en: Start time
eu: Hasiera-unea

en: Start video in fullscreen mode
eu: Hasi bideoa pantaila osoan

en: Stereo
eu: estereo

en: Stop time
eu: Gelditze-unea

en: Stream
eu: Stream-a

en: Stream ID of the audio track to use.
eu: Erabilitako audio pistaren stream ID.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
eu: Erabilitako azpititulu pistaren stream ID.

en: Stream output
eu: Irteerako stream-a

en: Stream output is what allows VLC to act as a streaming server or to save incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
eu: Stream irteerak VLC streaming-server moduan lan egiten edota sarrerako stream-ak gordetzen uzten duena da.
    Stream-ak lehen multiplexatzen dira eta gero "access output" modulu batean zehar bidaltzen dira. Modulu honek stream-a fitxategi batean gorde edo berriro bidal dezake (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout-stream moduluek stream-aren prozesatze aurreratua egiten (transcoding, duplicating...) uzten dute.

en: Subpictures filter module
eu: Azpi-irudi iragazki modulua

en: Subtitle
eu: Azpititulua

en: Subtitle autodetection fuzziness
eu: Azpitituluen autodetekzio mota

en: Subtitle demuxer settings
eu: Azpititulu demultiplexatzailearen ezarpenak

en: Subtitles Track
eu: Azpitituluen pista

en: Subtitles track ID
eu: Azpititulu pista ID

en: Subtitles/OSD
eu: Azpitituluak/OSD

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
eu: Urratsaren tamaina ezar daikete aukera honen bidez, 0-tik 1024-ra.

en: The stream will start at this position (in seconds).
eu: Stream-a posizio honetan hasiko da (segundutan).

en: There is no help available for these modules.
eu: Ez dago laguntzarik eskuragarri modulu hauentzat

en: These are general settings for audio output modules.
eu: Hauek irteerako audio moduluentzako ezarpen orokorrak dira

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
eu: Hauek dira bideo/audio/azpitituluak modulu kodifikatzaileen ezarpen orokorrak.

en: These are the settings for the input, demultiplexing and decoding parts of VLC. Encoder settings can also be found here.
eu: Hauek dira VLC-ko sarrera, demultiplexazio eta dekodifikazio parteen ezarpenak. Kodetzailearen ezarpenak ere hemen aurki daitezke.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
eu: Modulu hauek sare-funtzioak ematen dizkie VLC-ko beste zatiei.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
eu: Aukera hauek VLC-k erabilitako interfazeak konfiguratzen uzten dizu. Interfaze nagusia aukera dezakezu, beste interfaze moduluak gehitu, etab.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
eu: Aukera hauek audio-subsistemaren portaera aldatzen uzten dizu, eta post-prozesurako edo efektu bisualetarako baliagarriak izan daitezken audio iragazkiak gehitzeko. Gai itzazu iragazki hauek hemen, eta konfigura itzazu "audio iragazkiak" moduluen sekzioan.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
eu: Aukera honek bideo irteera subsistemaren portaera aldatzen uzten dizu. Adibidez, bideo iragazkiak gaitu ditzakezu (deinterlacing, irudia doitzen, etab.). Fitro hauek hemen gaitu eta konfiguratu "bideo iragazkiak" sekzioan. Mota askotako bideo aukerak ere ezar ditzakezu.

en: These settings affect chroma transformation modules.
eu: Ezarpen hauek chroma-transformazioa moduluei afektatzen die.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
eu: Honek post-prozesu iragazkiak gehitzen ditu, sound-rendering-a aldatzeko.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
eu: Honek bistaratze moduluak gehitzen ditu (espektro-analizatzailea, etab.).

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
eu: Honek HDTV-1080 bideo formatuaren manipulazio zuzena uzten du, apurtutako kodetzaileak 1088 lineako garaiera gaizki ezartzen badu ere. Hau bakarrik desgaitu beharko zenuke zure bideoak formatu ez-estandar bat badauka eta 1088 linea eskatzen baditu.

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds.This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
eu: Honek audio irteera atzeratzen du. Atzerapena milisegundutan eman behar da. Hau baliagarria izan daiteke hutsune bat nabaritzen baduzu bideo eta audioaren artean.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
eu: Honek ezartzen du nola lotuko diren azpititulu eta filmaren fitxategi-izenak. Aukerak hauek dira:
    0 = ez autodetektatu azpitituluak
    1 = edozein azpititulu fitxategi
    2 = edozein azpititulu fitxategi filmaren izena duena
    3 = azpititulu fitxategiak filmaren izena dauka gehitutako karaktereekin
    4 = azpititulu fitxategiak filmaren izena da

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
eu: Honek atzeratutako tramak jaregiten ditu (bideo irteera erakutsi behar baino beranduago iristen dira).

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
eu: Konsolari bidalitako mezuen margoketa gaitzen du. Zure terminalak koloreak onartu behar ditu honetarako.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
eu: Honek pantailako pixelen formatu-ratioa behartzen du. Pantaila gehienek pixel karratuak (1:1) dituzte. 16:9 pantaila bat badaukazu, agian hemen 4:3 jarri beharko zenuke, proportzioak ondo mantentzeko.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
eu: Honek iturriaren formatu-ratioa beharzen du. Adibidez, haibat DVD-k 16:9 direla diote, baina benetan 4:3 dira. VLC-k hau zantzu moduan erabil dezake filma batek formatu-ratiori buruzko informaziorik ez duenez. Onartutako formatu-ratioak x:y dira (4:3, 16:9, etab.), irudiaren formatu orokorra adieraziz, edo zenbaki erreal bat (1.25, 1.333, etab), pixelaren "karratutasuna" adieraziz.

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
eu: Hau da VLC-k erabilitako audio irteera metodoa. Eskuragarri dagoen metodorik onena aukeratzea da portaera lehentsia.

en: This is the default port used for UDP streams. Default is 1234.
eu: Hau UDP stream-etan erabilitako ataka lehentsia da. Lehentsia 1234 da.

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (0 = use operating system built-in default).
eu: Irteerako stream-etik bidalitako multicast paketen salto-muga ("Time-To-Live" edo TTL) da hau.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
eu: Hau da VLC-k erabilitako interfaze nagusia. Portaera lehentsia modulurik onena automatikoki aukeratzea da.

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
eu: Hau da VLC-k erabilitako bideo irteera modulua. Eskuragarri dagoen metodorik onena aukeratzea da portaera lehentsia.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
eu: Hitz-jariotasun maila da hau (0=bakarrik erroreak eta mezu tipikoak, 1=arrisku-oharrak, 2=debug).

en: This saves the audio output volume when you use the mute function. You should not change this option manually.
eu: Honek audio irteeraren bolumena gordetzen du mute funtzioa erabiltzen duzunean. Ez duzu hau zertan aldatu.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
eu: Ahal denean modu lehentsian erabiliko diren audio-irteera kanalak ezartzen ditu honek (hau da, zure hardwarrak eta erreproduzitzen ari den audio streamak eusten badituzte).

en: This stream will always be opened at VLC startup.
eu: Stream hau beti egongo da irekita VLC hastean.

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
eu: Honek kalitate handiko audio resampling algoritmo bat erabiltzen du. Kalitate handiko audio resampling-ak prozesadorea erabil dezake intensiboki, beraz desgaitu dezakezu eta algorimo "merkeagoa" erabiliko da bere ordez.

en: This will force a mono audio output.
eu: Honek audio-mono irteera behartzen du

en: Title
eu: Titulua

en: Title %i
eu: %i. titulua

en: Top
eu: Goi

en: Top-Left
eu: Goi-ezker

en: Top-Right
eu: Goi-eskuin

en: Track %i
eu: %i. pista

en: Turkish
eu: Turkieraz

en: Turn off all warning and information messages.
eu: Arrisku-ohar eta informazio mezu guztiak itzali.

en: Type
eu: Mota

en: UDP port
eu: UDP ataka

en: Use S/PDIF when available
eu: S/PDIF erabili ahal denean

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
eu: Erabili hau zure stream-a Dolby Surround-ez kodifikatuta badago (edo ez badago) baina ez du honela detektatzen. Stream-a Dolby Surround-ez benetan kodifikatuta ez badago ere, aukera hau hartzeak zure esperientzia hobe lezake, batez ere Headphone Channel Mixer-rekin konbinatuta badago.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
eu: VLC-k mezuak erakutsi ditzake bideoan. Honek OSD (On Screen Display) du izena.

en: VLC preferences
eu: VLC hobespenak

en: VLC version %s
eu: VLC bertsioa %s

en: VLC's implementation of Video On Demand
eu: VLC-ren Video On Deman inplementazioa

en: VOD
eu: VoD

en: Verbosity (0,1,2)
eu: Hitz-jariotasuna (0,1,2)

en: Video
eu: Bideo

en: Video Track
eu: Bideo pista

en: Video X coordinate
eu: Bideo X koordenatua

en: Video Y coordinate
eu: Bideo Y koordinatua

en: Video alignment
eu: Bideo-lerrokatzea

en: Video codecs
eu: Bideo kodekak

en: Video filter module
eu: Bideo iragazki modulua

en: Video filters are used to postprocess the video stream.
eu: Bideo iragazkiak "bideo stream"-a prozesatzeko erabiltzen dira.

en: Video height
eu: Bideo garaiera

en: Video output module
eu: Bideo irteera modulua

en: Video settings
eu: Bideo ezarpenak

en: Video title
eu: Bideoaren titulua

en: Video width
eu: Bideo zabalera

en: Visualizations
eu: Bistaratzeak

en: When this is enabled, the interface is shown when you move the mouse to the edge of the screen in fullscreen mode.
eu: Hau gaituta dagoenean, interfazea erakusten da sagua mugitzen denean pantailaren ertzetan, pantaila osoko moduan.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
eu: Hau gaituta badago, hobespenek edota interfazeek erabilgarri diren aukera guztiak erakutsiko dituzte, erabiltzaile gehienek ukitu beharko ez zituztenak barne.

en: Window decorations
eu: Leihoen dekorazioa

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. You should probably not change these settings.
eu: CPU azelerazioa desgaitzea aukera dezakezu hemen. Normalean ez duzu zertan egin .

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
eu: Audio irteera guztiz desgaitu dezakezu. Audioa dekodifikatzeko etapa ez da erabiliko, prozesatze-potentzia gordez.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
eu: Azpi-irudien prozesatzea guztiz desgaitu dezakezu.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
eu: Bideo irteera guztiz desgaitu dezakezu. Bideo dekodifikazio fasea ez da gertatuko, eta horrela prozesamendu denbora gordeko da..

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
eu: Bideo leihoaren goi-ezkerreko izkina ezar dezakezu (X koordinatua).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
eu: Bideo-leihoaren goi-ezkerreko izkinaren posizioa behar dezakezu (Y koordenatua)

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Bideo garaiera behar dezakezu. Aukera lehentsian (-1), VLC-k bideoaren ezaugarriekin egokituko du.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Bideo zabalera behar dezakezu. Aukera lehentsian (-1), VLC-k bideoaren ezaugarriekin egokituko du.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are -1 (default), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
eu: Audio irteeraren frekuentzia ezar dezakezu hemen. Balio arruntak -1 (lehentsia), 8000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000 dira.

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
eu: Hizkuntza bat aukera dezakezu interfazerako. Sistemaren hizkuntza automatikoki antzematen da hemen "auto" zehaztuz gero.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a comma separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
eu: "Beste interfazeak" aukera ditzakezu VLC-rako. Atzeko planoan abiaraziko dira interfaze lehentsiarekin batera. Koma-bidez-separatutako interfaze moduluen zerrenda bat erabili. (balore arruntak "rc" (remote control), "http", "gestures" ... dira)

en: You can select control interfaces for VLC.
eu: Kontrol-interfazeak aukera ditzakezu VLC-rako.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
eu: Audio irteerako bolumen lehentsia ezar dezakezu hemen, 0-tik 1024-ra.

en: Zoom video
eu: Bideo zoom-a

en: float
eu: flotantea

en: integer
eu: osoko

en: string
eu: katea
